5 יקבים ברמת הגולן שאסור לכם לפספס

8 0

בשנים האחרונות ישנה פריחה יוצאת דופן של סצינת היקבים והייננות ברמת הגולן, ולא בכדי; ברמת הגולן יש את כל הפרמטרים שצריך על מנת להפיק יין איכותי: אדמת בזלת איכותית, רום גבוה, ומזג אוויר קר לאורך רוב ימות השנה. הסצינה המתפתחת והגדילה של יקבים ברמת הגולן הולידה יקבים איכותיים שהיינות שהם מייצרים מייצגים את ישראל בכמה וכמה תחרויות יין וזוכים לתשבוחות. במאמר זה ריכזנו עבורכם 5 יקבים ברמת הגולן שאנחנו אוהבים במיוחד.

יקבים ברמת הגולן – חמשת המומלצים שלנו

  1. יקב בהט – יקב בהט הוא יקב יחסית צעיר ביחס לשאר היקבים ברמת הגולן, והוא נוסד לפני כ-13 שנים בקיבוץ עין זיוון השוכן בצפון הגולן. בביקור ביקב בהט תוכלו ליהנות מסיור ביקב וטעימות יין וכן חנות בוטיק המוכרת גבינות מתוצרת מקומית לצד מוצרים נוספים תוצרת הגולן, וכן ציוד נלווה ליין.
  2. יקב טרה נובה – את יקב טרה נובה ניתן למצוא במושב כנף בדרום רמת הגולן והוא הוקם בשנת 2006. לצד יין משובח מייצרים גם שמן זית איכותי ובעונה ניתן למצוא אפילו פירות יער! הקו המנחה של יקב טרה נובה הוא גישת Farm to table שמשמעה היא שכל מה שמגישים במקום הם מגדלים בעצמם ובתוצרת עצמית, ואיכות התוצרים היא בוטיקית וברמה גבוהה מאוד.
  3. יקב תל שיפון (יקב אורטל המחודש) – בשנת 2009 הקים אילן זעפרני, חבר קיבוץ אורטל, את יקב אורטל, וכיום היקב מנוהל על ידי 4 חברים שהם גם אנשי עסקים יוצאי צבא, שרואים בהחייאת הכלכלה והחקלאות בגולן שליחות. היקב והכרמים שלו ממוקמים כ-915 מטרים מעל פני הים, גובה מושלם לענבים איכותיים, לצד אדמה וולקנית וצוות יין המטפל בכרמים במסירות, מה שמוליד לבסוף יין ייחודי ואיכותי בניצוחו של היינן יוסי סידון. מה שבטוח הוא שמדובר באחד מהיקבים המומלצים ביותר כאשר מדברים על יקבים ברמת הגולן.
  4. יקב בזלת הגולן – השנה היא 1998, והיינן יואב לוי מחליט שלאחר שנים רבות של ייצור יין ביתי, הגיע הזמן לפתוח יקב קטן ובוטיקי. כך נולד יקב בזלת הגולן במושב קדמת צבי במרכזו של הגולן, וכיום היקב מייצר כ-75,000 בקבוקי יין בשנה. בביקור טעימות ביקב בזלת הגולן תיהנו מישיבה במרכז מבקרים יפהפה וטעימה של 3 יינות מתוצרת היקב, לצד הסברים מפורטים על כל יין וזני הענבים המרכיבים אותו.
  5. יקב רמת הגולן – יקב רמת הגולן הוא מהותיקים והידועים שביקבים ברמת הגולן, וניתן למצוא בו מגוון רחב של סיורים המתאימים לזוגות, למשפחות ולקבוצות, וניתן למצוא בו גם חבילות כמו חבילת אהבה ויין, סיור יין מקצועי, סיור יינות מבעבעים וכן סיור 4 עונות בכרם. היתרון ביקב רמת הגולן הוא שניתן לערוך סיורים גם בליווי קולינרי – ארוחות שף במרתף היקב וכן קבלות פנים בהן ניתן לשלב סיור, טעימות ותפריטים במחירים משתנים בהתאם לאופי האירוע. ביקור ביקב רמת הגולן הוא אופציה מעולה בעבור מי שמחפש מסעדות בגולן מכיוון שהוא שני ציפורים במכה אחת.

Related Post

כלי נגישות