תפנית דרמטית בנושא הקמת היכל הספורט העירוני בנתניה

2 0

בלעדי ל"השבוע בנתניה": עיריית נתניה נמצאת בשלבי תכנון של היכל ספורט חדש בעיר בן כשלושת אלפים מקומות ישיבה באגם 3- הממוקם דרומית לשכונת דורה.

היכל הספורט הרב תכליתי צפוי לשמש משכן לא רק לאירועי ספורט, אלא גם כמרכז תרבות ובילוי וכאולם מופעים בהתאמה. הכל, תוך הענקת חווית צפייה מושלמת ואיכותית. ההיכל צפוי להכיל, כאמור, לא פחות משלושת-אלפים מקומות ישיבה, כך שניתן יהיה לקיים בו אירועים בסדר גודל עצום כדוגמת המשחקי היורוליג בכדורסל. מרבית המימון להקמת ההיכל, שעלותו מוערכת בעשרות מיליוני שקלים, צפוי להגיע ממקורות מימון חיצוניים, כדוגמת מפעל הפיס והספורטוטו.

3

יצוין, כי לפני מספר שנים ניסתה ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, לקדם את הרעיון אך הוא לא הבשיל לכדי ביצוע. כעת הנושא מקבל תפנית חיובית, כאשר לכותב שורות אלו נודע כי על התקדמות רצינית בין מפעל הפיס לעירייה באשר למימון חלק מן הפרויקט.

"אכן יש רצון לקדם את הנושא אך עד שהדברים לא ייסגרו באופן הרמטי לא תצא הודעה בנושא", מסרה פיירברג-איכר, "הודעה שכזו תצא רק לאחר שנסיים באופן רשמי את המגעים להקמת ההיכל".

"בימים אלה ראש העירייה נמצאת בעיצומו של הליך של גיוס הכספים הדרושים להקמת ההיכל, בכדי להגשים את החלום כבר בקדנציה הבאה", מסר גורם בכיר בעירייה, "אין ספק שההיכל ימצב את נתניה כמרכז ספורט ותרבות אף יותר, ישרת את הציבור בנתניה בפרט ובארץ בכלל, ויהווה מנוף כלכלי לעיר".

1
עיון התכנית מגלה כי באי ההיכל יזכו לחוויית צפייה בלתי רגילה שכן עיצובו יכלול טכניקות תאורה חדשניות, מתקני ספורט מתקדמים ועוד. בנוסף, יוקמו בהיכל גם חדרי הלבשה מפוארים, חדרי שיפוט, זירת אומנויות לחימה, חדר כושר, סאונה ועוד. מבנה ההיכל צפוי להיות בצורה אובלית, כך שהצופים יוכלו לצפות במתרחש ב- 360 מעלות. האולם יוקם בהתאמה לקיום אירועים ספורטיביים וכן בהתאמה לאירועי התרבות.

"מדובר בחלום שעומד להתגשם", מוסיף מ"מ ראש עיריית נתניה וסגן ראש העירייה, אלי דלל, "מדובר בפרויקט דגל שלנו שימומש במהלך הקדנציה הקרובה. כאן בנתניה יוקם במהלך הקדנציה הבאה אחד מאולמות הספורט היפים והמרשימים בישראל".

Related Post

השבוע בכפר יונה: זהירות בדרכים 

Posted by - ינואר 25, 2023 0
בכפר יונה החלו בסימון שפות מדרכה המובילות למעבר חצייה, בכיתוב: "עצרו, והסתכלו לנהג בעיניים", לצד תמרור "עצור". הסימון התבצע בעיקר במעברי החצייה…

החופש הגדול: סיוט או אתגר?

Posted by - יולי 31, 2019 0
אמצע החופש הגדול כבר עבר ואני רוצה להצדיע לכל ההורים שצלחו את החודש הראשון ואולי אפילו נהנו ממנו. מה ההבדל…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות