5 היתרונות בביטוח בריאות פרטי

10 0

מדינת ישראל קבעה כי כל אדם זכאי לקבל טיפול רפואי הולם ועיגנה זאת באמצעות "חוק ביטוח בריאות ממלכתי" אשר נחקק בשנת 1995 ועיקרו הוא: זכותו של כל אדם לקבל שירותי בריאות ממלכתיים באחת מארבעת קופות החולים הקיימות במדינת ישראל. חלה חובה על כל אזרח במדינה להיות רשום כחבר בקופת חולים וכך ניתנת לו היכולת לקבל את שירותי הרפואה. מרכיבי השירות המוצעים בביטוח הבריאות של קופות החולים הינם בסיסיים ומוגבלים ולכן עולה הצורך לפנות לחברת הביטוח ולהשלים את המרכיבים באמצעות ביטוח בריאות פרטי שלו יתרונות רבים, עליהם נספר בכתבה זו.

קיצור זמני המתנה

כולנו מכירים את המצב בו עלינו לקבוע תור לרופא מומחה והמועד הקרוב ביותר הוא לעוד מספר חודשים. ביטוח בריאות פרטי נועד בדיוק למקרים אלה. התשלום עבור ביקור אצל רופא מומחה או בדיקות רפואיות וניתוחים מוחזר על ידי חברות הביטוח והוא עבור שירות הניתן באופן פרטי. זמן ההמתנה לשירותים אלה מתקצר באופן ניכר והמבוטח יכול לקבל את השירות לו הוא זקוק אף בהמתנה של ימים ספורים בלבד. כך נחסכת ממנו ההמתנה מורטת העצבים לשירות המבוקש והמענה הניתן לו הוא מהיר, יעיל ומקצועי.

 ביטוח מחלות קשות

ביטוח בריאות פרטי מציע למבוטח תוספות מקיפות לביטוח הבריאות הבסיסי המספקות מענה במקרים בהם קופות החולים אינן מסוגלות לתת שירות.  דוגמה למצב כזה הוא כיסוי ביטוח במקרי חירום ובמקרים של גילוי מחלות קשות. כיסוי זה כולל פיצוי כספי בסכום אשר הוסכם מראש על ידי המבוטח במעמד החתימה על הביטוח שמטרתו לסייע בכיסוי הוצאות רפואיות עקב המחלה וכן סיוע בהוצאות אחרות הנובעות מן המצב החדש, לדוגמה: סיוע כלכלי למשפחתו של החולה.

מימון תרופות וטיפולים

סל הבריאות של מדינת ישראל כולל בתוכו מגוון רחב של תרופות הנמכרות למבוטחים במחיר מסובסד. יחד עם זאת, תרופות רבות הנחשבות למצילות חיים ויקרות באופן משמעותי אינן נכללות בסל זה. מבוטחים הזקוקים להן נאלצים לשלם עבורן באופן פרטי מדי חודש בחודשו ולעתים אף עשרות אלפי שקלים. ביטוח בריאות פרטי מציע מימון של תרופות אלה במידה ונמצאו מתאימות לטיפול בחולה ומסייעות לריפוי, למניעת השנות המחלה במידה והבריא או על מנת לבלום את החמרתה. מימון זה משמעו חסכון משמעותי של כסף. לרוב מכסות חברות הביטוח את מימון התרופות עד לסכום של כמיליון שקלים ועלות ההשתתפות העצמית היא נמוכה ועומדת על אחוזים ספורים. כמו כן, ניתן לערוך במסגרת הביטוח בדיקות ואבחונים כגון: MRI, CT וכדומה במרפאות החוץ של בתי החולים או במחלקות השונות.

השתלות וניתוחים בחו"ל

מערכת הבריאות הציבורית מבצעת ניתוחי השתלות בחולים נזקקים, אך רשימת ההמתנה היא ארוכה ונבנית על פי קריטריונים כלליים הכוללים דחיפות, זמן ההמתנה, מציאת תורם מתאים וכדומה. היא מתעדכנת בקביעות בהתאם לשינויים במצב החולים הממתינים להשתלה ולעתים חולפים חודשים רבים של המתנה עד לניתוח.

נכון לשנת 2018 ישנם בישראל מעל לאלף חולים הממתינים להשתלת איברים. ביטוח בריאות פרטי מציע ניתוחי השתלת איברים בחו"ל במימון מלא של הוצאות הטיסה והאשפוז בליווי של אדם נוסף ועם זמן המתנה מועט. הכיסוי הביטוחי כולל גם ניתוחים מצילי חיים המתבצעים בחו"ל או ניתוחים אותם לא ניתן לערוך בישראל, באותם תנאי מימון.

ביצוע ניתוחים פרטיים

מבוטח יכול לבקש לעבור ניתוח באופן פרטי ואף לבחור את הרופא המנתח וחברת הביטוח תשלם עבור הניתוח ועבור שכרו של הרופא. במידה והמבוטח בחר בבית חולים עימו יש לחברת הביטוח הסדר, תשולם עלות הניתוח במלואה. אך אם בחר בבית חולים אחר תשלם חברת הביטוח את העלות כפי שהייתה משלמת במידה והיה בוחר בבית חולים שבהסדר, ואת ההפרש ישלם המבוטח. תשלום חברת הביטוח יכלול את הוצאות האשפוז, שכרו של הרופא המנתח והרופא המרדים, שרותי אמבולנס אם יש צורך בכך, שרות אחות פרטית ועוד. כמו כן, יכולות חברות הביטוח להציע כיסוי עבור טיפולים שיקומיים לאחר הניתוח, לדוגמה: טיפולי פיזיותרפיה, פגישת התייעצות עם רופא לפני הניתוח ובדיקת רופא נוספת אחריו. ישנן פוליסות המציעות שרות ניתוחים בחו"ל שאינם בתחום ניתוחים מצילי חיים. המימון המוצע שווה ערך לסכום הניתן בניתוחים בארץ וההפרש ישולם על ידי המבוטח.

 

קרדיט תמונה: https://pixabay.com

Related Post

"אין לא יכול, יש לא רוצה"

Posted by - 9 בדצמבר 2020 0
גיבורה ושמה חיה.  הגברת קינן, בת 74 מנתניה, 40 שנה מתנדבת למרות מגבלת הפוליו, ואף אחד גם לא יוכל לעצור…

דנה פרידר בצילומים לקמפיין חדש, קרין גורן נבחרה להוביל קמפיין לצבעי שיער וגם – הביצה המקומית רותחת לקראת הבחירות

Posted by - 30 באוגוסט 2023 0
1. מנחת הטלוויזיה, יוצרת התוכן והדוגמנית יעל גולדמן נבחרה כשגרירה מקומית של מותג הדרמו-קוסמטיקה הצרפתי המוביל VICHY (וישי) בישראל. במסגרת התפקיד החדש, תיקח גולדמן…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות