תחנת אוטובוס חכמה ברח' גרינבוים – מה זה תחנה חכמה ואיך זה יקל עלינו ?

8 0


במסגרת הפעילות העירונית ומעבר ל"עיר חכמה" החלו בעירייה באמצעות אגף שירות וחדשנות לתושב בשירות חדש לתושבים הנוסעים בתחבורה ציבורית – תחנת אוטובוס חכמה.

תחנה חכמה מה זה בעצם אומר ?

התחנה החכמה  מספקת מידע דיגיטלי בזמן אמת לנוסעים. כך למשל : פירוט הקווים העוברים בתחנה וזמני הגעת האוטובוסים אליה. בשונה מהתחנות קיימות, בתחנה החכמה ניתן בכל רגע נתון לראות על- גבי מפת דיגיטלית היכן נמצא הקו המבוקש וכך להתכונן להגעתו מראש.

בנוסף, קיימות בתחנה עמדות USB להטענות טלפונים סלולריים ומחשבים ניידים.  מתוך חשיבה על התושב שעלול לשהות בתחנה בהמתנה.

החידוש העיקרי בתחנות החכמות הוא היכולת להטעין את כרטיס הרב-קו בתחנת האוטובוס עצמה.

כידוע,  בשנים האחרונות, בהתאם למתווה של משרד התחבורה, נאסר על הנוסעים לדבר עם הנהג במהלך העלייה לאוטובוס או במהלך הנסיעה, אלא במקרי חירום. על כן, במספר גדול של קווים, לנוסעים לא ניתנת אפשרות להטעין את כרטיס הרב-קו בהגיעם לתחנה או לאוטובוס. הדבר יצר קושי אצל חלק מהנוסעים שנאלצו להטעין את כרטיסי הרב-קו מראש דרך אפליקציות או במקומות אלטרנטיביים אשר הציעו שירותי הטענת כרטיסים. בתחנה מקום ייעודי להטענת כרטיסי רב קו ע"י שימוש בכרטיס אשראי ישירות בעמדה וללא צורך להטעין את הכרטיס מראש.

התחנה החכמה הראשונה הוקמה ברחוב גרינבוים פינת בן-צבי בשכונת נאות גנים (אזורים), זוהי התחנה הרביעית בגודלה בעיר מבחינת כמות הנוסעים.

סגנית ומ"מ ראה"ע שירי חגואל-סיידון הממונה על אגף שירות וחדשנות לתושב מסרה: "אני מאוד שמחה על כך שפעלנו להביא את התחנה החכמה לכדי שימוש בהקדם. זוהי התחנה הראשונה בעיר ואחת מהתחנות הראשונות בארץ בהן ניתן גם להטעין את הרב-קו ישירות בתחנה בקלות וביעילות מבלי לטרטר את התושבים שחלקם וודאי גם מבוגרים. אנחנו מבינים שתושבים רבים משתמשים בתחבורה הציבורית באופן קבוע ויומיומי ואני בטוחה שהשירות החדש יקל  עליהם מאוד".  

Related Post

לא רק מערכת חנייה ותאורה חכמה

Posted by - 1 בינואר 2020 0
בשורה לתושבי נתניה: המשרד לשוויון חברתי יתקצב שלושה מיזמים דיגיטליים של העיריה בהיקף של כשני מיליון שקלים מאת יאיר אברהם…

סיפור סינדרלה- זיהוי פוטנציאל בנכס

Posted by - 22 בינואר 2019 0
ההאטה בשוק מכירת דירות ובתים מיד שניה, מייצרת הזדמנויות אטרקטיביות במיוחד. נכסים ישנים ומוזנחים שנתפסים כמאתגרים יכולים בדיעבד להתגלות כעסקת…

מגדל גיל הזהב בנתניה

Posted by - 22 בפברואר 2023 0
בין עשרות הפרויקטים שמקודמים במסגרת ההתחדשות העירונית – בולט פרויקט ייחודי, המיועד לבני הגיל השלישי. מדובר בשני מבני דיור מוגן…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות