תמונה מההיסטוריה

1 0

ערב מיוחד שהתקיים בשבוע שעבר, הציב את הצלמות והצלמים הראשונים של נתניה מול עדשת ההיסטוריה ולא מאחוריה, במהלך כינוס בו סופר עליהם ועל התמונות ההיסטוריות של העיר.

 

ארוע מרגש התקיים בשבוע האחרון במוזיאון נתניה, במהלכו נפגשו בני משפחותיהם של הצלמים והצלמות הראשונות של נתניה, שהנציחו את ההיסטוריה של העיר החל משנות ה- 40 ועד שנות ה – 70.

הערב נועד לתת במה למשפחות הצלמים שסיפרו את תולדות נתניה ובתוך כך –  לשרטט את תמונת העיר בימיה הראשונים.

יצויין כי תהליך החקר לקראת ערב זה מתקיים מזה מספר שנים על ידי המתנדב והתחקירן יריב שיפוני שהחליט לעסוק בנושא.

במהלך התחקיר התברר שבנתניה, בשנים אלו, למרות מספרם המצומצם של התושבים, פעלו למעלה מ – 20 צלמות שהנציחו את העיר ונופיה , את תושביה ואת ההיסטוריה  שלה.

במסגרת עבודתו נפגש יריב עם חלק מבני משפחות הצלמים, ראיין אותם ואסף מספר גדול של תמונות ייחודיות שלא היו ברשות המוזיאון, כאשר בערב ההוקרה לצלמים התכנסו בני המשפחות, חברים וידידים וסיפרו את סיפורן של חמש צלמות.

 

בני המשפחות הציגו בצורה מרגשת את הצלמות: שטיין, ריביו, היידנפלד, מאז"ה וקראט ובתוך כך נחשפו המשתתפים לצילומים נדירים מתקופת ההעפלה וכן מתקופת הבריטים, פגשו את הצלמים בעת עבודתם במחנות הצבא הבריטי ועוד.

 

את הערב ליווה השחקן איציק עובדיה בקטעי הומור.

 

 

 

Related Post

מחוברים לשורשים

Posted by - ינואר 22, 2019 0
לרגל חג האילנות שצוין השבוע, חניכי מרכז הנוער 'מקום בלב'  של ou ישראל בנתניה יצאו למבצע 'מתחברים לשורשים' במהלכו החניכים…

והרי התחזית: גשם בחדרה

Posted by - אוגוסט 2, 2021 0
לאחר שאושרה תכנית להתחדשות עירונית במרכז העיר, חברת 'גשם החזקות, הודיעה על כוונתה לבנות מתחם חדש ברחוב העלייה השנייה "הדיירים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות