תמ"א 38 בירושלים – כל מה שצריך לדעת

14 0

מאז שהקונספט החל לתפוס תאוצה ובעצם להיות נפוץ בקרב כל עיר גדולה בארץ, תמ"א 38 שינתה לחלוטין את פני שוק הנדל"ן הישראלי שכן, בזכות תוכנית זו המון אנשים יוכלו ליהנות מתנאים משופרים, כמו למשל בניין מחוזק ובטיחותי יותר, או מחיה נוחה יותר – בעצם ללא כל עלות נוספת. לצד פרויקטים מוצלחים כמו תמ"א 38 ירושלים, ניתן לראות מגמה ברורה לפיה ממשלת ישראל מאמצת יותר ויותר פרויקטים כאלו, בין היתר על מנת להיאבק ביוקר הנדל"ן שמרקיע שחקים בקצב בלתי פוסק. אז מה עוד צריך לדעת על תמ"א 38 בירושלים? בכתבה זו נסביר לכם כל מה שחשוב לדעת על נושא זה וכל היוצא בכך.

הזדמנות פז

תמ"א 38 בירושלים: ירושלים היא אחת הערים הצפופות ביותר בישראל, ומעבר לכך, מדובר על עיר הבירה. לכן, החליט בעצם משרד השיכון לעודד יותר ויותר פרויקטים שיכולים לתת מענה על הצורך הבלתי פוסק בדיור, ובו-זמנית להעניק לכל התושבים אפשרויות מגוונות של דיור איכותי ומודרני שעומד בכל הסטנדרטים של ימינו – ובין כל אותן תוכניות ניתן למנות תמ"א 38 בירושלים. בין הגורמים שהשפיעו על קבלת החלטות אלו היה גם מצב עתודות הבנייה בעיר שכן, המון מבנים ישנים כבר נחשבו לחלשים וכתוצאה מכך, עמדו לקרוס. מעבר לכך, חשוב לדעת כי לירושלים יש מסלול מעט ייחודי בכל הנוגע לתמ"א והתחדשות בנייה, והוא נעשה במסגרת תיקון של חוק תמ"א 38. בהתאם למסלול זה, ניתן בעצם לבצע הריסה מלאה של מבנה קיים, על מנת לבנות אותו לאחר מכן מחדש בהתאם לסטנדרטים המחמירים והמודרניים ביותר. מדובר על לא פחות ממהפכה בתחום הדיור, כזו אשר יכולה להביא המון עבור פיתוח העיר ירושלים וכל איזוריה.

אילו חברות מבצעות פרויקטים של תמ"א 38 בירושלים?

חשוב מאוד לציין כי מאחר ומדובר על פרויקטים מאוד חשובים, שבאים לענות על צורך של המון דיירים שונים – בדרך כלל רק חברות מובילות ומוכרות היטב יהיו אלו שיובילו אותם. למעשה, מדובר על פרויקט מאוד מורכב, כך שחשוב מאוד לוודא כי החברה שתבצע אותו זו חברה שחרטה על דגלה איכות בנייה חסרת תקדים, שירות חסר פשרות וכמובן עבודה לצד גדולי המומחים באדריכלות, בניית תשתיות והנדסה – זאת על מנת שכל הפרויקטים יבוצעו ברמה הגבוהה ביותר הניתנת. חשוב לא פחות לוודא כי החברה מעניקה שירות מיטבי ומקצועי, תוך מתן דגש על הצרכים של הדיירים, וכמובן לצד זמינות מלאה לאורך כל שעות היום שכן, מאחר ומדובר על פרויקט לא פשוט בכלל, חשוב מאוד לוודא כי תמיד יהיה מי שיעמוד לצד הדיירים בכל עת, ויקפיד להבין מה הם צריכים על מנת לספק להם את החוויה הטובה ביותר.

תמונה: freepik

Related Post

שבתרבות בכפר יונה

Posted by - יולי 18, 2023 0
בשבת האחרונה ויתרו על המזגן כ-300 תושבים, ומילאו עד אפס מקום את האולם בחט"ב "עתיד". באירוע התארחו שר הביטחון והרמטכ"ל…

חוזרים ללימודים בבטחה

Posted by - אוגוסט 29, 2018 0
במד״א נערכים לשובם לספסל הלימודים של מאות אלפי תלמידים בישראל, ופונים להורים, לתלמידים ולציבור הנהגים לרענן את הנחיות הבטיחות בסביבת…

כך תשדרגו את רהיטי הבית שלכם

Posted by - אוקטובר 12, 2022 0
ההגעה הביתה בסופו של יום לימודים או עבודה, היא תחושה מנחמת ובטוחה האהובה על כולם. אמנם לעיתים היא מפגישה אותנו…
כלי נגישות