תוכנת "גוּגָלֶה" בכל גני החובה בחדרה

7 0

במטרה להקנות לילדי הגנים מיומנויות חיוניות למאה ה-21, הותקנה בגני חובה תוכנה מותאמת ובטוחה שתעודד חיפוש, שליפת מידע, ופיתוח יכולות חקר

כתב: ברק גולן

עיריית חדרה משקיעה משאבים רבים לקידום החינוך, ובמסגרת זו כלים של תוכנת "גוגלה" (googale) בכל גני החובה בעיר.

"גוגלה" כוללת כלים ממוחשבים המיועדים לקדם את החינוך ואת ההתפתחות של ילדים צעירים אשר עדיין אינם יודעים קרוא וכתוב, או ששליטתם בקריאה ובכתיבה עדיין מוגבלת. השימוש בכלים הממוחשבים נועד להכין את הילדים לעולם המתוקשב (עולם המחשבים), שלתוכו הם גדלים.

הכלים עכשוויים ומתאימים להתפתחות הילדים, ליכולות שלהם ולתחומי התעניינותם, וניתן לשלבם במהלך השוטף של הלימודים בגן ובעיסוקים של הילדים בביתם. הכלים נועדו לתת לילד "ארגז כלים" עדכני, הכולל מנוע חיפוש, גיליון אלקטרוני, מעבד תמלילים ועוד, כולם מותאמים להתפתחותו וליכולותיו, ומקדמים חיפוש ושליפת מידע שיסייעו בפיתוח יכולות לחקר עצמאי, בצורה חווייתית ידידותית ובטוחה, עם תכנים חינוכיים. הכלים יכולים לשמש גם בבית, ובאמצעותם יוכלו ילדי הגנים מצגות בעזרת ההורים או אחיהם הבוגרים.

מנהלת המחלקה לחינוך קדם יסודי גילה גואטה הדגישה, כי מנהלת הגן, צוות הגן, הפיקוח, ההורים, הילדים והעירייה, כולם שותפים לתהליך שאושר על-ידי משרד החינוך. לאחרונה עברו הצוותים הדרכה בנושא. גואטה: "ההשקעה בגיל הרך הכרחית להתפתחותם של הילדים ולכן חייבת להיות דרך חיים. אנו מחויבים להקנות לדור העתיד את כל המיומנויות החיוניות לחיים במאה ה-21".

Related Post

מלבישים את הבית בלבן

Posted by - 23 במאי 2018 0
  "הצבע הלבן  הוא הרבה יותר מצבע,  הוא יוצר מרחב שקט של ניקיון, מינימליזם, פשטות ואלגנטיות מדויקת של עוצמה מהדהדת, ללא מילה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות