5 סיבות לריח רע מכפות הרגליים שאתם צריכים להכיר

7 0

ריח רע מכפות הרגליים הוא אף פעם לא דבר נעים, לא למי שסובל מהתופעה ולא למי שנמצא בסביבה. ישנם לא מעט מצבים רפואיים שיכולים לגרום לתופעה הזו וכן, גם אי שמירה מספקת על היגיינה יכולה להוביל לכך. אנשים שמצבם הרפואי גורם לריח רע מכפות רגליהם צריכים להתמודד לא רק עם הבעיה עצמה, אלא גם עם לא מעט בושה המתלווה אליה. במקרים רבים מדובר באנשים שמקפידים לשמור על היגיינה אישית, אך תופעות בריאותית שונות גורמות להפצת הריח.

עבור אותם אנשים, יש לא מעט פתרונות טובים בשוק, כולל משחות וחומרים שונים שניתן להיעזר בהם כדי לטפל בסיבה שגורמת לריח הרע. קבלת ייעוץ רפואי היא הדבר הנכון במקרים אלה, מאחר ומדובר בתופעה מוכרת, שרופאי עור ורופאים נוספים יכולים לסייע בפתרונה.    

היגיינה לקויה

בנוסף לאותם אנשים שסובלים מבעיות רפואיות שונות ברגליים ובכפות הרגליים, גם חוסר שמירה על היגיינה נאותה יכולה לגרום לריח רע מכפות הרגליים. מרביתנו דואגים להתקלח לפחות פעם אחת ביום ולדאוג לניקיון הגוף. אך אנשים שמסיבות שונות אינם עושים זאת, עלולים לסבול מריח רע שנודף מכפות הרגליים שלהם. עבור אותם אנשים, שלעתים לא יכולים לשמור על היגיינה אישית מסיבות שונות, חשוב לפתח את המודעות לעניין ולקבל עזרה לשמירה על ההיגיינה, במידה והם נזקקים לכך.

פטרת בציפורניים

סיבה שכיחה מאוד לריח רע מכפות הרגליים היא הופעת פטרת ציפורניים ברגליים. הפטרייה יכולה להתנחל בציפורניים של כפות הרגליים, ולא קל להיפטר ממנה. מדובר בתופעה שכיחה מאוד, שהטיפול בה מחייב שימוש במשחות שונות וגם טיפולים קבועים של פדיקור רפואי. את הפטרייה בהחלט ניתן לנצח, וניתן גם למזער את ההשפעות שלה על ריח כפות הרגליים. גם אם אתם סובלים מפטרייה שכזו, חשוב לקבל את הטיפול המתאים בזמן ולקבל את הייעוץ לגבי התכשירים הנכונים והיעילים לטיפול בפטרת.   

חוסר אוורור מספק

סיבה נוספת שיכולה לגרום לריח רע מכפות הרגליים היא חוסר אוורור מספק. את כפות הרגליים צריך לאוורר. אנשים רבים נוהגים לישון עם גרביים בשעות הלילה, הרגל שיכול לעלות בתופעות לוואי כמו ריח רע בשעות היום. כף הרגל, במיוחד כאשר היא פעילה ומזיעה במשך שעות היום, זקוקה למגע של אוויר, וכאשר נמנע ממנה המגע הזה, עלול לעלות ממנה ריח רע.

האם החלפתם גרביים לאחרונה?

כפות הרגליים שלנו זקוקות לא רק לאוורור, אלא גם להחלפה של גרביים באופן קבוע. הגרביים עצמן, כאשר לא מוחלפות בזמן, יכולות להעלות ריח רע ולגרום להפצת הריח מתוך הנעל בכל שעות היום. לכן, החלפת גרביים בכל פעם שהן מתלכלכות ולפחות פעם אחת ביממה, היא דבר חשוב ביותר שיכול למנוע הופעת ריח רע בכפות הרגליים.

לסיכום

ריח רע מכפות הרגליים הוא תופעה שניתן למנוע. בין אם מדובר בתופעה שנגרמת על ידי מצב רפואי כמו פטרייה בציפורניים ובין אם מדובר בתופעה שנגרמת מחוסר תשומת לב מספקת לנושאים של היגיינה ואוורור – לא מוכרחים להשלים עם מצב זה ובהחלט ניתן לטפל בו.

ישנם תכשירים שניתן למרוח על כפות הרגליים, גם כדי להילחם בפטרייה וגם כדי שיהיה להן ריח טוב יותר בכל שעות היממה. מטפלים ומטפלות שעוסקים בפדיקור מקצועי, יכולים להמליץ על השיטות הטובות ביותר להילחם בתופעה, רצוי לבקר בקליניקה של פדיקור רפואי או קוסמטי כדי לקבל ייעוץ בעניין. בנוסף לכך, ישנם רופאי עור ורופאים המתמחים בטיפול בכפות הרגליים, היכולים לספק פתרונות מותאמים אישית לבעיה של ריח רע מכפות הרגליים.

תמונה באדיבות FREEPIK

Related Post

יום הבוחר – מבצעים

Posted by - 25 באוקטובר 2022 0
מבצע בחירות באתר דיל קוסמטיקס אתר דיל קוסמטיקס, המרכז מאות מותגים ישראלים ובינלאומיים מובילים בתחומי הביוטי, קוסמטיקה  בריאות, תכשירי שיער,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות