תמיכה מעיר לעיר

8 0

ברית הערים התאומות שחתמה העיר נתניה עם ערים ברחבי העולם  – מוכיחה את עצמה כאחד מערוצי ההסברה הטובים ביותר של נתניה ושל ישראל. גילויים של תמיכה, של תנחומים וכאב נשלחו מכל עבר.

כך, מיד עם פרוץ המלחמה, לאחר שהתגלו מעשי הזוועה המחרידים של המחבלים מעזה, הגיעו ללישכתה של ראש העיר מכתבי תמיכה רבים המביעים צער עמוק על הטבח בגברים, נשים וטף ועל חטיפתם של רבים, רבים מאוד.

רשימת הערים שהעבירו מכתבי תמיכה וניחומים ארוכה:  ניס וסרסל שבצרפת, גיסן  ודורטמונד שבגרמניה, גולד קוסט שבאוסטרליה, יאסי שברומניה, בטומי שבגיאורגיה, סאני איילס ביץ' בארצות הברית, פודברדי  שבצ'כיה, שיופוק בהונגריה, בורנמות' באנגליה והעיר דניפרו שבאוקראינה. יצויין כי העיר דניפרו הייתה אמורה לחתום על ברית ערים תאומות עם נתניה אולם בשל המלחמה באוקראינה הוקפא ההליך.

בנוסף למכתבי תמיכה , אורגנו בכמה ערים מפגני תמיכה ועצרות למען החטופים וכן הונפו דגלי ישראל מעל מוסדות הציבור העירוניים.

מיכאי צ'יריקה, ראש עיריית יאסי, רומניה: "אנחנו עוקבים בדאגה ובלב שבור אחר הסיטואציה הדרמטית בישראל. ברצוננו להביע את תמיכתנו הרבתית במדינת ישראל ואנו מגנים בקול רם את חמאס ואת המעשים הנוראיים של הטרור. על כל המדינות הדמוקרטיות לתמוך בישראל במאמציה להגן על עצמה ועל עמה כנגד זוועות מעין אלה."

ארצ'יל צ'יקובני, ראש עיריית בטומי: "בשמי ובשם תושבי העיר בטומי, ברצוני להביע את רגשי הסולידריות שלנו ואת תמיכתנו הגדולה באחותנו התאומה נתניה  ובמדינת  ישראל כולה הנמצאת תחת מתקפת מטחים מתמשכת של טילים."

ד"ר רוברט לנגיל, שיופוק: "ברצוני להביע את תנחומיי הכנים לישראל לנוכח ההתקפה הטרוריסטית ולכל הקורבנות החפים מפשע של מלחמה זו, בלי כל קשר לדתם. אני מתפלל בעיקר למען ביטחונה של נתניה ומעל לכול – למען אזרחיה".

לריסה סבצ'ין, ראש עיריית סאני איילס ביץ': "אני כותבת  מכתב זה של תמיכה מתוך ריק ועצב עמוק לעיר האחות נתניה ולמדינת ישראל. לא ניתן יהיה להבין לעולם את הברבריות, את הטרור ואת חוסר ההומניות, שהייתה למעשה המציאות של האנשים בישראל במהלך 48 שעות. חשוב לי שתדעו שאנשי סאני איילס ביץ' עומדים נכוחה בתמיכתם בישראל וביחוד באחותנו התאומה נתניה. למרות שאנו מתפללים  לסוף מהיר של המלחמה ומתפללים שכל העם בישראל ימצא רגעים של שלום, אני יודעת שזה לא יקרה בקרוב. החמאס והטרור לעולם לא יביסו  את הרצון ואת חוזקה של ישראל. ישראל תנצח."

"אנו עומדים מאחוריכם במהלך שעות אימה אלה. אנו מניפים בגאווה גדולה את הדגל הישראלי  מחוץ לבניין העירייה שלנו כמחווה צנוע לתמיכתנו. דעו תמיד שאנחנו כאן בשבילכם בתחושה של סולידריות ומוכנים לסייע בכל אשר תצטרכו."

יש לציין כי האגודה לעידוד תיירות בראשותה של המנכ"לית אולגה לוריא – הפיקה סרטון הסברה שהועבר לכל ראשי הערים איתם כרתה נתניה ברית ערים תאומות במהלך השנים –  סרטון המציג את זוועות אנשי החמאס, אשר הביאו את ישראל לפתוח במלחמה כוללת כנגד ארגון הטרור הברברי.

Related Post

בנתניה שמים לב

Posted by - 22 בפברואר 2023 0
מנהל חינוך וחברה בעירייה השלים בימים אלה התקנה של מפעמים – דפיברילטורים – בכל בתי הספר בנתניה. העמדות מצילות החיים…

איפה אילנית לוי בילתה את יום הולדת ה-39, היכן אלוף אירופה, הג'ודקא פיטר פלצ'יק בילה בעיר וגם – מלי לוי ושמעון גרשון הגיעו לחגוג יום הולדת ברשת אירופלקס

Posted by - 7 ביולי 2021 0
אם חשבתם שאילנית לוי תיקח יום חופש לרגל יום הולדתה ה39 בחודש השביעי להריונה, אז זהו שלא…. את בוקר יום הולדתה ה-39,…
כלי נגישות