תפסיקי לקנות!

2 0

אנו חיים בתוך מערכת המעודדת צריכה של מוצרים ושירותים כערך מרכזי. המוטו הרווח הוא שצריך לקנות כל הזמן וכמה שיותר (SHOP TILL YOU DROP=). כסטייליסטית, אני נתקלת בעומס רב של פריטים, בבתים שבהם אני מבקרת. בנוסף, אני תמיד שומעת משפטים כמו "בטח הארון שלך ענק", ו"איזה כיף זה כל הזמן לקנות בגדים". המשפטים האלו בכלל לא מתארים את אורחות חיי- הארון שלי קטן יחסית, והרגלי הקניות שלי טובים. המוטו שמוביל אותי בחיי הוא מינימליזם. בדיוק בגלל זה, אני רוצה לספר לכן על כל הפריטים שאתן קונות ואני מבקשת שתפסיקו (לטובתכן, נשבעת).

מבצעים

שלא תבינו אותי לא נכון, אני חולה על מציאות. הוא שיש מבצע שבעינינו הוא ממש טוב (בד"כ נזהה אותו לפי שלט אדום גדול המכריז על גודל ההנחה), המחשבה הלוגית שלנו קצת יוצאת לחופשה ( אפשר לקרוא לזה אי שפיות זמנית), ואנחנו משכנעות את עצמנו שברור שאני צריכה 3 שפתונים חדשים במחיר של אחד (במיוחד שאינני משתמשת בשפתון כלל). אינני אומרת לא לקנות בסיילים, אני כן אומרת לנצל אותם בשביל אותם הפריטים שהתכוונו מראש לרכוש.

פיצ'יפקס

זוכרת את הפעם האחרונה שהסתובבת באחת מחנויות הכולבו הגדולות האלו שיש בהן מלא דברים לבית במחירים מצחיקים? נכנסת לשם כי רצית בצק משחק לילדים, ויצאת עם קנייה בסך כמה מאות שקלים. אז כן, אני מדברת על אותם הפריטים הקטנים והיפים האלו שעולים כמה שקלים בסך הכל, אבל לא בהכרח תופסים את מקומם הטבעי בבית בסופו של דבר. אז פעם הבאה שתרצי לקנות מראה אורבנית מהממת שעולה כלום כסף, תבדקי עם עצמך (בכנות) האם את בכלל צריכה אותה (רוב הסיכויים שהתשובה תהיה שלילית).

כפילים

אני מדברת בעיקר על מחלקת כלי הבית. על אותם הפריטים כגון אגרטלים, כוסות, מגבות ומפות חגיגיות. כל אותם הדברים שקיימים כבר בבית והם במצב טוב, ואנחנו קונות עוד סט כי הוא מאוד יפה לטעמנו, אבל לא מגיעות להשתמש בו. הפריטים האלו תופסים לנו מקום בארונות, וכמעט לא נמצאים בשימוש אף פעם. אז די לשמש מחסן לכל אותם פריטים נשכחים בבקשה.

מזווה

כן, אותה הפינה האפלה הזו, שאנו נוטות לדחוף אליה מוצרים עד כלות. זה קורה לנו בדרך כלל שאנחנו בקניות בסופר, ונתקלנו בקמח (לדוגמא), ואז חולפת לנו מחשבה שבטוח זה חסר, וגם אם לא, אז זה תמיד בשימוש. רק חבל שיש במזווה כבר 4 כאלו מהפעמים הקודמות. בסופו של דבר, המזווה עמוס לעייפה, ומוצרי אוכל נזרקים לפח, כי הם פגי תוקף וחבל. אז מעכשיו, לסופר- רק עם רשימה מסודרת.

מקווה שהצלחתי לשפוך נקודת אור בג'ונגל הסבוך של תרבות הצריכה שאנו חיים בה. הטיפ הכי חשוב  שלי לכל קניה, הוא לחשוב לפני כל רכישה: האם אני באמת צריכה את זה? האם אשתמש בזה בפועל? אם זה היה במחיר מלא, האם הייתי קונה בכל זאת? או כמו שאמרו חכמים ממני- סוף מעשה במחשבה תחילה.

עדי דואק מתמחה בסטיילינג אישי והום סטיילינג ומעבירה סדנאות לקבוצות מגוונות, בוגרת לימודי תעודה בשנקר, ובעלת ניסיון רב שנים בעולם העיצוב. רוצים לדעת עוד?

הצטרפו אליי לדף הסטיילינג שלי: @Adi's Life Style  או התקשרו  054-6899090

Related Post

טיפים לבחירת כסאות מחשב

Posted by - פברואר 27, 2023 0
ישיבה לאורך שעות ארוכות על כסא מחשב עלולה לגרום לכאב רציני מאוד הן בגב והן בצוואר במידה והכסא לא נוח…

ניצן חוגגת 20

Posted by - מאי 23, 2023 0
אורחים רבים הגיעו לאודיטוריום היכל התרבות לחגוג 20 שנה לקיומה של מקהלת "ניצן", בניצוחה של ויטה גורביץ, הפועלת במסגרת הקונסרבטוריון…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות