תגובות מומחים להחלטת נגיד בנק ישראל להעלות את הריבית בפעם בשישית ב-0.5 אחוז

7 0

(כשגובה הריבית עומד על 3.25 אחוז, הגבוה בעשור האחרון) :

רוני מזרחי, נשיא לשכת הקבלנים ובעלי קבוצת "מזרחי ובניו": "העלאת ריבית פעם שישית ברציפות הינה חסרת תועלת וחסרת משמעות לגבי גובה האינפלציה ופוגעת קשות בשוק הדיור, זאת ללא ייצור פתרונות ישימים להגדלת ההיצע"

רוני מזרחי. קרדיט לצילום-מנחם עוז

צאלה רוזנבלום עמור, משנה למנכ"ל חברת מ. אביב: "טוב יעשו מקבלי ההחלטות אם יבדלו את שוק הדיור מנושא הריבית, לא יעמיסו שלא לצורך על נוטלי המשכנתאות ובמקום זאת יפעלו לשינוי מהיסוד של שיטת מכרזי רמ"י, שההצעה הנמוכה ביותר ולא הגבוהה תזכה!"

צאלה רוזנבלום עמור. קרדיט-יחצ

איציק סימון, בעלי סוכנות ביטוח מובילה בנדל"ן: "למרות העלאות הריבית הרצופות, רמות מחירי הדיור זינקו השנה כפי שלא קרה זה עשור וכן עלויות הביטוח בפרוייקטים, מה שמצריך חשיבת עומק לגבי הפיקוח של מקבלי ההחלטות על שוק הדיור וכלל הפרוייקטים".

איציק סימון. קרדיט-דני שביט


עורך הדין אלדן דנינו, מומחה לבטיחות בבנייה ולאחריות תאגידית: "המציאות מלמדת על דיסוננס בו ככל שהריבית עולה כך גם מחירי הדיור. הסיבה העיקרית לכך הינה היצע נמוך, העדר פיקוח על אלפי אתרי בנייה בהן מתרחשות אינספור תאונות, אתרים נסגרים לחילופין, קבלנים מקבלים סנקציות כלכליות בשל התאונות והתוצאה- האטת הפעילות ואווירת נכאים בשוק".

ענת קריספין בעלת TLV TOP, מומחים לרישוי בנייה ועסקים: "משחקי הריבית הינם, לצערי, עוד מהלומה לשוק הדיור בו קבלת היתר לוקחת בממוצע פי 5 יותר זמן (!) מאשר ביתר מדינות ה-OECD. זוהי בעיית הבעיות ולא יעזרו כל הנסיונות המלאכותיים לצנן את שוק הדיור באמצעות העלאות ריבית חוזרות ונשנות!"

ענת קריספין -קרדיט-שגיא מורן

תמונה: באדיבות pixabay

Related Post

העתיד כבר כאן

Posted by - 24 בינואר 2018 0
לקראת חתימה: עיריית נתניה תחתום בימים הקרובים עם חברת  Car2Go על הפעלת מערך רכב חשמלי שיתופי ברחבי העיר. המערך יכלול…

מחירי הדירות בשנה החדשה

Posted by - 29 בספטמבר 2022 0
מגמת מחירי הנדל"ן והדיור בישראל נמצאת בעליה מתמדת כבר למעלה מעשור. אין שום תוכנית ממשלתית ארוכת טווח שיכולה לעצור את…
כלי נגישות