לעוף רחוק

3 0

בחטיבת הביניים מ.י. שטקליס החליטו להביא את החיים עצמם אל בית הספר ולהפגיש את התלמידים בצורה מעמיקה ומקצועית עם סדנאות מגוונות, החושפות את התלמידים לידע ובעיקר לתשוקה שעומדת בבסיס העיסוקים השונים, כמו בנקאות שוק הון,  שליטה בכעסים, קישוט עוגות וגם לימוד על קבלת החלטות נכונות מפיו של מי שניצל מהתרסקות מטוס. 

לעוף רחוק סינמה סיטי

 

מיזם חדש החל לפעול בחטיבת הביניים מ.י. שטקליס, ביוזמת בית הספר ובשיתוף עמותת "ניצוצות". המיזם נועד ליצור אצל התלמידים מוטיבציה פנימית ויכולת לאתר עבורם פעילויות משמעותיות (ניצוצות) ולהפוך את מימושן לחלק מרכזי מחייהם הצעירים והבוגרים.

במסגרת זו נחשפים התלמידים לעולמות שונים ומגוונים שספק אם היו נחשפים להם אחרת.

התכנית מפגישה תלמידים עם מנחים מתוך הקהילה ומחוצה לה בעלי "ניצוץ" בתחום ידע מסוים.

המנחים משתפים באופן ישיר את התלמידים בניסיונם במטרה לעזור להם לגלות מה מעניין ומלהיב אותם, כאשר במהלך השנה בוחרים התלמידים מתוך עשרות ניצוצות את הנושאים המעניינים אותם ונחשפים לא רק למגוון נושאים אלא גם לאנשים מעוררי השראה, בעלי ידע ותשוקה אשר מוכנים להקדיש מזמנם ומרצם.

את הנושאים השונים מעבירים מאות מנחים מתנדבים אשר עברו הכשרה ועומדים בתנאי משרד החינוך.

דוגמאות ל"ניצוצות", אליהם נחשפו התלמידים במחזור האחרון : ניצוץ עולם העץ והנגרות בו ביקרו הילדים בנגריה "סטודיו 770" ובנו ויצרו בעץ, קרש חיתוך וקולב בגדים.

סדנא נוספת עסקה בעולם האיפור ובחשיבות התזונה לבריאות העור, כאשר בסדנת הגנה עצמית אייקידו יפנית – למדו התלמידים כיצד להגן על עצמם, גילו את סודות האימון, ועסקו בתורת האייקידו – אמנות לחימה יפנית להגנה עצמית המציעה דרך להתפתחות אישית ומימוש עצמי.

בהמשך, דרך סיפור אישי של הינצלות מהתרסקות מטוס, קיבלו התלמידים כלים לקבלת החלטות נכונות יותר עבורם, נחשפו לגישות לשיפור הביטחון העצמי, קבלת אנשים שונים והיכולת ליצור תקשורת מקדמת עם הסביבה.

בתחום שוק ההון והכספים  למדו התלמידים איך מגייסים כסף להקמת עסק, איזה מכשירים וכלים פיננסים יש בארץ ובעולם ובתוך כך – מסחר בשוק ההון: מניות/ אגרות חוב / בורסה: איך משקיעים בפועל ואיך מבצעים מעקב אחר ההשקעות בדגש על קרנות נאמנות.

כמו כן ערכו התלמידים היכרות עם מנגנון הפעולה של הכעס, בסדנא על פחדים וחרדות, למדו המשתתפים את מנגנון הפחד שלנו ואת תפקיד הפחד בחיינו. עוד למדו התלמידים  מה הקשר בין רגש, מחשבה והתנהגות, על יצירה טקסטיל ומה שביניהם, על מדע הקניות ואיך הוא משפיע על חיי היומיום שלנו, עברו מסע בין המילים ולמדו כיצד להפוך בעירה ליצירה, נחשפו לשפת הסימנים, לקשר בין ספורט אתגרי להצלחה בחיים וקינחו בהרבה קטעי אקשיין, תוך שהם לומדים איך התפתחו סרטים מסוג זה ושאלו שאלות רבות בנושא.

מבית הספר ביקשו להודות לצוות בית הספר ולהורים שמתנדבים ותורמים להצלחת התוכנית.זיו טוגנדר- אלמוג, מנהלת חטיבת הביניים : "אנו מקפידים להביא את התלמידים שלנו להישגים ומצוינות ובתוך כך – להקנות להם כישורי חיים ולתת להם כלים מעשיים להעצמתם ולמיצוי יכולותיהם."

 

 

 

 

Related Post

יזמיות צעירות

Posted by - ספטמבר 16, 2020 0
ענת ברטפלד, איילה טויטו, אביטל לוזון וטליה קטר תלמידות אולפנית בר אילן שניצחו במקום הראשון בארץ בתחרות טכנולוגיה ארצית. מאת…

הם רק רוצים לרקוד

Posted by - ינואר 2, 2018 0
 מרכזים קהילתיים מזרח נתניה מבית החברה למתנ"סים הארצית, מקדמים את האקדמיה למחול במתנ"ס קרית השרון ריקוד הוא הן לנפש והן…

מסך –OUT אומנות -IN

Posted by - דצמבר 15, 2020 0
יהלי מושקוביץ בן 12 ואסף גאון בן 16 , החליטו לנצל את תקופת הקורונה בדרך מיוחדת. במקום לבלות מול המסכים כמו מרבית בני הנוער, הם החלו…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות