מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

רגע לפני חג הפסח, ביקשנו מהמעצבת ענת אגסי, מנהלת תחום קשרי אדריכלים בחברת אלוני, טיפים לעיצוב הבית על בסיס המגמה הכי טרנדית שיש: שחור ולבן

שם הכתב: ברק גולן

 

החיים בשחור ולבן: אחד הטרנדים הבולטים בעולם העיצוב הוא השילוב העל זמני, הנצחי כמעט, של הצבעים הקונטרסטים שחור ולבן. זוהי קלאסיקה היוצרת דרמטיות וחללים מאוד אלגנטים עם אמירה נחרצת. השנה, כך נדמה, הקו הדרמטי, המבוסס על שחור ולבן, חזר. חברת אלוני, המתמחה בייבוא ושיווק של המותגים המובילים בתחום הריצוף ומשרדי ההנהלה ממוקמים בעיר נתניה, היו הראשונים שזיהו את המגמה לשנת 2019.

iz2

לדברי בתיה מורנו, מנהלת תחום רכש קרמיקה בחברה:  "נוכל לראות העונה שימוש באריחים בהדפסה דיגיטלית בשחור לבן, אריחים מעוטרים באיורים גרפים, גאומטריים, אומנותיים וכו' הן לחיפוי והן לריצוף. הסדרות החדשות מציעות מגוון צורות ודוגמאות המשלבים שחור ולבן וניתן לרצף באמצעותה משטח אחד ואחיד מאותה דוגמא, כמו גם לעשות מיקס ולשלב כמה דוגמאות ליצירת עניין ועומק . האריחים מוסיפים עניין בכל חללי הבית".

במיוחד עבור קוראי "השבוע בנתניה, ביקשנו מהמעצבת ענת אגסי, מנהלת תחום קשרי אדריכלים בחברת אלוני, שורה של טיפים לעיצוב הבית בשחור לבן.

משחק הצבעים

"הבינו את הצבעים. שחור הוא דרמטי, קר, עוצמתי, קודר ויוקרתי. לבן הוא טהור, נקי, פשוט ומואר. לבן מחזיר אור וכך מגדיל את החלל, שחור "בולע" אור ועלול ליצור תחושה של חלל קטן. לכן, אם אין לכם תקרה גבוהה או בית גדול במיוחד, כדאי שתבחרו בלבן כצבע בסיס לקירות ולריצוף, ובשחור לצבע הריהוט והאביזרים".

iz3

סגנון זה הכל

"אני ממליצה תמיד להתחיל בהגדרת הסגנון שלכם ורק אז המשיכו משם לבניית קומבינציות מתאימות. עיצוב בשחור – לבן יכול להוביל למראה דרמטי בסגנון הבארוק או למראה מינימליסטי, נקי ומודרני. בעידן של היום אפשר, כמובן, גם לשלב בין הסגנונות".

iz1

איזונים חשובים

"הקפידו על איזון. עומס של פריטים בשחור יבלע את האור ויהפוך את החדר למאורה קודרת. עודף לבן יצור מראה ערום. רצוי להשתמש בשילובי השחור והלבן במינונים מדויקים ומחושבים. תכנון מוקדם הוא סוד ההצלחה בעיצוב פנים נכון, שגם יבטא את האישיות שלכם".

נגיעות קטנות

"נגיעות של צבע באמצעות רהיטים, אקססוריז, טקסטיל או כתמי צבע על הקירות, יבלטו במיוחד על רקע חדר המעוצב בשחור-לבן. שלבו צבעוניות וצרו אווירה צעירה ומלאת אנרגיה. אם משתמשים באריחים המשלבים את הצבעים שחור ולבן על קיר – להשלמת מראה וינטאג' רצוי לשלב למשל עם רצפת פרקט אגוז.

צילום יח"צ חו"ל

דילוג לתוכן