מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

לזכור ולא לשכוח

שם הכתב: אפי ישראל

כמדי שנה תציין העיר נתניה את יום הזיכרון לשואה ולגבורה ויום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, המתקיים ביום רביעי ה-4 במאי, בשעה 20:00, יפתח בטקס רשמי בהיכל התרבות העירוני בנושא רוח האדם והתרבות כמצילת חיים. את הטקס, אשר יתקיים במעמד ראש העיר, ינחה אבי בטלהיים וישולבו בו קטעי קריאה עם השחקנית ליאורה ריבלין בליווי מוסיקלי של שאול בסר, קטעי נגינה של נגני מרכז כלי ההקשה "טרמולו" וקטעי שירה של מקהלת "ניצן".

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה יפתח בטקס המרכזי בבית "יד לבנים" ביום שלישי ה-10 במאי בשעה 20:00, במעמד ראש העיר, הרב הראשי לנתניה קלמן בר, נציגי חיל החימוש והמשטרה. את הטקס ינחה רן יבנאי וישולבו בו קטעי שירה של סלעית בירן, ההרכב הקולי "בריזה" וליווי מוסיקלי של חפצי זר אביב ולהקתה.

עוד באותו ערב יתקיימו מספר אירועי זיכרון ברחבי העיר, ביניהם טקס זיכרון לחללי צה"ל בגן עובדיה שבשכונת נאות גנים.

בנוסף, תתקיים עצרת הנוער המרכזית לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בשעה 20:00 בכיכר העצמאות החדשה בהשתתפות ארגוני ותנועות הנוער בנתניה. העצרת בהנחיית צבי פלורנטל תחל עם דברי התייחדות מאת הרב משה לחובר חבר המועצה הממונה על הנוער בנתניה, וכן יישאו דברים נציגי המשפחות השכולות קלרה ומיכאל חן. האירוע ילווה בקטעי שירה של להקת "צעירי השרון".

בסיום הטקס יתקיים ערב שירה לנוער במרכז צעירים "הגג".

בהיכל התרבות העירוני יתקיים בשעה 22:00 ערב "שרים וזוכרים" בהנחיית ובעריכת יוני רועה עם זמרים אורחים, ביניהם מיקה קרני, ירדן אזולאי ושי המבר.

 

הכניסה לכל אירועי יום הזיכרון חופשית.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *