מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

דע את הארץ

השמיים סגורים והטיולים והחופשים עברו הסבה מהעולם הגדול – לארץ הקטנה והיפה שלנו. לאן נוסעים ? צריכים עזרה בהכנת הטיול המשפחתי ? כדאי שתקראו את הכתבה הבאה

מאת: חן כהן

מוקד מידע תיירותי חדש נחנך על ידי עמותת "ארץ הגליל" ובי"ס שדה "קשת יהונתן", המאפשר לנופשים והמטיילים בגליל ובגולן, תכנון טוב ומדויק יותר של מסלולי הטיול בהתאם לעונות השנה. המוקד מעניק מידע מקצועי, מענה אנושי באמצעות הטלפון, על ידי מדריכי בי"ס שדה קשת יהונתן, זאת על מנת להפוך את הטיול בצפון, לחוויה מתאימה לסגנון הטיול שמבקש כל מטייל וכל משפחה.

נחל ראש פינה- צילום אביתר ליכטמן, קשת יהונתן

דורית אלמליח, מנכ"לית עמותת התיירות "ארץ הגליל" מספרת לעיתון "השבוע בנתניה " כי במשך חודשי הקורונה האחרונים הם מקיימים מפגשים מקווניםעם המטיילים באזור, במטרה לסייע בהתמודדות עם המשבר. הם הרגישו שעולה צורך ממשי בהקמת מוקד מידע מעודכן ומקצועי, המאפשר מידע על מקומות לינה, אתרי תיירות, נחלים זורמים מסעדות ועוד, בהתאם למצב, ולכן הם לקחו את היוזמה בשתי ידיים .

הקמת מוקד המידע נובע מצורך אמתי מהשטח והתיירים המגיעים לצפון המעוניינים בנופש מותאם לצרכים ולרצונות שלהם, אך היכרותם עם השטח מועטה, כך שלא נפרסת בפניהם תמונת התיירות המלאה והאפשרויות הקיימות שיש לגליל ולגולן להציע.

פארק הזהב קריית שמונה-צילום ליבנה שלוי, קשת יהונתן

ספי רץ מהעמותה מספר לנו: "הנופשים והמטיילים המגיעים לגליל, לעיתים אובדי עצות מבחינת היכולת לדעת מהן האטרקציות ואילו פעילויות קיימות, מה מתאים לגילאים השונים, אילו מסלולי טיול ישנם, מה דרגות הקושי, אילו מסעדות פעילות, מה ניתן לראות במרכזי המבקרים וכד'. הנופשים ניצבים בפני קושי לתכנן את ימי הנופש מבחינת מה שנכון להם, מה מתאים למזג האוויר, אילו מקומות שינו פניהם בעקבות הקורונה, האם מותאם לתקציב שתוכנן וכד'.  מרכז המידע מאפשר לתת תחושה שהם מגיעים לנופש מוצלח ומהנה בגליל, שהם כה מייחלים לו, בעיקר בתקופה זו" אומר רץ.

מפל הטחנה-צילום חירות תמרי

אביתר ליכטמן, "קשת יהונתן", מוסיף ומספר לנו כי היוזמה חשובה למטיילים ולתיירנים כאחד. המוקד נותן מענה לכל המטיילים המתלבטים לגבי הנופש בגליל ובגולן ולכל סוגי הטיולים: טיולי משפחות, שכשוך במעיינות, מסלולים למיטיבי לכת ועוד. המידע וההדרכה מאפשרים 'לתפור' את המסלולים לפי צרכי ורצונות המטיילים, לאור מטרתו העיקרית של  מוקד המידע, להנגיש לעם ישראל את הצפון המקסים".

תמונה ראשית: שייט חוויתי באינדי פארק בירדן-צילום רונן טופלברג.

דילוג לתוכן