תוכנית הקשר הרב-דורי בבי”ס “צליל”

0 0

זו השנה השישית שבבית ספר “צליל” מופעלת בהצלחה תוכנית הקשר הרב-דורי, שנועדה לקרב בין תלמידים לאזרחים ותיקים ולתעד את מורשתם. 

בבית ספר “צליל” יצאה לדרך תוכנית הקשר הרב-דורי, זו השנה השישית.

במסגרת התוכנית, המתקיימת בהובלתה של טל ויגדר, הגיעה לבית הספר מדריכה מחוזית של תוכנית  הקשר הרב-דורי לילי לביא, וכן סבתות וסבים שהשתתפו במפגש הפתיחה של שנת הפעילות, וביחד עם נכדיהם שמעו על התוכנית הצפויה לשנה זו.

תוכנית הקשר הרב-דורי מופעלת על-ידי המשרד לאזרחים ותיקים, משרד החינוך ובית התפוצות.

חדרה אימצה את התוכנית, ורבים מבתי הספר העירוניים לוקחים חלק בפעילות הענפה לקירוב בין הדורות.

מטרת התוכנית לקרב בין תלמידים לאזרחים ותיקים – סבים וסבתות או אזרחים מהקהילה – בעיקר באמצעות המחשב: התלמידים מלמדים את המבוגרים או לומדים אתם יחד מיומנויות מחשב שונות, ותוך כדי התהליך מתעדים סיפורים מחייהם בכלים דיגיטליים מגוונים.

הקשר הרב-דורי הינה תוכנית ערכית חינוכית בה תלמידים ובני הדור השלישי לומדים יחדיו, מגשרים בין הדורות, חוקרים ומתעדים סיפורי חיים ומורשת, בשילוב טכנולוגיה וסביבה מקוונת. המפגשים מזמנים חוויית למידה הדדית ושיח פורה ומפרה, התורם להבנה טובה יותר של בן הדור האחר וליצירת שרשרת ערכית בחברה. במהלך המפגשים מלמדים התלמידים את המבוגרים מיומנויות מחשב ואינטרנט, ואילו התלמידים נחשפים לסיפורי החיים, למורשת ולערכים של האזרחים הוותיקים. יחדיו הם מתעדים את סיפורי המורשת, באמצעים טכנולוגיים.

סיפוריהם של האזרחים הוותיקים שמשתתפים בתוכנית הקשר הרב-דורי מתועדים ונשמרים באתר סיפורי המורשת של בית התפוצות.

השנה תתמקד התוכנית המתקיימת בבית ספר “צליל” בתיעוד סיפורי המורשת, בשילוב מוסיקה שהיא חלק בלתי נפרד מייחודיותו של בית הספר.

משתתפי התוכנית צפויים לצאת לשני סיורים, האחד סיור בירושלים במנהרות הכותל, שם יחוו את חווית “מסע בזמן”,; והשני ביקור במוזיאון בית התפוצות.

באגף החינוך של עיריית חדרה מציינים כי בעירייה מוקירים ומטפחים פעילות רב-דורית, התורמת לחיזוק תחושת השייכות והנחלת המורשת מדור לדור.

 

Related Post

הסופרת מחדרה שכבשה את המסך

Posted by - November 5, 2019 0
הסופרת זיוה יצחק מחדרה כבשה את המסך, כאשר התראיינה לתכנית הטלוויזיה “שי בשידור” בהנחיית שי שטרן ושוחחה בגילוי לב על התקופה הקשה שעברה בה …

פארק הכרישים בחדרה

Posted by - December 2, 2018 0
עיריית חדרה פועלת להסדרת פארק נחל חדרה כמרכז צלילה ותצפית עבור אלפי המבקרים המגיעים לפארק כדי לצפות בלהקות כרישים בשפך…

השליכו פסולת ונקנסו

Posted by - August 19, 2018 0
היחידה לאיכות הסביבה תפסה שני נהגי משאיות שהשליכו פסולת בשטחים פתוחים. השניים חויבו לפנות את הפסולת ובנוסף הוטלו עליהם קנסות…

לשחק וללמוד

Posted by - January 27, 2020 0
הורים רבים הגיע למפגש חשיפה שבו הוצג בית הספר החדש בשכונת הפארק, וקיבלו הסבר על ייחודיותו כבית ספר משחק מאת…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility