90 אחוז מההורים נהנו מרישום מקוון

7 0

הסתיים הרישום לגני ילדים וכיתות א'. הרוב המוחלט של ההורים רשמו את ילדיהם באחת מאפשרויות הרישום המקוון שהציעה העירייה לנוחותם

מאת ברק גולן

הסתיים הרישום לגני ילדים, מסגרות הרצף החינוכי וכיתות א' בחדרה לשנת הלימודים תשפ"א.

באגף החינוך מציינים כי הליך הרישום באמצעות אתר הרישום המקוון אשר נפתח לנוחות ההורים, הוכיח את עצמו. אף על פי שבפני ההורים עמדו אפשרויות נוספות, כ-90 אחוז מהרישום התבצע באופן מקוון באמצעות אינטרנט או אפליקציית "תיקתק", וזאת לעומת כ-70 אחוזי רישום מקוון בשנה שעברה.

לדברי ראש העיר צביקה גנדלמן, הממונה גם על תיק החינוך, אפשרויות הרישום המקוונות נועדו לייעל את עבודת העירייה מול התושבים. גנדלמן: "העירייה מרחיבה כל העת את היצע השירותים המקוונים, וזאת כחלק מהעשייה שנועדה לשפר את השירות לתושבי העיר. העובדה ש-90 אחוז מכלל ההורים אכן רשמו את ילדיהם באמצעים המקוונים, מוכיחה שהשירות העירוני לתושב אכן הפך לזמין, נגיש ונוח הרבה יותר מבעבר".

יצוין כי בשנת הלימודים תשפ"א תיישם העירייה את מודל הבחירה המבוקרת, הכולל שלושה מרחבים: מרחב כל העיר (מזרח, מרכז ומערב); מרחב "פארק-דניה"; מרחב ממ"ד (כל בתי הספר השייכים לזרם הדתי).

ההורים שנכנסו לאתר הרישום סימנו את העדפותיהם, ובאגף החינוך מדגישים כי הרישום הוא בבחינת בקשה לשיבוץ, ורק לאחר שתיבחן מפת הביקושים ברמה העירונית, יתקבלו החלטות בהתאם לקריטריונים שפורסמו מראש. בין הקריטריונים לשיבוץ: בית ספר ״עוגן״ – למסמנים בית ספר זה בעדיפות ראשונה מובטח מקום; קירבה גאוגרפית – בקשות לשיבוץ בבתי ספר שאינם בתי הספר ״עוגן״ ידורגו על פי קירבה גאוגרפית של בית התלמיד, והשיבוץ יתבצע על בסיס מקום פנוי.

בכל מקרה של עודף רישום ואי יכולת הכרעה על בסיס גיאוגרפי תיערך הגרלה. בנוסף, במקרים מיוחדים תינתן עדיפות בשיבוץ למשפחות המוגדרות על-ידי מחלקת הרווחה כ״משפחה מוחלשת״.

בשנת הלימודים תשפ"א ישובצו תלמידי העיר ב-20 בתי ספר יסודיים, מתוכם 6 בתי ספר ממלכתיים-דתיים: חב"ד בנים, חב"ד בנות, יבנה, מוריה, שילה ותחכמוני; 14 בתי ספר ממלכתיים, מתוכם 2 דמוקרטיים: ברנדס וגבעול; 10 בתי ספר ותיקים שבשנים האחרונות התמקצעו ופיתחו לעצמם ייחודיות בית ספרית: אחד העם, אילן רמון, ארלוזורוב, הגורן, השחף, חופים, ניצנים, צליל, צפרירים וקפלן ו- 2 בתי ספר "צומחים": לב (מכיל) אשר בשנת הלימודים הקרובה צפוי לאכלס את שכבות א'-ג' ו"פארק" (חדש) שיאכלס את שכבת א' ועל פי ביקוש ייתכן ויוכל לתת מענה גם לכיתות ב' ו-ג'.

Related Post

עיריית חדרה מתרגלת חירום

Posted by - 7 באוקטובר 2021 0
השבוע (א, 3.10.21) התקיים תרגול סימולטור העורף בבסיס פיקוד העורף ברמלה בהשתתפותם של מאות מעובדי עיריית חדרה כחלק מהערכות שנתית…

נשים יוצרות שינוי

Posted by - 18 בפברואר 2018 0
אירוע "מתעוררות" התקיים בחדרה במקביל לעוד 200 מדינות בעולם, כמפגן סולידריות בינלאומי שנתי להתעוררות ומחאה נגד אלימות כלפי נשים.  בחדרה…

המקצועות הכי חמים במקום אחד

Posted by - 7 ביולי 2021 0
יריד הכשרות מקצועיות יתקיים בקרוב בטורבינה מרכז צעירים חדרה | בואו לשמוע אלו מקצועות יישארו מבוקשים גם בעוד עשור, ואלו…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות