מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הקורונה תהפוך אותנו לבריאים יותר ?

מחקר מקיף חדש חושף: בעקבות הקורונה, העולם במגמת צמחונות ו WELLNESS. בישראל:  30% ביצעו שינוי תזונתי בתקופת הקורונה, 39% הוסיפו לתפריט יותר ירקות ופירות, 32% צמצמו את אכילת הבשר.

הרבלייף- מחקר תזונה בעקבות הקורונה – צילום אסף לוי

מגפת הקורונה יצרה סדר עולמי חדש. בכל העולם, וגם בישראל, אנחנו נאלצים להתמודד עם שינויים מהותיים באורח החיים שלנו: ריחוק חברתי, שינויים באופן התעסוקה, צמצום ביכולת לביצוע פעילות גופנית ושינוי בהרגלי קניית המזון והאכילה. מערכות הבריאות עוסקות באסטרטגיות למניעת הדבקה, בשמירה על ריחוק חברתי ובמציאת תרופה וחיסון. אך האם אלו הפתרונות היחידים להתמודדות עם המגפה?

משום שכל משבר הוא גם הזדמנות לשינוי, ישנם רבים שניצלו את סדר היום החדש והזמן הפנוי בבית כהזדמנות לאימוץ אורח חיים והרגלים בריאים יותר שכוללים תזונה בריאה יותר ופעילות גופנית.

חברת הרבלייף ישראל בשיתוף עם הרבלייף העולמית ערכו כחצי שנה מאז פרוץ המגיפה ( ספטמבר- אוקטובר 2020)  מחקר מקיף בהשתתפות 28,000 נשים וגברים מ -30 מדינות וביניהן: ישראל, גרמניה, צרפת, ספרד, אנגליה, בולגריה ועוד. מישראל נבדקו 1000 נשים וגברים. הסקר נערך ע"י חברת OnePoll ובחן את השינויים בתזונה בזמן המגפה. תוצאות המחקר משקפות תהליכי שינוי משמעותיים:

·       גלובלי, 41% מהנדגמים אמרו כי ביצעו שינוי בתזונה שלהם במהלך מגפת הקורונה ו -83% אמרו שיש רגע ספציפי שהניע זאת.

·       בקרב הנדגמים הישראלים כ-30% ביצעו שינוי משמעותי בתזונה שלהם במהלך המגיפה.

·       39% מהישראלים הוסיפו לתפריט שלהם יותר ירקות ופירות, 29% התחילו לאכול יותר מזון מן הצומח ו-32% צמצמו את אכילת הבשר.

התוצאות מראות כי תזונה צמחית נמצאת במגמת עלייה ברחבי העולם:

43% מכלל הנדגמים הוסיפו לתפריט שלהם יותר ירקות ופירות. כמו גם, 43% התחילו לאכול יותר מזון מן הצומח. כ-62% מכלל הנדגמים אמרו שהם רוצים לשלב יותר חלבונים מן הצומח בתזונה שלהם, אך הם לא בטוחים היכן להתחיל. כ-46% מהם הפכו פתוחים יותר לרעיון של מזון צמחי ותחליפי בשר במהלך המגפה. בסקר דומה שנערך בשנה שעברה, מחצית מהנשאלים היו פתוחים יותר לגבי מזון צמחי ותחליפי בשר ו -70% האמינו כי תחליפי בשר ימשיך לגדול בפופולריות.

כ-35% מהנדגמים הישראלים החליטו לבצע את השינוי דווקא בתקופת הקורונה כדי לנצל את הזמן הפנוי ליצירת שינוי חיובי בחייהם. כ-66% מאלה שביצעו שינוי שמו לב לשיפור במצבם הבריאותי, ו-73% מהם מעוניינים לשמר את השינוי גם לאחר שהמגפה תחלוף.

גם בתחום הפעילות הגופנית נרשמו שינויים; כ-44% מהנדגמים הישראלים התאמנו יותר במהלך המגפה. כ-56% מכלל הנדגמים התחילו לבצע פעילות גופנית כלשהי במהלך המגפה.

לדברי רון פורת,  מנכ"ל הרבלייף ישראל: "מגפת הקורונה מציבה בפנינו קשיים ואתגרים רבים, אך גם הזדמנויות ליצירת שינוי מהותי בהרגלי החיים שלנו. הטמעה של שינויים אלו דווקא בתקופה זו יכולה לסייע בשימורם גם לאחר שהקורונה תהפוך לזיכרון רחוק, ולהפוך את המגפה ממשבר שמאיים על בריאותנו – לגורם שישפר אותה בטווח הארוך." 

המחקר המצורף נעשה על ידי חברת הרבלייף אינטרנשיונל, החברה נוסדה בשנת 1980 בארה”ב וכיום הינה אחת מהחברות המובילות בתחום הבריאות וסגנון חיים ובעלת מחויבות להעניק דרך פשוטה לתזונה נכונה ואורח חיים בריא. מוצרי הרבלייף פותחו במיוחד עבור מי שרוצים לאמץ לעצמם סגנון חיים נכון לאורך זמן והם כוללים: אבקות שייק טעימות ומזינות, טבליות המסייעות לשמירה על החיוניות, משקאות נמסים דלי קלוריות וחטיפי חלבונים טעימים.

צילום אסף לוי, דן פרץ

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן