תרבות לכולם

7 0

חוויית התאטרון בהיכל התרבות העירוני נתניה נגישה לכולם. באחרונה נעשו שדרוגים רבים בהיכל התרבות העירוני נתניה בכדי להנגיש את ההצגות והמופעים לקהל עם צרכים מיוחדים.

אחד החידושים המרגשים ביותר הוא העלאת הצגות מונגשות לאנשים עם לקויות ראייה בשיתוף הספרייה המרכזית לעיוורים ובסיוע הקרן לפיתוח שירותים לנכים של המוסד לביטוח לאומי.
ההצגות מונגשות באמצעות תיאור קולי, המגשר על פערי מידע בקליטת מראות ומסרים חזותיים. הנגשת ההצגות נערכת בזמן אמת כאשר המנגיש מתאר את המתרחש על הבמה, ומשלים לצופה עם העיוורון/לקות הראייה, ששומע אותו באזניות, את המימד החזותי החסר.

בנוסף לתיאור הקולי, המועבר לצופים באמצעות אוזניות, כוללת ההנגשה גם מפגש מקדים עם השחקנים להכרת קולותיהם וסיור על הבמה להתרשמות מהתפאורה באמצעות חוש המישוש.

היכל התרבות לוקח חלק פעיל זו השנה השלישית במיזם "תיאטאור – ההצגה חייבת להיראות" בשיתוף המרכז לעיוור בישראל, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים. המיזם נועד לשפר את תנאי השירות, הנגישות וחוויית הצפייה לאנשים המתקשים בצפייה מרחוק בדרך של השאלת אביזרי ראייה מסוגים שונים.

אביזרי הראייה ניתנים להשאלה ע"י דיילי ההיכל לכל דורש וללא כל תשלום באמצעות עמדת החלוקה של מערכות השמע, הממוקמת באכסדרת ההיכל.

הנגשת הצגות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה הן רק פרט אחד ממערך שלם של שדרוגים שעבר ההיכל לאחרונה בכדי שגם אנשים עם מוגבלויות יוכלו ליהנות ממופעי תרבות והצגות.

במקום הותקנה מערכת עזר לשמיעה בשיתוף עם עיריית נתניה ובסיוע הקרן לפיתוח שירותים לנכים של המוסד לביטוח לאומי, התואמת את האוזניות הביתיות לטלוויזיה, כפי שנרכשות באמצעות קופות החולים. כמו כן מותקן בהיכל מעלון אנכי מהאכסדרה לאולם האודיטוריום וכן מעלון מדרגות משופע המיועד לכיסאות גלגלים לאולם דורטמונד.

בני אפרים, מנכ"ל עמותת היכל התרבות העירוני נתניה: "הנגשת מופעים והצגות לאנשים עם מוגבלויות הוא אחד הנושאים החשובים אשר עומדים בראש סדר היום שלנו. חשוב לנו שכל אדם, אשר מעוניין לצפות במופעים המתקיימים בהיכל התרבות, יוכל להשתתף וליהנות ואנו מזמינים את הקהל ליהנות מהשירותים החדשים שאנחנו מציעים".

Related Post

בדיקת חמץ בבניין המשותף

Posted by - 27 במרץ 2018 0
חלה חובה של בדיקת חמץ ברכוש המשותף (מ"ב תלג ס"ק כג). רק כאשר הטרחה מרובה אז יש להעדיף מכירת החמץ…

ריביירה של ממש

Posted by - 15 ביולי 2020 0
בצל אתגרי הקורונה: קמפיין שיווקי לעידוד תיירות הפנים לנתניה. מאת: חן כהן חופי הרחצה המרהיבים של נתניה, טיילות יפהפיות,  אתרי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות