מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

קווי הגורל

הציירת אירינה קוגן והפסלת ילנה לוגובינסקי מציגות תערוכה מרגשת ועוצמתית, בהיכל התרבות.

התערוכה שנקראה בשם "קווי הגורל", מביעה רגשות, יופי ועוצמה של שתי נשים יוצרות והתייחסותן לגורל האנושי והנשי, תוך תפיסה – תרתי משמע – של רגעים בחיים. התערוכה מאורגנת בידי עמותתUnity Art  ותוצג בהיכל התרבות בנתניה בחודש הקרוב ועד ליום 19.5.2021. כל אחד יוכל למצוא בציורים ובפסלים ביטוי לרגשותיו הגלויים והכמוסים. אוצרת התערוכה היא מריה פרייגר. הכניסה חופשית.

Elena Logovinsky עבודה של האומנית

מי עומד מאחורי התערוכה ?

אירינה קוגן

אירינה מספרת ל"השבוע בנתניה " כי מאז ומתמיד אהבה לצייר, ועוד כילדה הציור היה חלק מזהותה. בגיל 12 עברה אירוע מוחי וכתוצאה, שותק החלק הימני בגופה. אחרי שנה של אשפוז החלה בשיקום ארוך במסגרתו למדה שוב לדבר, ללכת, לחיות והכי חשוב – לחזור לצייר – אחרי שלימדה את עצמה לצייר ביד שמאל. בגיל 16 עלתה לישראל.

מאז כבר הספיקה לצייר עשרות אם לא מאות ציורים עזי רגשות ועוצמה שקטה. כבעלת תעודת הוראה לציור העמידה דורות של ילדים-ציירים מהם, כך היא מעידה, היא לומדת לא פחות ממלמדת. האופי השקט, העוצמתי והרגיש שלה מתבטא בדיוקנאות, בנופים ובקומפוזיציות האקראיות והמופשטות שהיא משליכה על ואל הבד.

ילנה לוגובינסקי

את דרכה של ילנה לוגובינסקי לפיסול, לא תאמינו, סללו היוגה והמדיטציה. אמנם כבר כילדה היא אהבה ליצור בחומר ובחימר אבל את ההתייחסות הבוגרת, ההוליסטית והמחבקת לפסלים קיבלה רק אחרי התבוננות פנימית עמוקה.

לוגובינסקי היא בוגרת המכללה לאומנות ובמקביל להשקעתה ביצירותיה, היא מלמדת יוגה למעלה מ-20 שנה. השילוב של שתי האומנויות מסייע לה להדריך נשים לגלות את הכוח והיופי הפנימיים החבויים בהן, ולמצוא הרמוניה. ביצירותיה ניתן למצוא את תפיסתה והתייחסותה ליופי ולהרמוניה הנשיים, לאהבה ולהשראה.

בתמונה הראשית: Irirna Kogan ציור של האומנית

צילום – UNITY ART

דילוג לתוכן