מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

"תרבוזום"

תכנית דיגיטלית חדשה באמצעות הזום להעשרת תלמידי העיר.

מאת: יאיר ישראל

אז מה זה בעצם "תרבוזום" ? מדובר בתכנית דיגיטלית חדשה המותאמת לרוח הזמן,  לימי הקרונה ולמבנה הלימודים כפי שאמור להתקיים בשנת הלימודים הנוכחית.

הרפרטואר כולל מופעים ומפגשים מתחומי האמנות השונים: תיאטרון, קולנוע, ספרות,  אמנות פלסטית, מחול  ומוסיקה וניתן לתלמידים בסבסוד משמעותי של סל תרבות ארצי ועיריית נתניה.

טובה דולב

טובה דולב, ראש מינהל חינוך וחברה בעירייה: "דווקא עכשיו בעולם שמשתנה ומוצף בדימויים, החינוך לאמנות משמעותי מאין כמותו. חשוב שתהיה לתלמידים יכולת להתבוננות ביקורתית בדימוי חזותי תוך הפיכתה לכלי חשוב  בארגז הכלים שלהם. אנו סבורים כי כך  יהפכו  ילדי ההווה לבוגרים ביקורתיים וגם לבעלי השכלה תרבותית  חרף התקופה המורכבת והמאתגרת הזו. בכוחן של פעולות אלו שעוסקות , רובן ככולן, בסוגיות של התמודדות עם מצבי לחץ, גם  לתרום להתמודדות הרגשית שלהם ולבניית חוסנם הנפשי תוך כדי שמירה על הרצף של תחום החינוך לתרבות  וזאת באמצעות הצפייה בפעולות והדיונים  שלאחריהן ."

חדוה כהן  מנהלת אגף תרבות וסל תרבות יישובי: "במקביל ובכפוף  לאיסור על כניסת אמנים  למוסדות החינוך בעת הקרובה, סל תרבות  יישובי נערך עם מאות  תכניות מגוונות ומותאמות באמצעות זום גם לתוך בתי הספר ובהתאם לקפסולות הנהוגות.  לפעולות אלו נערכו וועדות התוכן, כאשר המחירים של סל תרבות ארצי, הגוף האחראי על התכניות  ביישובים, הותאמו למצב, כך שיאפשרו את קיומן."

פעולות במסגרת פרוייקט "תרבוזום":

–          רינת גליקו, שחקנית, מרצה, אמנית ויוצרת. מפגש משעשע – החיים במסיכות

–          דדי זוהר, שחקן, זמר ומדבב ישראלי -"סקובידיבוב" – מפגש הילדים עם עולם הדיבוב שמאחורי הקלעים

–          אורנה כץ  – שחקנית, מתרגמת ובימאית דיבוב על סדרת  "האווטאר" ועל "עברית מצוירת" – מאחורי הקלעים של עולם הקומיקס

–          בן אדם –  שחקן -הצצה מרתקת לתהליך עבודתו של שחקן

–          גלית רויכמן – תסריטאית ומרצה לקולנוע. על "הארי פוטר וסוד הקסם הקולנועי"

–          "רטטוי" – המתכון המושלם להכנת סרט

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן