תכשיטי זהב – האם ומתי צריך לנקות?

13 0

אין ספק שתכשיטי הזהב, אבני החן והיהלומים הנוצצים שברשותך הם נכס יקר המציאות, אך על מנת שהם גם יישארו כאלה לאורך זמן ולא יאבדו מערכם, חשוב ביותר לשמור על תחזוקה נאותה של התכשיטים, לנקות אותם ולדאוג שיישארו נוצצים ויפים.

במיוחד נכון הדבר לגביי תכשיטי זהב, שרשראות, טבעות אירוסין, טבעות נישואין וכדומה.

ישנן דרכים רבות לשמור על ניקיון התכשיטים, החל מניקוי בעזרת מים רותחים בעזרת חומרי ניקוי מיוחדים לתכשיטים, בעזרת סבון כלים ואפילו משחת שיניים שהיא שיטה נפוצה ויעילה.

במאמר זה נסקור את שיטות הניקוי השונות ונעמוד על ההבדלים בין ניקוי תכשיטי זהב לעומת ניקוי של תכשיטים מחומרים אחרים כמו כסף, אבני חן שונות ועוד.

כל הנוצץ זהב איך לשמור על התכשיטים נקיים

כאמור, אחת השיטות המסורתיות והמקובלות ביותר היא ניקיון בעזרת סבון כלים.

בשיטה זו מומלץ להשרות את התכשיט כרבע שעה בתמיסת המים עם הסבון ולאחר מכן לשפשף בעזרת מברשת עדינה את כל הפינות על מנת לנקות כל חלק בתכשיט.

חשוב לציין שתכשיטים מחומרים אחרים מזהב כמו קריסטלים, אבני חן יקרות, אלמוגים, אופלים וכדומה דורשות טיפול עדין יותר וגם תכשיטי זהב ניתנים לניקיון אך אלו המצופים זהב בלבד יכולים גם הם להינזק כתוצאה מניקיון יתר.

כל כמה זמן מומלץ לנקות את התכשיט?

בניגוד לבגדים, רהיטים וכדומה, תכשיטים מטבעם נשמרים טוב יותר ולאורך זמן רב יותר ואינם סופגים לכלוך רב.

יחד עם זאת כאשר התכשיטים באים במגע עם העור, סופגים זיעה, לחות ונשחקים כתוצאה מחלוף הזמן, הם לעיתים מאבדים מהמראה הזוהר שלהם, צוברים לכלוך ובהחלט דורשים ניקיון יסודי.

אפשר לראות בעין מתי התכשיט אינו נוצץ כבתחילה ולנקות אותו בהתאם לאיכות התכשיט, סוג החומר והאמצעים שברשותך.

שיטה נוספת לניקיון תכשיטים היא באמצעות משחת שיניים, כאשר החומר הפעיל הקיים במשחת השיניים עושה עבודה מצוינת בניקיון רוב התכשיטים.

את המשחה ניתן למרוח בעזרת מברשת שיניים בעלת זיפים לא קשיחים ולא רכים מדי, לקרצף בעדינות את תכשיטי הזהב, הכסף או התכשיטים העדינים האחרים, להיזהר לא לפגוע בתכשיט ובמיוחד נכון הדבר כאשר מדובר בטבעות או בתכשיטים אחרים המשלבים, יהלומים, פנינים או אבני חן אחרות בתכשיט ושפשוף נמרץ מדי יכול לנתק את אחת האבנים מהתכשיט והיא עלולה ללכת לאיבוד בעקבות כך.

תכשיטי זהב הינם חזקים ועמידים מטבעם, עמידים בקורוזיה וחלודה ואינם מתלכלכים בקלות, אך עדיין לא יזיק להם ניקיון וטיפול מסור מדי פעם.

ניקיון במים רותחים גם היא שיטה מקובלת אך יש לנקוט משנה זהירות כאשר משתמשים בשיטה זו לניקיון תכשיטים.

לפעמים יש צורך בליטוש התכשיט אך זה נדרש בדרך כלל רק בתכשיטים ישנים במיוחד אשר ישבו  זמן רקב מדי בתוך קופסאות סגורות ואיבדו מהברק שלהן.

לסיכום, תכשיטים הם פריטים עמידים בצורה טובה יחסית ללכלוך אך הם במיטבם רק כאשר שומרים עליהם, מנקים אותם בתדירות סבירה, וכך שומרים על האיכות שלהם, הברק והיופי.

צריכים לנקות תכשיט זהב או תכשיט מסוג אחר? עשו זאת בעדינות בעזרת מעט מים וסבון כלים או כל חומר ניקוי אחר בצורה סבירה, הקפידו להיזהר כאשר מדובר בתכשיטים המורכבים מכמה חלקים, משובצים יהלומים או אבני חן עדינות יותר מאשר זהב שהיא מתכת חזקה במיוחד, נוצצת ויפה להפליא ולא בכדי תכשיטי הזהב שומרים על יוקרם והמעמד שלהם בעולם.

קרדיט תמונה: https://pixabay.com/en/gold-desktop-celebration-jewelry-3184582/

 

 

 

 

 

Related Post

מה בכפר יונה: מגלים עולם

Posted by - 2 באוגוסט 2022 0
תוכנית חדשה "מגלים עולמות" היא מיזם ייחודי לעידוד הקריאה בקרב תלמידי כיתות א'-ו', אשר מתקיימת בספריה יונה ובעשרות ספריות ברחבי הארץ. כל ילדה וילד שנרשמו לתכנית קיבלו מצוות הספריה לוח משחק מיוחד, שבו הציבו לעצמם יעד קריאה יומי. מדי יום כותבים המשתתפות והמשתתפים את מספר הדפים היומי שקראו, ומסמנים/ות במפה מאוירת אלו דמויות פגשו ואלו עולמות גילו. כמו כן, מוזמנים/ות הילדות והילדים שנרשמו לתכנית, למפגשים שבועיים חווייתיים בספריה, ונהנים/ות בנוסף מפעילויות שונות המיועדות עבורם/ן. בספריה עוקבים אחר ההתקדמות, אוספים את הנתונים ומרכזים את מספר הדפים שקראו כולם/ן יחד. הנתון המספרי מועבר למוקד הארצי של הספריות. משתתפים/ות במיזם 70 קוראות וקוראים צעירים/ות, שביחד קראו נכון לשבוע שעבר מעל 8,100 דפים! היעד הציב לעצמו צוות הספריה הוא, להגיע יחד עד סוף חופשת הקיץ בספירה הארצית, ל-750,000 דפים. בעיריית כפר יונה מודים לתרצה שקד, מנהלת הספריה, ולספרנית שמרית בר בוחבוט, על הובלת המיזם בעיר.

סורה חושך 

Posted by - 12 בדצמבר 2023 0
עם כוחות הבטחון וההצלה ערב הצדעה בנתניה, בהדלקת הנר הראשון של חנוכה לכוחות הבטחון וההצלה, שעושים לילות כימים בשמירה על בטחוננו,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות