1973-יומן משא בסימן 50 שנה למלחמת יום הכיפורים

9 0

נפתחה התערוכה "1973-יומן משא" בנתניה.


מאת יאיר אברהם 


התערוכה נפתחה החודש בבית יד לבנים נתניה, במעמד מנכ"ל העירייה יורם כהן, סמנכ"לית העירייה וראש המנהל הכללי חיה שניידר, נציגי עמותת היכל התרבות העירוני, מנכ"ל בית יד לבנים נתניה, רזיאל מרי, בוגרי מלחמת יום הכיפורים, משפחותיהם וקהל רב.


רמי סווט מנכ"ל עמותת מלחמת יום הכיפורים נשא דברים וברך את הנהלת עיריית נתניה ואת מנכ"ל עמותת היכל התרבות, על ההחלטה וההירתמות לקיים בנתניה את התערוכה.


התערוכה עושה שימוש מרתק בחלל בית יד לבנים ומציגה את עבודותיהם של "לוחמים – אמנים", שחוו את אימת מלחמת יום הכיפורים ונושאים בליבם פצע פעור שמסרב להגליד. עדות חזותית למסע, שהחל באוקטובר 1973 וממשיך כ"משא יומי" מאז ועד היום – חמישים שנה.

המייצגים בתערוכה משקפים רבדים שונים של התמודדות היוצרים עם זיכרונות המלחמה, שנראית לעתים דרך היצירות כאילו עדיין חיים אותה. היצירות הינן במגוון רחב של מדיה: יצירה פלסטית, קטעי כתיבה ושמע, חפצים ומזכרות אישיות. היא מנכיחה את מראות המלחמה, את הגבורה העילאית של לוחמיה, קורבנם של נופליה וחייה של השורדים. מעניקה אות הוקרה לגבורתו של הפרט ומאפשרת לצפות בשבר האישי יחד עם הרצון העז לשמור על מורשת המלחמה וזיכרון קורבנותיה.

הנחת היסוד של התערוכה היא שהיצירה האמנותית משמרת את כוח החיות והצמיחה של העוסקים בה.זוהי סנונית ראשונה לשיתוף פעולה בין עמותת מלחמת יום הכיפורים לעיר נתניה כאשר פעילויות נוספות יתקיימו בחודשים הבאים בסימן 50 שנה למלחמה.

הקהל הרחב מוזמן להגיע לתערוכה ולהתרשם מעוצמתה.

בימים א' – ה' בין השעות 9:00-15:30ותמשך עד חודש אוקטובר ולאחר מכן ברחבי הארץ.   צילום נורית מוזס 

Related Post

הכי טובות שיש

Posted by - 11 בספטמבר 2019 0
מטפלות סיעודיות תושבות נתניה והרצליה קיבלו החודש מענק הוקרה כספי מיוחד מעמותת מטב מאת יאיר אברהם עמותת מטב, העוסקת בפיתוח…
כלי נגישות