תיקון פנים צנרת – מה זה ולמה זה חשוב

8 0

תתפלאו, אבל הצנרת שלנו, זו שנמצאת בתוך הקירות ומתחת לרצפה, מתישהו תזדקק לתיקון פנים צנרת. אם זה הבלאי שעם השנים שוחק אותה מבפנים, סתימות שיכולות להיווצר באופן טבעי מניקוז לא טוב, ועד לשורשים שיכולים לצמוח לכם ומגיעים מתוך הביוב – חשוב לטפל בזה ובצורה כזו שתחסוך לכם הוצאה לא קטנה. הדבר האחרון שאתם רוצים לעשות זה לשבור אריח או קיר בבית. לגזור ולשמור.

איתור הבעיה תחילה

כדי לבצע תיקון פנים צנרת כמו שצריך יש לבחון קודם כל את הצנרת בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שקיימת היום בשוק ולא מצריכה התערבות כירורגית שתהרוס קיר או ריצוף, ללא רעש וללא אבק, למצוא את הגורם לנזילה (אם זה סדק, חור בצנרת, שורשים או גורמים זרים), מהיכן הוא מגיע ורק אז להחליט איך לבצע את התיקון לצנרת הפגומה. ניתן לעשות זאת באמצעות מצלמת אינפרא אדום ומצלמות תרמיות שיאתרו את מיקומה המדויק של הנזילה.

איזה סוגי תיקונים קיימים

בדומה לטכנולוגיה המתקדמת שקיימת היום בשוק לאיתור נזילה בצנרת, גם תיקון פנים צנרת מתקדם היום וניתן לעשות זאת באמצעות מספר פתרונות ללא הרס ונזק סביבתי בכלל כך שאין צורך לחשוף את הצנרת לשם איתור הנזילה וניתן לטפל בה באופן נקודתי.

למשל תיקון בשיטת פאצ' (יריעה) – אשר מקנה לצנרת חוזק והגנה מפני שורשים וגופים אחרים. תיקון בשיטת אפוקסי – גם כאן מדובר בתיקון ללא הרס סביבתי ובאמצעות רובוט מיוחד שמורח שכבת הגנה של דבק אפוקסי חזק במיוחד. שיטה נוספת שקיימת – במידה ויש שורשים בצנרת, היא מכונה מיוחדת לכרסום שורשים ובטון שהצטבר בצנרת.

כל הפתרונות מתאימים לשימוש בייתי, תעשייתי מסחרי וגם עירוני.

תיקון פנים צנרת – כך תתקנו נכון

אז איזו שיטה עדיפה לתיקון פנים צנרת? ראשית, כל פתרון שתבחרו יהיה זול יותר משמעותית מהחלופה שלו לתיקון פנים צנרת. הפתרונות הללו מהירים ויעילים בהשוואה לשבירה של קיר שתהפוך את הבית שלכם לאתר בנייה ותאריך את משך העבודה. שנית, זה מאוד תלוי בצנרת הפגומה – עד כמה היא פגומה, האם מדובר בסדק קל, חור או שורשים – לכל אחד מהפתרונות יש יתרון (למשל באפקוסי, התהליך מהיר) ויש גם חסרונות (למשל בשיטת הפאצ', ניתן לבצע תיקון באורכים של עד 5 מטר ובזוויות של 45 עד 90 מעלות) – את זה תצטרכו לבדוק מול מומחה, איזו שיטה עדיף. המשותף לכולם הוא – שהם מונעים הרס של קיר או נזק סביבתי כלשהו.

לסיכום, כמו האמירה הידועה "דברים שרואים מכאן לא רואים משם", תיקון פנים צנרת והתמחור שלו יכול להיקבע רק בשטח ממראה עיניים ומצלמה תרמית. לא כל אינסטלטור הוא מומחה לתיקונים מהסוג הזה ולכן יש להתייעץ לפני קבלת החלטה עם מומחה ורק אז להחליט איזה תיקון יש לעשות בדיוק.

המאמר באדיבות "אינפרא יובל", איתור נזילות בטכנולוגיה מתקדמת

קרדיט תמונה: אינפרא יובל

Related Post

שומרים על כושר

Posted by - 20 במרץ 2024 0
במסגרת פרויקט מלונאות עיר ימים החלה העירייה באמצעות החברה לפיתוח נתניה ובשיתוף אגף הספורט להקים אזור מתקני כושר בשצ"פ הסמוך…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות