תרבות לכולם

9 0

היכל התרבות נתניה, יצא במעשה שהזכיר שוב כמה חשוב שלכל אחד/ת תהיה האפשרות ליהנות מתרבות. והם עובדים במציאת פתרונות הנגשה לכולם.
"מוסיפים חווית לחיים" זה הסלוגן שנבחר לסמל את מופעי העונה.

תעצמו לרגע את העיניים ותנסו לדמיין איך כבדי ראייה או עיוורים חווים אותה חוויה… כל כך הרבה פרטים חסרים להם: התלבושות, התפאורה, השחקנים והמימיקה שלהם. פרטים חשובים כל כך להשלמת החוויה המלאה.

כדי לנסות לגשר על החוסר הזה
לצופים בעלי לקות ראייה,
הוקם פרויקט התיאור הקולי. מיזם של הספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות ראייה.


אז איך זה עובד?
בתיאום מראש עם מנהל התפעול של היכל התרבות, מגיעות קבוצות, העולות לבמה לפני ההצגה ונפגשות עם השחקנים, לשיחה על ההצגה ועל דרך העלאתה. חברי הקבוצה יכולים גם לגעת בתפאורה, כדי להבין את גודלה ומיקומה במרחב. בזמן ההמתנה לתחילת ההצגה מקשיבים חברי הקבוצה לקדימון, המסביר בקצרה את סיפור המחזה ומקבלים אוזניות דרכם מועבר תיאור חי לכל אורך ההצגה. אמצעים אלו מסייעים לבעלי לקויות הראייה בהמחשת הנעשה על הבמה, על פי דרכם.


ההצגה הנפלאה – הסבתות – של תאטרון החאן, שהתקיימה בסופ"ש האחרון, היתה מונגשת בתיאור קולי, דבר שהביא עימו תגובות חמות ומפרגנות והכי חשוב – איפשר להנגיש הצגה מהשורה הראשונה ולהעניק תרבות לכולם. ההתרגשות היתה בשיאה והתגובות בהתאם.
יבגניה יאגודייב מנהלת מרש״ל נתניה מסרה״: אנו מבקשים להודות להיכל התרבות נתניה על ההתגייסות ועל הנכונות לקדם שיווין הזדמנויות, וקידום מיזם הנגשה כה חשוב ומשמעותי עבור הקהילה. שמחים לחזור להיכל לחוויה תרבותית מהנה. התגעגענו.

איש התקשורת, אורי אוברוצקי יו״ר קבוצת goood‏: כמה כייף לעבוד עם אנשים. מרגש מאוד להנגיש בצורה מושלמת את ההצגה של תאטרון החאן ״הסבתות״. אנשים עיוורים וחרשים נהנים מחשיבה והתאמה של התכנים בצורה מיטבית! כבוד גדול לבני אפרים מנכ״ל היכל התרבות נתניה, לאריה פרקש שמוביל את תחום ההנגשה בהיכל! וכמובן לקלרה חן מנהלת אגף רווחה ומוגבלויות בעיריית נתניה. שמח להיות חלק!
בני אפרים, מנכ"ל עמותת היכל התרבות נתניה מסר ל״השבוע בנתניה״: "עיריית נתניה ועמותת היכל התרבות עם הפנים לקהילה. אנו נפעל ונקדם באופן רציף וקבוע את הרצון להנגיש לכלל האוכלוסייה את התרבות בעיר. תודה לאריה פרקש, מנהל התפעול של העמותה ורכז הנגישות, תודה ענקית לך קלרה חן. צוות עובדי עמותת היכל התרבות הנפלאים והמוכשרים לא נחים לרגע וימשיכו את עשייתנו התרבותית בכישרון ובאהבה… נתניה מובילה תרבות לכוווולם"

Related Post

יום הבוחר

Posted by - 2 באפריל 2019 0
הבחירות ב 9.4 ויום השבתון שמגיע ביחד, הביאו את כל הרשתות לצאת במבצעים … בדיוק בזמן כשפסח באוויר. ריכזנו לכם את…

אז איפה מטיילים בפסח?

Posted by - 27 במרץ 2018 0
החופש ארוך, הילדים בבית ואתם מחפשים להעביר את ימי חול המועד בחוויות משותפות ומעניינות ריכזנו עבורכם את הפעילויות המובילות של…

הספרים שיעשו לכם את הקיץ

Posted by - 8 באוגוסט 2018 0
לפני השינה, על חוף הים או כמתנה ליום הולדת של הקרובים. הנה ספרי קריאה ומתנה חגיגיים שיגיעו בחודש אוגוסט למדפי…
כלי נגישות