שפיץ מהיציע / אפי ישראל

9 0

החלום לנקום בבאר שבע ולעצור אותה בדרך לאליפות, הפך לחלום בלהות. באר שבע רקדה על הדשא והביסה את נתניה 5:1 וו ביציעים הקהל הנתנייתי תמך בקבוצה והוא כבר באירופה, על הדשא לא כל כך… וו האם הסיבה שלא ברור מי ישאר בעונה הבאה משפיעה על הקבוצה? וו אייל סגל חייב לקחת מנהיגות ולהשאיר את סבע או להתחיב לחיזוק רציני וו בית"ר ירושלים ממשיכה לאיים על הדאבל.
תבוסה צורבת

מכבי נתניה חטפה בראש  כשהובסה 5:1 במגרשה מול האלופה מבאר שבע. לפני המשחק, אוהדי נתניה חיפשו נקמה והחלום "לדפוק"  לבאר שבע את האליפות הפך לחלום בלהות. האורחים רקדו במגרש ושלחו את נתניה לקרשים עם תבוסה צורבת. אם "על הדשא" נתניה התרחקה מאירופה, הרי שביציעים מכבי נתניה כבר שם, תצוגת עידוד "בצהוב' גם כשבאר שבע חגגה על חשבון נתניה, אמנם חלק מהאוהדים התייאשו ועזבו את האצטדיון הרבה לפני השריקה האחרונה, אך בסך הכל הקהל הנתניתי היה שם השביל קבוצה וחבל שהקבוצה לא היתה שם בשביל הקהל. שוב קיבלנו חולית הגנה שנראתה כמסננת וללא סבע ביום טוב לנתניה אין מה להציע וזה צריך להדאיג את מי שמכבי נתניה חשובה לו. מה יקרה בעונה הבאה בלי סבע?

האם חוסר הוודאות ירד לדשא

זה לא סוד שבמכבי נתניה, מתחת לפני השטח ישנו לחץ מסויים באשר לפני הקבוצה בעונה הבאה. מי ישאר? מי יעזוב? מי יצטרף? האם חוסר הוודאות לגבי עתידם של  מספר שחקנים ירד לדשא במשחק הנפל מול הפועל באר שבע ותהיה לכך השפעה גם בעתיד? ימים יגידו. בשלב זה, את השאלה יש להפנות לעבר הבעלים אייל סגל הוא האיש שצריך לתת תשובות והוא חייב לתת אותן לאוהדים אם ברצונו למכור הרבה מנויים לעונה הבאה. לדעתי; סגל חייב להשאיר את כל שחקני הסגל ולעשות כל מאמץ להשאיר את דיא סבע. אם זה ימכר עליו להביא תותחים במקומו, כאלה שיכנסו לנעליו הגדולות של סבע, אם אייל סגל לא ישאיר את רוב שחקני הסגל וימכור את סבע הרי שזה עלול לפגוע ולא במעט במכירת המנויים. מנגד, אם יצרף שחקנים שוברי שוויון הרי שגם הוא יודע, שזהו מקדם המכירות הגדול ביותר בדרך למכירת המנויים.

ביום המשחק הועברו עוד כרטיסים לבאר שבע 
מי שהגיע לאצטדיון בנתניה ראה שיציע שלם צבוע באדום. על פי חוקי המנהלת חובה להעביר לקבוצה היריבה כעשרה אחוז מהכרטיסים. כלומר כ-1500 כרטיסים. ביציע היו כ-4000 ויותר אוהדי באר שבע. אוהדי הפועל באר שבע אליהם פנינו סיפרו כי במכירה הראשונית אזלו הכרטיסים שהוקצבו למשחק. ביום ראשון בבוקר הועברו על ידי מכבי נתניה עוד כ-2000 כרטיסים שנחטפו מיד ואיפשרו לאלפי אוהדי באר שבע לעודד את קבוצתם ולהעניק לאלופה הרגשה ביתית ובכך למנוע מאוהדי נתניה לשלוט ביציעים. אותם אוהדים איתם שוחחנו אף הדגישו כי הופתעו מהגדלת כמות הכרטיסים שהועברו לבירת הנגב . מכאן עולות כמה שאלות, האם העובדה שרק כ-7500 אוהדי נתניה הבטיחו את מקומם לא הספיקה להנהלה שבתמורה לפחות מ 20,000 שקלים נתנה לעוד 2000 אוהדי הקבוצה השנואה ביותר על אוהדי נתניה, לחגוג ביציעים? האם זהו מהלך נכון? האם לא היה מקום לפרגן לאלפי אוהדי נתניה שהגיעו ולאפשר להם לשלוט ביציעים ולא לאפשר לכל כך הרבה אוהדי באר שבע להגיע ולתת הופעה ביציע מנגד? האם לא מגיע לאוהדי נתניה שהחליטו להגיע סמוך לשריקה ולרכוש ללא קושי כרטיס?
על פי נתוני מכבי נתניה נכחו במשחק 11,500 צופים.

ירושלים של בית"ר 

הלהקה הירושלמית הגיעה לסמי עופר והשלימה ניצחון רביעי העונה באצטדיון, בארבעת משחקיה שם. הפעם 1:0, על הפועל חיפה. בית"ר עם אלפי אוהדיה לקחה עוד 3 נקודות והיא חזק במאבק על האליפות. בלי קשר לתוצאה, קיבלנו קרב ביו שתי הקבוצות הראויות לכל המחמאות, שכן, לכל אחת תקציב של פחות מ-30 מיליון ויחד עם נתניה ובני יהודה הן נחשבות למרעננות הגדולות של העונה. במחזור הקרוב תגיע הקבוצה הירושלמית לנתניה ותפגוש את מכבי נתניה. ללא ספק משוכה גבוהה ומסוכנת. בבית"ר מחפשים ניצחון כדי לארח מחזור לאחר מכן את המוליכה מבאר שבע לקרב שיכריע את גורל האליפות. מה שיגרום ל-35,000 צופים להגיע לטדי. בחיפה אוהדי בית"ר נתנו כהרגלם תצוגת עידוד שנמשכה דקות ארוכות לאחר שריקת הסיום.

 

בלעדי
חשש שיהיה קשה להביא מחליף לסבע

מקורבים למועדון הנתניתי ציינו שישנם חששות לא מעטים מעזיבתו הצפוייה של דיא סבע. דיא נחשב לכוכב גדול בכדורגל שלנו, הוא צמח בקבוצה כשהגיע מטוברוק, הוא לא הגיע ככוכב אך הפך לכזה. עתה כשצפוי שימכר, ברור שיהיה קשה להנחית פה כדורגלן ברמה הזו שכן, ומכך חוששים, כוכבים גדולים לא יבואו למכבי נתניה שמתנהלת בתקציב שפוי ולא תשלם סכומים אותם ידרשו שחקנים בכירים. איך אמר לי אותו מקורב, איזה כוכב גדול יבוא לנתניה? שוב הכדור עובר לידיו של אייל סגל שיצטרך להכניס את היד עמוק לכיס ולהביא שחקנים שיובילו את הקבוצה קדימה. האמנם?

Related Post

העצמה נשית בתפארתה

Posted by - 30 במאי 2024 0
קורס יזמות נשים נוסף הסתיים, בערב מרגש במיוחד שהתקיים בפלנתניה. זהו המחזור החמישי במיזם "נבחרת היזמיות", שיזמה היועצת לקידום מעמד…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 8 באוקטובר 2019 0
תבוסה מוחצת למכבי נתניה בביתה 3:0 מול בית"ר ירושלים, מכבי נתניה במשבר, הקבוצה כבייה חסרת מחץ והשאלה הגדולה מתי תצא…

שוברים שגרה

Posted by - 2 באפריל 2024 0
תוכנית "העיר כבית ספר" הפועלת במערכת החינוך ומוציאה את התלמידים ללמידה חוץ בית ספרית – תתרחב. כך ציינה השבוע אתי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות