בחירה מתאימה של צימרים לציבור החרדי

8 0

יציאה לנופש הוא לא דבר שאף מגזר מוכן לוותר עליו, גם הציבור החרדי דרוש לו יציאה לנופש. אולם בשונה מהמגזר הכללי שיכול להיכנס לכל אתר ולבצע הזמנה של נופש בציבור החרדי הכללים יהיו מעט שונים. הרצון והצורך לצאת לנופש לא יחפה על צרכים אחרים לא פחות חשובים עליהם האזרח החרדי לא יוותר. הצרכים של החרדי המצוי הם לא בשמיים, אולם בדרך כלל רק צימרים לחרדים ידעו לספק את התוצאה המבוקשת.

מהם צימרים לציבור החרדי ומה מיוחד בהם?

צימרים לציבור החרדי מאופיינים בהתאמה לנופש החרדי. ההתאמה הנדרשת מתחילה במקום שניתן לשמור בו שבת כהלכתה, מקום ללא בעיות צניעות וכשרות. הקטגוריות שבת צניעות וכשרות הינם שמות קוד למגוון רחב מאוד של בעיות שיכולים להיות לאזרח החרדי בעת בחירת מקום נופש. זוהי הסיבה שלא כל צימר מתאים לציבור החרדי, וגם החרדי המצוי יחפש רק דירת נופש או צימר שמתאים לחרדים.

מה ההבדל בין דירות נופש לצימרים?

ההבדל בין דירות נופש לחרדים לצימר חרדי, הוא לא מהותי מהבחינה החרדית. הוא בעיקר מהותי בשוני שלו לנופש הכללי. בעוד צימר חרדי מיועד בעיקר לזוגות ומשפחות קטנות, דירות נופש מתאימות יותר למשפחות גדולות. שם הקוד צימרים לחרדים כבר הועתק ומשמש גם לווילות ומתחמי אירוח שונים. אולם במקור צימר נגזר מהמילה חדר ומתאים לזוג שצריך חדר שינה אחד בלבד.

היכן ניתן למצוא דירות נופש והיכן ממוקמים צימרים?

כפי שנכתב כבר בפסקה הקודמת יש בלבול קטן שנוצר בין הביטוי צימרים לביטויים נופש ודירות נופש לחרדים. עם זאת עדיין ניתן לראות בהחלט כי יש פער משמעותי בין האזורים בארץ בהם ניתן למצוא הרבה מאוד צימרים לעומת אזורים בהם דירות הנופש שולטות. החלוקה בין צימרים לדירות נופש בשורה התחתונה היום, הוא בעיקר האבזור. בדרך כלל דירת נופש עם בריכה תשווק כצימר, לעומת זאת דירת נופש שאין בה אלמנטים מיוחדים של תיירות תשווק בשם הפשוט יותר דירת נופש.

בהתאם ניתן לראות כי בירושלים שם הביקוש הוא בעיקר להגיע לעיר הבירה ופחות לבלות בבריכת הצימר ניתן לראות הרבה מאוד דירות נופש בירושלים לחרדים , ופחות צימרים. לעומת זאת באזור הצפון שם המטיילים מגיעים בעיקר ליהנות ולטייל יהיה מגוון הרבה יותר גדול של צימרים לחרדים יוקרתיים ובינוניים.

לסיכום: צימר לציבור חרדי צריך לעמוד ברשימת קריטריונים שיתאימו למטייל החרדי מבחינת ההלכה. הפרמטרים החשובים הם שבת, כשרות, וצניעות. כמו כן הייחודיות של צימרים חרדיים לעומת נופש לחרדים היא בדרך כלל ברמת האבזור המלא שיש בצימר.

קרדיט תמונה FREEPIK

Related Post

מסדרים את החדר מחדש

Posted by - 22 באוגוסט 2019 0
רגע לפני החזרה ללימודים, זה הזמן לנצל את ימי החופש האחרונים, לעצב ולסדר מחדש את חדר הילדים; בכל זאת, אין…
כלי נגישות