תקועים מול המסכים

9 0

הילדים נצמדים עד למסך הטלוויזיה או הנייד? הם משפשפים את העיניים לאורך היום וכבר לא מקבלים ציונים גבוהים כמו פעם? מתברר שכדאי לגשת בדחיפות לבדיקת עיניים. המדריך המלא

מאת ברק גולן

מחקר חדש שהתפרסם חושף, כי 31% מההורים מעולם לא לקחו את ילדיהם לבדיקת ראייה, 50% כלל לא יודעים מהי מגפת המיופיה ובינתיים מספר הילדים הסובלים מקוצר ראייה רק הולך וצובר תאוצה. חברת Coopervision הבינלאומית לפיתוח עדשות מגע, עומדת מאחורי המחקר ולה שלוחה בישראל.

ככל שמספר הסובלים ממגפת הראייה עולה ברחבי העולם, כך אורח חייהם של הילדים טומן בתוכו סיכונים רבים יותר לסבול ממנה. הילדים נמצאים שעות רבות ביום מול כל סוגי המסכים האפשריים ובזמן שהם יושבים מולם, כדאי שתשימו לב להתנהגות שלהם, ממנה תוכלו לגלות אם הם מפתחים קוצר ראייה. המגבלה שנחשבת כיום לגדולה בעולם (2.5 מיליארד אנשים), לכן בדיקת ראייה וזיהוי מקדים הופכת להיות חיונית.

אז למה כדאי לשים לב?

"הילדים מחזיקים את הספר או הנייד קרוב מדי לעיניים: אם הם מבצעים את הפעולה הזו מטווח קצר מדי – זהו סימן אזהרה שיכול לרמז על קושי בראייה מרחוק (קוצר ראייה), לקות שיכולה להתפתח בעקבות צפייה ממושכת במסכים או מחשיפה מועטה מדי לאור יום. הילדים מתחילים לעלות במשקל: בילוי ממושך מול המסכים, מגיע פעמים רבות על חשבון פעילות גופנית ומשחק בחוץ, דבר שעלול לגרום לעלייה במשקל. הילדים סובלים מקושי או מהידרדרות בלימודים: אם אתם שמים לב שיש ירידה בציונים, יכול להיות שהפתרון הוא לא מורה פרטי – אלא זוג משקפיים. מחקרים הוכיחו קשר ישיר בין בעיות בראייה לבעיות בלמידה. זאת מאחר שחלק ניכר מהחומר מועבר בצורה ויזואלית על הלוח, וילדים שאינם רואים למרחק כזה, עשויים לצבור פערים.

האם יש קשר בין משך שהייה מול מסך לבין התדרדרות הראייה?

"כן. על פי תוצאות המחקר, 91% מההורים לא מודעים לקשר בין משך השהייה של הילדים מול המסכים, לבין התדרדרות הראייה. כיום 300 מיליון ילדים סובלים ממיופיה ועד שנת 2025 כ-500 מיליון ילדים יסבלו ממגפת הראייה. הערנות של ההורים יכולה להציל את הראייה של הילדים, לכן מומלץ להגיע לבדיקה אצל מומחים ולתת להם את הסיכוי לאיכות חיים טובה".

צילום cooper vision

Related Post

מציצים בסימן חנוכה – מטה משיח מפיץ אור ברחבי הארץ, הפסטיגל סוחף אחריו את ההורים וגם – עובדי הדואר בנתניה חילקו מארזי שי לילדים המאושפזים בבתי החולים

Posted by - 11 בדצמבר 2018 0
בשעה טובה ומוצלחת לבן הבכור למשפחת אליהו שעבורו התאגדו כל המשפוחה על האוטובוס של סבא אמנון ונסעו לקצוץ שיער בקבר…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות