2022 ברגוע

7 0

פותחים את השנה החדשה בהחלטה חשובה – בלי לחץ, עכשיו איך עושים את זה ?

השנתיים האחרונות, בשל מגפת הקורונה, היו השנים המלחיצות ביותר בעולם בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים.  הלחץ הנפשי נחשב כמגפה של המאה ה-21   שרוב האנושות חייה בסטרס  והקורונה רק האיצה אותה.  אנו, שחיים באזור המזרח התיכון  הלחץ קיצוני יותר ותוסיפו לזה את אורח החיים הצפוף, לחץ כרוני, המצב הכלכלי, אחריות על המשפחה, והעבודה היום יומית, מספיק סיבות טובות לחיות בסטרס תמידי.

אז איך ?

פעילות גופנית – אורח חיים פעיל המשלב תזונה מאוזנת באה לידי ביטוי בהפחתת הלחץ.  פעילות גופנית תורמת גם למצב רוח טוב באמצעות האנדרופינים המשתחררים,   מסייעת לתחושת חיוניות ומורידה לחצים.

שתיית מאצ'ה – פתרון  פשוט לטיפול בלחץ הוא שגרת תזונה בריאה, טבעית  ונכונה.  הוכח כי המשקה מאצ'ה  הטבעי מפחית לחץ וסטרייב  ומשלב תועלות בריאותיות. מדובר במשקה חם ומזין, המכיל  ערכים תזונתיים  וויטמינים, נוגדי חימצון ומינרליים. כמו כן המאצ'ה מעניק תחושת חיוניות. מומלץ לשתות בוקר וערב.

לתרגל נשימות –  מחקרים מראים שנשימות נכונות והרפיה משפיעים משמעותית  על ממדים כגון לחץ דם, כאב בחזה, קוצר נשימה, דיכאון, חרדה ועוינות.  מומלץ  לימוד טכניקות של נשימות והרפיה  כמו דמיון מודרך,   מדיטציה או  יוגה.  

תעשו דברים שאוהבים או תצאו  עם חברים –  מומלץ לאמץ  פעילות חברתית מהנה ומרגיעה –  כשגרת חיים, באופן קבוע. מפגש עם חברים שאהובים,  יציאה  לסרט/הצגה/ להופעה או כל סוג   בילוי המקל  על המתח הנפשי.

צילום אסף לוי

Related Post

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 18 בדצמבר 2019 0
משבר? מי זוכר שלפני חמישה מחזורים היה דבר כזה במכבי נתניה, 0:4 על הפועל תל אביב ומכבי נתניה כבר במקום השישי…
כלי נגישות