130 לחדרה

9 0

יום הולדתה של חדרה בט"ו בשבט, הוא סיבה טובה לשוחח עם ראש העירייה צביקה גנדלמן על העיר, על העשייה הניכרת למרות הקורונה, ועל ההחלטה לתמוך שוב בגדעון סער

השבוע בט"ו בשבט מציינת חדרה 130 שנה לעלייתה לקרקע. העירייה, כמובן, מתכננת שורה של אירועים חגיגיים לציון שנת ה-130, רובם מותאמים להתמודדות עם הקורונה ומגבלותיה. ראש העירייה צביקה גנדלמן הנחה להכין תוכנית לאירועים שיתקיימו לאורך כל השנה, מתוך הנחת עבודה שבחודשים הקרובים עדיין יהיו הגבלות על התקהלות ומתוך תקווה שבמהלך השנה נחזור בהדרגה לשגרה.

לציון שנת ה-130 לחדרה שוחחנו עם ראש העירייה על תוכניות עתידיות, על פיתוח העיר וקידומה בצל הקורונה ובכלל.

ש. איך אתה מסכם את העשייה למרות הקורונה בשנה החולפת?

גנדלמן: "למרות איום הקורונה התאפיינה השנה החולפת בעשייה רבה. עיריית חדרה הובילה את המערכת העירונית להישגים מרשימים, ובד בבד התמודדה מול הקורונה במטרה למנוע את התפשטות הנגיף, לצמצם את סכנת ההדבקה, ולאפשר לתושבי העיר לקיים שגרת חיים גם בתקופה לא שגרתית. ברור מאליו שלצד העשייה העירונית בהתאם לתוכניות העבודה, נוספה עשייה רבה, רובה קהילתית, שלא תוכננה מראש ונועדה לסייע לתושבי העיר מקשיש ועד טף להתמודד עם איומי הנגיף".

ש. כמו מה?

גנדלמן: "עם תחילת הקורונה והמעבר ללמידה בבית ערכנו בדיקה מקיפה והתברר כי לכ-800 ילדים בחדרה אין מחשבים בביתם ולכן אינם יכולים להשתתף במעגלי הלמידה המקוונת. בהליך מהיר של גיוס משאבים עירוניים, גייסנו את הסכום הדרוש לרכישת מחשבים עבורם וחלוקתם. וזו רק דוגמה אחת. בנוסף הפעלנו שגרת סיוע לתושבים, וכך בהובלת אגף הרווחה התגייסו כל אגפי העירייה ללא יוצא מן הכלל וללא לאות על מנת לשפר את חייהם של חולים ותושבים המצויים בסגר או בבידוד. זאת באמצעות מעקב טלפוני אחר מצבם הבריאותי הפיזי והנפשי כאחד, שמירת קשר להפגת בדידותם, דאגה לחבילות מזון, סיוע ברכישת תרופות, ופעולות רבות נוספות שהמחישו לתושבי העיר שאינם לבד וכי יש מי שחושב ודואג להם".

ש. ראינו שגם התחסנת נגד קורונה.

גנדלמן: "בהחלט. אני וראשי רשויות נוספים היינו בין הראשונים שחוסנו, גם בגלל הגיל אבל בעיקר כד לתת דוגמה אישית לרבים אחרים שהביעו חשש מפני החיסון, ולעודדם ללכת להתחסן כדי שנוכל לחזור לשגרה מהר ככל האפשר בכל היבטי החיים. אני שמח שרבים נענו לקריאה להתחסן ומגיעים אל מוקדי החיסון".

ש. יש כאלה שרוצים להתחסן אבל מתקשים בגלל מוגבלויות שונות, ויש גם את הבעיה הכלל-ארצית של מרותקי הבית. מה לגביהם?

גנדלמן: "ככל שזה תלוי בי, כל מי שרוצה להתחסן אבל מתקשה בהתניידות, מקבל סיוע בכך. אחרי הכל, לבריאותו של כל תושב יש השלכה מיידית על בריאות הקהילה כולה. כך שכמובן לא שכחנו את האוכלוסיות שמתקשות להגיע למוקדים השונים, ודאגנו להסעתם כדי שיקבלו את החיסון. כך נהגנו עם האזרחים הוותיקים, וכן אנשים עם מגבלות, דרי רחוב וכדומה, שבמבצע משותף עם משרד הרווחה הסענו אותם בצורה מסודרת למוקד מיוחד שהקמנו בהיכל "אנרבוקס", גם לחיסון הראשון וגם לשני. מיד כשסיימנו את המבצע הזה, התחלנו מבצע נוסף – בשיתוף ארגון "מתנדבי חדרה" –  לאיתור מרותקי בית והסעתם באמצעים מותאמים, כל אחד אל קופת החולים בה הוא חבר. כל זה במטרה שלא יישאר אף חדרתי שהיה מעוניין להתחסן אבל לא עשה זאת בגלל מגבלה כזו או אחרת".

