מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

תרבות ללא הפסקה: תכניות התרבות לקיץ 2020 בעיר – בהגבלות החדשות

מי היה מאמין, שיום אחד ייעצר העולם מלכת, תסריטים כאלה עלו לראש רק בסרטים תחת קטגורית "מדע בדיוני". אבל תכנונים לחוד ומציאות לחוד, ושנת 2020 הפתיעה עם התפרצות וירוס הקורונה. מלחמת קיום שנוגעת בכולם.

בני אפרים

מה עם התרבות? התרבות עצרה ראשונה וככל הנראה תחזור אחרונה. אבל דווקא זה הזמן לצאת מהקופסא, לחשוב קדימה, לקחת את הלימון ולעשות ממנו לימונדה מרעננת.

אנשי התרבות בכלל ובעיר נתניה בפרט הם אנשים חיים, נושמים ויוצרים תרבות. אך טבעי שהיצירתיות שלהם תעניק את הערך המוסף הנדרש לחוויה התרבותית.

גם בימים אלה עמלים עובדי העמותה  והיכל התרבות על תכנית תרבות ואירועים ברוח ה"קורונה" – התקופה המאתגרת, שבה אנו חיים, המכתיבה התייחסות חדשה לאירועים.

בני אפרים, מנכ"ל עמותת היכל התרבות מוסר להשבוע בנתניה : " אנו חיים בימים של מגיפה עולמית. נמשיך

"לצאת מהקופסא" –לחשוב קדימה ולהפוך לימון ללימונדה מרעננת. כפי שראש העיר אומרת בכל הזדמנות 'את המנגינה של נתניה אי אפשר להפסיק…', וכך גם את מנגינת התרבות שהיא הנשמה והלב הפועם של החיים".

מה בתכנון ?

מחזירים את החיוך לתושבים ולרחוב: ימי חמישי בחודש אוגוסט: אמני רחוב- פסלים חיים והרכבים מוסיקליים יקשטו את המדרחוב והסטריט מול-רח' הרצל – פתוח לקהל הרחב עפ"י ההנחיות והתו – הסגול.

הגלריה על הצוק בטיילת נתניה היפה באגן הים התיכון. בגלריה על הצוק תוצג תערוכת "טקס, טקסט, טקסטיל וטקסטורה". האמן הבינלאומי פריד אבו שאקרה נבחר לאצור את התערוכה המעניינת עם יצירותיהם של אמנים כמו: יאיר גרבוז , אבנר כץ ועוד. פתיחת התערוכה ב- 3/8. התערוכה הינה חלק מפסטיבל שירת הים – מניס לטוניס – יומיים של שיר ושירה עם מיטב המשוררים בארץ ושירה מוקלטת עם האומנים מניס , תוניס, טורקיה, ויוון, הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 4-5/8.

בנוסף מתקיימות בגלריה על הצוק מידי שני ורביעי סדנאות לילדים בעקבות ציירים מפורסמים, ציור אל מול השקיעה בימי שלישי ושעת סיפור תיאטרלית מרתקת בשבת בבוקר. לאור הביקוש, ממשיכים עם "קונצרט על הצוק" בימי שלישי במקום הכי יפה בנתניה מול חלון לים התיכון.

הכוכבים ממשיכים לזרוח והיקוםלא עוצרמלכת וכך גם הפלנתניה– מרכז המדע החללוהתרבותמקיים פעילויות על פי התו הסגול ביניהם: "חופשון קיץ לילדים", הפעלות לכל המשפחה ומופעי פלנטריום למבוגרים.

עוד בימים אלה צובר תאוצה מיזם אומנות בקהילה בין דורי, המיועד לקהל המינויים שכה התגעגע ויחד עם סבא/סבתא/נכד/ה יצרו מסיכות תאטרליות בהשראת הצגות וסיפורים.

לפרטים ולהשתתפות במגוון הפעילויות בהרשמה מראש: בקופות ההיכל 09-8308811, אתר האינטרנט של היכל התרבות נתניה ובפייסבוק.

את המנגינה של נתניה אי אפשר להפסיק!!

להקות המחול חבצלות עובדות במרץ רב לקראת מופע הקיץ. כמו כן, אנסמבל טרמולו שמוזמן כבר להופיע בקונצרטים ברחבי העיר והארץ ואף מעבירים בימים אלה סדנאות ייחודיות ומרתקות בכפוף להוראות השעה.

מוזיאון נתניה אף הוא לא נח על זרי דפנה והקיץ הזה רווי פעילות כגון: חדר בריחה חדש, סיור וסדנאות לכל המשפחה, קבלות שבת בגינה הקהילתית

דילוג לתוכן