3 דברים שחשוב לדעת על אובדן כושר עבודה

6 0

אובדן כושר עבודה הוא מצב בו העובד מאבד את היכולת שלו להמשיך לעבוד. הסיבות לכך יכולות להיות מחלה או תאונה וחומרת הפגיעה משתנה בין אדם לאדם. המשותף לכל הפגיעות היא שהאדם, שעבד על לפני תקופה קצרה, אינו יכול להמשיך לעשות זאת ואינו יכול לדאוג לפרנסתו (או לפחות לא באותה מידה). אם נפגעת בצורה שאינה מאפשרת לך לעבוד כפי שעבדת לפני, עלייך לדעת את העובדות החשובות הבאות:

  1. ישנו אובדן כושר עבודה מלא וחלקי

ישנו מצב של אובדן כושר עבודה מלא וישנו מצב של אובדן חלקי. מלא משמעותו שהאדם הנפגע אינו יכול להמשיך לעבוד, לא באופן מלא ולא באופן חלקי. במקרה זה האדם יהיה מוגדר על ידי ביטוח לאומי כאדם שנמצא בדרגת אי כושר מלאה (100%). אם האדם יכול לעבוד אך לא כפי שעבד לפני כן, אחוז הפגיעה יהיה נמוך ממאה אחוז ובהתאם לכך גם הפיצויים שיקבל.

מבחינת אובדן של כושר העבודה באופן חלקי, חברות הביטוח וכך גם הביטוח הלאומי, יקנו פיצויים לעובד אך הוא יוכל להמשיך לעבוד. כמובן, אדם שנפגע, לא יוכל להתפרנס באותה רמה כפי שהתפרנס לפני כן ועל כן הוא יהיה זכאי לפיצויים.

  1. עובדים שמפרישים לפנסיה יהיו זכאים לפיצויים

חברות הביטוח שונות זו מזו וכל ביטוח יכול להיות שונה בהגדרות שלו. עם זאת, כל עובד אשר מפריש כספים לקרן הפנסיה יהיה מבוטח במקרים של אובדן כושר עבודה. על מנת לדעת מהו גובה הפיצויים המגיעים לעובד, יש לבחון את הפוליסה וכמובן להבין כיצד ניתנים הפיצויים בהתאם לגובה אובדן הכושר.

בכל מקרה, כל עובד צריך לדעת כי אם הוא מפריש פנסיה והגיע למצב בו איבד את כושר העבודה, עליו לפנות לא רק לביטוח לאומי אלא גם לביטוח הפרטי שלו. עובדים או עצמאיים אשר אינם בעלי קופת פנסיה, צריכים לבדוק את הליך קבלת הפיצויים מול הביטוח הלאומי.

  1. פיצויים במקרה של אובדן כושר העבודה יכולים להשפיע על חייך

ככל הנראה זו הנקודה החשובה ביותר במקרה של אובדן כושר העבודה. כל אחד צריך לצאת מנקודת ההנחה כי הפיצויים השונים מיועדים לעזור לו בשעת צרה. חוסר היכולת להתפרנס או חוסר היכולת להתפרנס באותה מידה כפי שהתפרנסת לפני הפגיעה, מהווה בפני עצמה פגיעה בחייך. המטרה של הפיצויים השונים והקצבה שמגיעה לך, היא לאפשר לך להתמקד בבריאותך ולהגן עלייך מפני הידרדרות כלכלית.

אם אין לך הבנה בתחום, הפוליסה שלך אינה ברורה והפקידים השונים לא עוזרים לך, חשוב להגיע לחברה שתעמוד לצדך. אובדן כושר עבודה אינו אומר שעלייך לסבול מבחינה כלכלית. לשם כך ישנם אנשי מקצוע שיכולים ללוות אותך מבדיקות ראשוניות ועד לקבלת כסף בפועל, על פי זכאותך.

 

Related Post

חנוכה בפתח

Posted by - 29 בנובמבר 2022 0
עד לחג, נציג  אירועים לכל המשפחה במהלך חג האורים "באנו חושך לגרש": טיול משפחתי לאור עששיות להרפתקה ייחודית וחוויה שונה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות