‏תלמידה מחדרה בקבוצה הזוכה בהאקתון בארה"ב

5 0

שתי תלמידות מחדרה השתתפו במשלחת של מרכזי מצוינות מכל הארץ ולקחו חלק בהאקתון שהתקיים בלוס אנג'לס. 

שתי תלמידות מחדרה, רעות דהן תלמידת כיתה י"א מהתיכון הרב תחומי וטוהר לדרמן תלמידת כיתה י"א מתיכון חדרה, השתתפו במשלחת שהשתתפה בהקאתון שהתקיים בארצות הברית, והתמקד בפיתוח מיומנות של יזמות, חדשנות ומנהיגות ויעסוק בסוגיות של זהות ומורשת יהודית וחיבור למדינת ישראל.

האקתון הוא מרתון שבו מתכנסים ביחד כדי לעבוד על פרויקטים, בדרך כלל טכנולוגיים, לפיתוח נושא מסוים. אירוע כזה יכול להימשך יום אחד או יותר, כאשר ההאקתון בהשתתפות "חינוך לפסגות" נמשך שבוע.

המשלחת מנתה 14 חניכים וחניכות ממרכזי המצוינות של עמותת "חינוך לפסגות" ברחבי הארץ, וביניהם שתי התלמידות מחדרה, שלקחו חלק בהקאתון של ארגון IAC (Israeli American Council) שהתקיים השנה בלוס אנג'לס בהשתתפות יהודים אמריקאים ממדינות שונות בארצות הברית.

במסגרת ההקאתון קיבלו החניכים משימה לפתח פתרון פורץ דרך שיסייע לתיירים המגיעים לישראל להכיר כבר במהלך הטיסה את המדינה והמורשת היהודית. כך יהיה לכל אדם שנוחת בישראל ידע בסיסי עוד בטרם החל את ביקורו, באופן שיסייע לו לתקשר עם התושבים ולטייל. הפתרון שיפתחו החניכים צריך להיות אינפורמטיבי וחינוכי, אבל גם יצירתי ונגיש עבור הנוסע, וכמובן מותאם לשימוש בטיסה.

במסגרת הסמינר נפגשו חניכי המשלחת עם משלחות נוספות של בני נוער יהודיים מארצות הברית, ושיתפו פעולה למציאה ופיתוח של פתרונות יצירתיים, בליווי הדרכה של מומחים מובילים בהייטק, יזמים ואנשי מקצוע נוספים.

בקבוצה שזכתה במקום הראשון היו גם שני חניכים של "חינוך לפסגות", אחת מהם היא טוהר לדרמן מחדרה.

הקבוצה הזוכה פיתחה רעיון לאפליקציה הניתנת לתפעול באמצעות מסכי המחשב הקיימים במושבי המטוס, ומטרתה לשלב שני אלמנטים משמעותיים: היכרות עם ישראל ותרומה לקהילה היהודית. כל תייר יכול לבחור במפת ישראל המוצגת באפליקציה מיקום ספציפי בו הוא מתכנן לבקר, וכן לבחור תחומי עניין אישיים (דוגמת בעלי חיים, איכות סביבה ועוד) והאפליקציה תציג אתרים רלוונטיים במקומות שבהם התייר עתיד לבקר. בנוסף ניתן להצטרף לעשייה התנדבותית בתחומי העניין.

הרצון לחבר את עולם ההתנדבות עם הביקור בישראל יסייע לתיירים המגיעים לארץ להרגיש חלק מהקהילה, להתחבר אליה ולתרום לה, לצד חוויית הטיול וההיכרות עם מקום חדש.

מנהל אזור החוף של "חינוך לפסגות" יאיר להמן ציין כי הזכייה מהווה גאווה גדולה הן לעמותה והן לעיר חדרה.

מנהלת אגף החינוך בעיריית חדרה, סיגלית איציקוביץ, בירכה על הזכייה בהקאתון והדגישה שעצם השתתפותן של שתי תלמידות מחדרה במשלחת של מרכזי המצוינות, מעידה על רמת החינוך הגבוהה בחדרה ומביאה כבוד וגאווה למערכת החינוך העירונית ולעיר כולה.

Related Post

וזוהי רק ההתחל"ה

Posted by - 13 ביוני 2018 0
מגמת התחל"ה, הפועלת בבית ספר גבעול, מאפשרת לכל תלמיד לחזק את תחומי העניין שלו בסיוע מנטור.  בית ספר גבעול קיים…

דיאלוג וזהות

Posted by - 26 בנובמבר 2020 0
תלמידים מבית-ספר "צפרירים" נבחרו לקחת חלק בתוכנית "דיאלוג וזהות", המקדמת דרכים למפגש בין תלמידים יהודים וערבים במרחב הבית-ספרי תלמידי כיתה…

יום התרמה דיגיטלי

Posted by - 7 במאי 2021 0
לקראת יום ההתרמה השנתי המשותף לארגון ניצן, ארגוני החרשים בישראל, נט"ל וער"ן, שיחול החודש וייערך השנה באופן דיגיטלי, אגודת ניצן…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות