תסמינים נפוצים לסרטן השד – אל תתעלמו

6 0

אם נעבור בין מאה נשים ונשאל אותן, באופן רנדומאלי, מה הכי מפחיד אותן מבחינת בריאות, כולן תוכלנה להעיד: סרטן השד. מדברים על זה, שומעים על זה וכל אחת מאתנו מכירה מישהי שהיו לה תסמינים נפוצים ומוכרים לסרטן השד ואכן התברר שזה המצב. העניין הבעייתי הוא שכל אחת מאתנו עלולה להגיב לאותם תסמינים נפוצים לסרטן השד בצורה שונה. יש מי שאם היא תשים לב שיש לה תסמינים כלשהן תתעלם מהעניין ותעדיף להעמיד פנים שכלום לא קורה. לעומת זאת, יש גם נשים אחרות שהעניין כל כך מלחיץ אותן, שכל דבר ייראה להן כמו תסמין נוראי. לכן נשאלת השאלה: האם אתן באמת מכירות את אותם תסמינים נפוצים לסרטן השד שכדאי לכן להיות מודעות להם?

איזה תסמינים נפוצים לסרטן השד קיימים?

בבואנו לדבר על תסמינים נפוצים ומוכרים לסרטן השד ניתן לדבר על כמה מקרים שונים, כמו למשל:

  • גוש בשד
  • שינויים בתחושה
  • שינויים במראה השד
  • שינויים בפטמה ובעטרה
  • כאב מתמשך בשד או בבית השחי

חשוב להבין שאומנם אלה תסמינים נפוצים ומוכרים לסרטן השד, אך זה עדיין לא אומר שאם מרגישים אותם זה אומר מיד שזה המצב. מה שזה כן אומר, זה שכדאי להיבדק. בנוסף, אפילו ללא שום סימן שמהווה סכנה רצוי מאוד להיבדק. חשוב להבין שלכל גיל יש בדיקות אחרות שיכולות להיות רלוונטיות ויעילות יותר. כך למשל, מגיל מסוים כדאי לעשות ממוגרפיה ובפירוש לא מומלץ לוותר על כך. זו בדיקה לא נעימה והרבה נשים מתלוננות עליה, אך הבדיקה הזאת יכולה לאתר סרטן בשלבים המוקדמים שלו ובצורה כזאת להציל חיים. לכן חשוב להבין: אם מופיעים תסמינים נפוצים לסרטן השד אי אפשר להתעלם מהם. זה נכון שמדובר על מאבק קשה במידה ואכן מתגלה סרטן ועל כל אישה הוא ישפיע אחרת, אבל גילוי מוקדם באמת יכול להציל חיים ולכן יש לו משמעות אדירה.

אל מי באמת כדאי לפנות?

זה לא משנה באיזה שלב אתן נמצאות. בין אם אתן רק חוששות כי אתן מרגישות תסמינים שונים ובין אם אתן כבר יודעות שאתן חולות, יש דבר אחד משמעותי ביותר, והוא: לבחור את אנשי הרפואה הנכונים. בתחום הרפואה, כמו בכל תחום אחר, יש אנשי מקצוע טובים יותר מאחרים, ואם יש משהו בטוח, זה שאתן רוצות להיות מטופלות אצל הכי טובים וטובות. זו הסיבה שבגללה כדאי לכן להתקשר עוד היום אל ד"ר סמדר פקר-ניר ולקבוע אצלה תור. זה שתחכו זה לא מה שיעלים את התסמינים וזה לא מה שישפר את המצב. לעומת זאת, אם תקבעו תור אצל ד"ר סמדר פקר-ניר תוכלו להיות בטוחות, כבר מהרגע הראשון, שאתן בידיים טובות ושבאמת יש מי שדואגת לכן לכל אורך הדרך.

Related Post

כלי נגישות