תלת ממד של הרחם – הדרך לזהות ולאבחן בעיות

4 0

‏אחד התחומים החדשים והמתפתחים ביותר בעולם הרפואה הוא טיפול ברפואת נשים. בעולם שבו יש מענה לצרכים המיוחדים של נשים מיוחדות, אפשר בהחלט לייצר חוויה את חיים טובה יותר גם לנשים שמתמודדות עם בעיות הורמונליות, בעיות פוריות ואפילו כאבים כרוניים. ‏ועדיין, הדרך לייצר אבחנה נכונה ומדויקת ‏של בעיות רפואיות אצל נשים, עוברת תמיד ‏בבדיקות רפואיות שצריך לבצע, כדי לקבל תמונה מלאה. בשנים האחרונות, אחת הבדיקות השימושיות ביותר היא בדיקת תלת מימד של הרחם אשר נותנת מענה גם לנשים במהלך ההריון אבל גם לנשים שם התמודדות עם בעיות רפואיות אחרות. מהי בדיוק בדיקת תלת מימד של הרחם ומדוע ‏את צריכה להיות מודעת לאפשרות לבצע את הבדיקה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

שלוש סיבות לעבור תהליך תלת ממד של הרחם

‏בדיקת תלת ממד של הרחם – הדרך לזהות ולאבחן בעיות היא ‏בדיקה שמספקת תמונה מלאה של כל חלקי מערכת הרבייה הנשית, ברמת פירוט מאוד גבוה ותוך יכולת לזהות פרטים קטנים. בדיוק מהסיבה הזו, יש צורך לעבור בדיקה שכזו כאשר:

  1. ‏את מתמודדת עם כאבים ברמה גבוהה מאוד, למשך פרק זמן ארוך, ללא הקלה. יש מגוון סיבות שבגללן אפשר להתמודד עם סוג כאבים שכזה. אבל כדי לקבל את ההחלטה המילה והתמונה הברורה, ‏הרופא המטפל יבקש לקבל תמונה מלאה של חלל הפנים של הרחם והשחלות.
  2. את רוצה ‏להתחיל לחשוב בצורה רצינית על תהליך תכנון המשפחה שלך, ואת צריכה לדעת מהו המצב הרפואי שלך. במיוחד אם מדובר על נשים שמעוניינות וצריכות לעבור טיפולי פוריות או טיפולים ‏לשימור פוריות, בדיקות כאלו עוזרות לצוות המטפל להבין באיזה שלב של התהליך את נמצאת באיזה סוג של טיפול את יכולה ואת צריכה לקבל.
  3. 3.      ‏כאשר יש חשד להתמודדות עם גידולים או בעיות רפואיות כמו ציסטות, אי אפשר להסתמך רק על האינטואיציות של הרופא וחייבים לקבל נמצאים ברורים. לפיכך, ככל שמדובר על ‏בעיה רפואית מורכבת יותר, כך רמת הדחיפות של ‏הבדיקה היא גבוהה יותר, ולפעמים אפילו תקבלי הפנייה דחופה מהרופא שלך כדי לבצע את הבדיקה במיידית.

ברגע שיש צורך, חשוב לבצע את הבדיקה

‏ברגע שיש צורך לבצע בדיקות רפואיות אין מקום להתעכב על הפרטים הקטנים. את חייבת להיות כמה שיותר ממוקדת מטרה ואת חייבת לדאוג לבריאות שלך. זה אמנם מלחיץ, ולפעמים אפילו לא כל כך נעים. בעיקר בגלל שמדובר על בדיקה פולשנית יחסית ועל מצב רפואי רגיש מאוד. אך יחד עם זאת, בגלל שאת לא רוצה למצוא את עצמך בסיטואציה הרבה יותר מורכבת, כדאי כבר עכשיו להתמודד עם הבעיה, ולנסות למצוא ביחד עם הרופא שלך את הפתרון הטוב ביותר ואת הדרך הנכונה לטפל בעצמך.

Related Post

נהגים מסוכנים

Posted by - 9 ביולי 2019 0
בעשור האחרון אירעו מעל 10,000 תאונות דרכים בהן היו מעורבים נהגים חדשים (עד גיל 19); גם הנתונים לגבי הנהגים הצעירים…

נזהרים בדרכים

Posted by - 24 בינואר 2022 0
בשבועיים הראשונים לשנת 2022 נהרגו 12 בני אדם – חמישה מהם, כמעט מחציתם – הם הולכי רגל מאת יקיר ישראל …
כלי נגישות