ש. ציינת שכל זה התבצע לצד עשייה מתוכננת על-פי תוכניות העבודה. מה למשל?

גנדלמן: "גם השנה, למרות הקורונה, נהנינו מפירות של עשייה שוטפת בכל התחומים. לא רבים זוכרים, אבל השנה חנכנו את היכל הפיס "אנרבוקס", היכל רב-תכליתי לספורט ולמופעים. מיד עם פתיחתו הוצבה חדרה על מפת המופעים הארצית עם הופעותיהם של אמנים מהשורה הראשונה כמו שלמה ארצי, סטטיק ובן אל תבורי, ועם לוח מופעים שכלל את מיטב האמנים בארץ ונגדע בגלל אילוצי הנגיף. אין לי ספק שאחרי היעלמותו של נגיף הקורונה מחיינו נחדש גם מופעים ותחרויות ספורט שהציבור כבר צמא להם.

גם מערכת החינוך העירונית הגיעה להישגים מרשימים, החל בדאגה לבני הגיל הרך אשר עבורם חנכנו את המרכז ההוליסטי הכולל שירותים מקיפים לילדים בגילאי לידה עד גיל 6 ולהוריהם. השנה גם פתחנו בית הספר המשחק חדש בשכונת הפארק, וסיימנו הליכי תכנון למבני קבע של בית הספר המכיל "לב", של גני ילדים מכילים, ושל קמפוס מערב.

שלא לדבר על החלפת תשתיות, סליל וריבוד של רחובות; על פרויקטים לשיפור פני העיר ולעידוד העסקים עם התמקדות על מרכז העיר; שיפוץ מגרשי ספורט ועוד. היריעה קצרה מלפרט את כל העבודות שבוצעו, אבל אני משוכנע שהתושבים עדים על בסיס יומיומי לעשיית העירייה ברחבי העיר".

ש. לאחרונה הודעת על תמיכתך שוב בגדעון סער.

גנדלמן: "גם כשגדעון התמודד במסגרת הליכוד על ראשות המפלגה, תמכתי בו. כך שבאופן טבעי המשכתי את תמיכתי, היות שאני מאמין באיש. מדינת ישראל זקוקה להנהגה חדשה שתיתן תקווה חדשה  ולדעתי רק גדעון סער יכול להביא אחדות, יציבות ממלכתיות. אתה לא חייב לאהוב את עמדותיו, אבל אתה יודע מה הן. גדעון קר רוח, ולא לחיץ ולא מזגזג ברגעי משבר. רק  תקווה חדשה  תביא יציבות למדינת ישראל, אחרי שנתיים של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית".

  ש. ומה יש לך לאחל לתושבי העיר בשנה ה-130 לעיר?

גנדלמן: "ראשית בריאות איתנה וחזרה מהירה לשגרה. מאחל לכולנו שנשכיל לשים בצד את כל המחלוקות ולפעול ביחד לקידום העירו הקהילה, כי אחרי הכל אנחנו עיר אחת ועם אחד, וכולנו חוגגים ביחד עם יום הולדתה של חדרה. יש לנו עיר יפה עם תושבים נפלאים, אשר פעם נוספתי נוכחתי ברוחב ליבם ובנכונותם להתנדב ולקחת חלק בסיוע שהענקנו לחולים ומבודדים, ולנזקקים בכלל. אני גאה לעמוד בראש עיר שהתברכה בתושבים כאלה".

Related Post

הוסר המבנה המסוכן בבית אליעזר

Posted by - 16 ביולי 2020 0
המבנה שנבנה לפני עשרות שנים ושימש את מועדון "יחדיו", הוכרז מבנה מסוכן ופורק על-ידי קבלן אסבסט מורשה עיריית חדרה פירקה…

מכרז להקמת סניף מכבי הצעיר

Posted by - 30 בדצמבר 2018 0
המבנה מתוכנן להיות כ-500 מטר בנוי על שטח של 1.8 דונם בבעלות העירייה. הבנייה צפויה להתחיל בפברואר והפרויקט כולו ינוהל…

זוגיות ללא אלימות לבני נוער

Posted by - 4 בפברואר 2018 0
המרכז לשלום המשפחה מרחיב את פעילות תוכנית "זוגיות ללא אלימות", שמיועדת לבני נוער, במטרה למנוע את התפתחות התופעה של אלימות…

ממרוקו באהבה

Posted by - 10 במרץ 2021 0
נשיא קהילת יהודי מראקש שבמרוקו ז'קי קדוש, ורעייתו פרדריך, התארחו בלשכת ראש העירייה צביקה גנדלמן כדי לקדם במשותף ברית ערים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות