130 מלש"ח בפיתוח אגם 3

7 0

הושלמו בימים אלה עבודות הפיתוח במתחם "אגם 3";  על-פי התכנית תכלול השכונה החדשה מגורים, תעסוקה וכן את היכל התרבות החדש.

עיריית נתניה באמצעות החברה לפיתוח נתניה – ח.ל.ת., השלימה בימים אלה את עבודות הפיתוח במתחם "אגם 3", הכוללות עבודות עפר, תשתיות תת קרקעיות, תאורה וכבישים. היקף עבודות הפיתוח מסתכם בסכום של 130 מיליון שקל.

"אגם 3" הינה חטיבת קרקע, אשר יחד עם "אגם 1" ו"אגם 2" מהווים רצף עירוני החוצה את העיר ממערב למזרח. קרקע זו ממוקמת בחלק הדרום-מזרחי של העיר סמוך לדרך מס' 2 (כביש החוף) ולשכונות המגורים נורדאו (מדרום) יגאל ידין (מצפון מזרח) ושכונת נאות שקד (מצפון מערב).

המתחם נגיש תחבורתית, הן ברמה הארצית-מטרופולינית, באמצעות מחלף השלום הגובל בדרומה של התכנית והן ברמה העירונית-מקומית באמצעות הרחובות העירוניים הראשיים ובהם: רחוב בן צבי החוצה את העיר מצפון לדרום ומהווה ציר תחבורה ציבורית עתירת נוסעים מתוכננת, רחוב שלום עליכם החוצה את העיר ממזרח למערב ומחבר אותה עם אזור התעסוקה המזרחי.

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה להפקדה את תכנית הבינוי, לאחר שינוי ייעוד של התכנית ממגורים לשימושים מעורבים של מגורים ותעסוקה. בסה"כ תוכננו בשטח התוכנית 962 יחידות דיור וכן 215,000 מ"ר תעסוקה, כאשר במרכז אגם 3 מתוכנן לקום היכל התרבות החדש של נתניה.  .

רצף חטיבות הקרקע (אגמים) מאפשר פיתוח ציר ירוק משמעותי המיועד להולכי רגל ואופניים המתוכנן משפת הים במערב ועד אזור התעסוקה והאצטדיון העירוני במזרח.

קרקע פנויה זו מאפשרת לתכנן איזון בשימושי הקרקע ולייעד כאמור במקום מרכז מעורב עם דגש לתעסוקה ולמבני ציבור וספורט כלל עירוניים לרווחת תושבי המקום ולרווחת כל תושבי העיר. מרכז זה יהווה המשך למגמה לייעד מרכזי עסקים משניים מפוזרים בעיר.

חבר המועצה אבי סלמה, יו"ר דירקטוריון ח.ל.ת הוסיף כי "אגם 3 מהווה נדבך חשוב ברצף העירוני החוצה את העיר מכביש החוף ועד שלולית החורף, כאשר המטרה העומדת לנגד עינינו בחברה הכלכלית היא המשך הפיתוח של העיר על מנת לאפשר שימושים שונים וייעודים שונים למען רווחת התושבים ושיפור מתמיד באיכות חייהם".

הדמיה באדיבות משרד אדריכלים פרחי-צפריר

Related Post

מעצמה נשית בלגון 

Posted by - 6 בספטמבר 2022 0
כ-60 נשים, יועצות לקידום מעמד האישה מרשויות מקומיות שונות בארץ, התארחו השבוע בנתניה לכנס השנתי, בן שלושה ימים, המתקיים מלון…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות