תאונות מיותרות

7 0

בנתניה נפגעו קרוב ל-300 בני אדם במהלך העשור האחרון – בהם ארבעה הרוגים – בתאונות התנגשות חזית באחור; תאונות שניתן היה למנוע עם מערכות בטיחות. 

בנתניה נפגעו 298 בני אדם בתאונות חזית-אחור בעשור החולף (2009-2018), מהם ארבעה בני אדם נהרגו. בשנת 2018 נפגעו בעיר 28 בני אדם בתאונות מסוג זה.

 

בעשור החולף נפגעו בתאונות התנגשות חזית רכב בחלקו האחורי של רכב נוסף מעל 15 אלף בני אדם בתחום העירוני, בתוך כבישי הרשויות. על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס –  1,552 בני אדם נפגעים מדי שנה בממוצע בתאונות אלה בתחום העירוני. תאונות חזית-אחור הן תאונות בהן רכב מתנגש עם חלקו הקדמי בחלקו האחורי של הרכב שנוסע לפניו.

 

עוד עולה מן הנתונים כי 60 בני אדם נהרגו בעשור האחרון בערים ובישובים בתאונות התנגשות חזית באחור ו-480 בני אדם נפצעו באורח קשה. על פי הנתונים, בשנת 2018 נפגעו בתחום העירוני 1,155 בני אדם בתאונות חזית אחור, שבעה בני אדם נהרגו ו-63 נפצעו באורח קשה.

 

העיר בה נפגעו הכי הרבה בני אדם בתאונות חזית אחור בעשור האחרון היא ירושלים שבתחומיה נפגעו מעל 1,800 בני אדם, אחריה תל אביב ובה 1,673 נפגעים ובחיפה נפגעו בעשור האחרון 1,087 בני אדם בתאונות מהסוג הזה. בשנה החולפת, שנת 2018, נפגעו הכי הרבה בני אדם בתאונות חזית-אחור בתל אביב-יפו שבתחומיה נפגעו 128 בני אדם, מספר הנפגעים הגבוה ביותר אחריה היה בחיפה ובה נפגעו 82, בירושלים נפגעו 79 בני אדם בשנה זו.

 

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק, מסר לעיתון השבוע בנתניה, כי  "תאונות בהן רכב מתנגש עם החזית בחלק האחורי של רכב אחר עשויות להיות קטלניות אך הן אינן גזירה משמים. ישנן מערכות בטיחות מתקדמות שבולמות את הרכב באופן עצמאי ומפצות על טעויות הנהג. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להגדיל באופן משמעותי את התמריצים להתקנת אותן מערכות במקום להמשיך ולממן מערכות בטיחות פאסיביות כאלו שרק מתריעות לפני התאונה ולא בולמות בזמן חירום. זה הזמן ליישר קו עם המדינות המתקדמות בבטיחות בדרכים בעולם ולפעול על מנת שיותר ויותר כלי רכב חדשים יגיעו עם מערכות בלימה אוטונומיות שימנעו את התאונה הבאה. אם כל כלי הרכב החדשים יהיו בטוחים יותר, בעוד מספר שנים גם לחלקי האוכלוסייה שלא יכולים להרשות לעצמם רכב חדיש יהיה רכב יד שנייה שבו מותקנים אביזרי בטיחות מצילי חיים".

Related Post

קריסה במצוק החופי בבית ינאי 

Posted by - 8 בינואר 2024 0
התמוטטות המצוקים לאורך חופי ישראל נמשכת ואף מחריפה. בשבוע שעבר אירעה גלישת קרקע משמעותית של מדרון המצוק בחוף בית ינאי…

המשרד להגנת הסביבה בהודעה חריגה

Posted by - 7 בינואר 2020 0
כתוצאה מסופות האבק: המשרד להגנת הסביבה מתריע כי ריכוז החלקיקים הנשימים באוויר יעלה בהדרגה בשעות הקרובות וישרור זיהום אוויר גבוה…

שפיץ מהיציע: מדור ספורט

Posted by - 11 באפריל 2019 0
מכבי תל אביב  גדולה על נתניה,  4:1  לאלופה  , מכבי נתניה  עם הפנים ל 15 במאי , ניצחון על  בני יהודה והגביע…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות