שר החינוך חנך בית ספר חדש בנתניה לתלמידים שפונו מקיבוץ עלומים בעוטף עזה

7 0

שר החינוך יואב קיש, חנך הבוקר את בית הספר יוב"ל (יושבו, בנים לגבולם) שהוקם עבור תלמידי קיבוץ עלומים שבעוטף עזה שחבריו פונו לבתי מלון בעיר נתניה. בפתיחה הרשמית השתתפו בין היתר: ראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג איכר, ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידן, מנהל מינהל חברה ונוער במשרד החינוך חגי גרוס, מנהלת מחוז תל אביב חיה שיטאי  ומנהל מחוז דרום, רם זהבי.

הטקס עצמו היה מרגש במיוחד שכן בקהל נכחו חברי כתת הכוננות של עלומים שהגנה בחירוף נפש על הקיבוץ ב"שבת השחורה" . מקהלה משותפת של תלמידי בית הספר יוב"ל ותלמידי בית הספר רועי קליין שאימצו את תלמידי הקיבוץ, ליוותה את האירוע כולו. 

בית הספר החדש המשתייך לחינוך הממ"ד,  מונה 144 תלמידים והוא הוקם בסניף בני עקיבא בקרית השרון שבנתניה שהוסב לכתות לימוד. מרבית המורים בבית הספר מגיעים מקיבוץ עלומים. מחוז תל אביב במשרד החינוך, עזר ברכישת הציוד שאפשר את פתיחת המקום וכן סייע באיתור עובדי הוראה  ומתנדבים. לאורך יום הלימודים ניתן דגש בתוכנית הלימודים, על ההיבט החברתי והרגשי לצד מענה לימודי והפגתי.

יצוין כי קיבוץ עלומים העתיק את כל המבנה החינוכי שלו לעיר נתניה כאשר 6 כתות א'-ו' לומדות כאמור בבית הספר החדש יוב"ל, 3 כתות בגיל חטיבת הביניים לומדות במתנ"ס "רמת חן" בנתניה ואילו תלמידי העל יסודי משולבים בבתי הספר העל יסודיים בעיר.

בסך הכל טיפלו אנשי משרד החינוך ועיריית נתניה בכ- 1,116 ילדים שפונו לבתי המלון מהצפון והדרום,  ששולבו בכ- 88 גנים, 37 בתי ספר יסודיים, ו- 6 תיכונים.

שר החינוך יואב קיש: תקופה זו מלאה באתגרים רבים. האתגר המרכזי שלנו הוא לדאוג למסגרות החינוך של כל הילדים שבשל המצב פונו לערים אחרות. לא נחסוך במשאבים כדי שהתלמידים הללו יקבלו את החינוך הטוב ביותר. אנו נמצאים ימים לפני חג החנוכה ובסופו של דבר האור ירחיק את החושך ואנחנו ננצח"

מנהלת מחוז תל אביב חיה שיטאי: "כל מסגרת שאנו פותחים ובמיוחד שגרת הלימודים שאנו מייצרים עבור התלמידים, מראה שאנו עם וחברה עם חוסן. זו התשובה האמתית לכל מי שרוצה ברעתנו. חייבים לנוע גם בתקופה זו קדימה ובכל העוצמה. ברצוני להודות לכל השותפים שפעלו למען פתיחת בית הספר יוב"ל."

ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג- איכר: "חלק מהיכולות שלנו להתמודד עם התקופה הקשה ועם האתגרים הן תעצומות הנפש והאמונה שלנו. נתניה מורגלת בקליטת תושבים כמו מקרית שמונה ואפילו אנשי צד"ל בזמנו כך שיש לנו ניסיון רב בנושא. אנו מבינים מה עבר עליהם ועושים כל מאמץ לתת מענה לצרכים השונים. נתניה היא נתינה אחת גדולה ויותר ממה שנתנו קיבלנו בחזרה."

קרדיט תמונות: דוברות מחוז תל אביב

Related Post

ייצוג מכובד 

Posted by - 13 במרץ 2023 0
איתי נעים מבית הספר אורט גוטמן ואיליה סוטניקוב מבית הספר טשרניחובסקי יהיו בנבחרת ישראל בפיזיקה הכוללת חמישים תלמידים בלבד מכל הארץ. איתי ואיליה,…

 מדברים אנגלית

Posted by - 6 ביוני 2023 0
אירוע שיא לתלמידי תוכנית המצוינות באנגלית הפועלת בקרב תלמידי היסודיים בנתניה – נערך בשבוע האחרון במרכז הקהילתי עיר ימים. בעיר…

רוכבים בטוח בנתניה

Posted by - 11 בספטמבר 2019 0
מבצע הסברה רחב היקף על הדרך הנכונה לרכיבה על אופניים ואופניים חשמליים, התקיימו בבתי ספר בעיר; מאות קסדות חולקו לבני…
כלי נגישות