שנה של תרבות: סיכום שנה אזרחית ברשת הספריות העירוניות של נתניה

9 0

שנה של תרבות וספרות במהלכה אירחה רשת הספריות מגוון רחב של אירועי תרבות, מפגשי סופר, פעילויות לילדים ונוער, סדנאות כתיבה ויצירה, שעות סיפור לילדים הרצאות ועוד שלל אירועים שנועדו לעודד קריאה ולהנגיש את הספרות לקהל הרחב בעיר נתניה. 

רשת הספריות אירחו השנה את מיטב היוצרים:

 ד"ר חיים שפירא בסדרת הרצאות מרתקת; 

סיון רהב מאיר בהרצאה אקטואלית על הסיפורים המרגשים אותם היא מסקרת; אורן נהרי בסדרת מפגשים על סוגיות עולמיות; 

דני רובס ויאיר ניצני במפגש מלא הומור ומוסיקה טובה; 

גברי, אורי ובעז בנאי במופע מוזיקלי מרגש 'אלה הם בנאי';

השחקן יוסי ואסה במפגש אינטימי על יצירתו של הסדרה 'נבסו';

כיתת אמן עם אבי סינגולדה בו סיפר על הקריירה המוסיקלית שלו; 

אשכול נבו ושי צברי במפגש ראשון וייחודי המפגיש בין המוסיקה של שי וסיפוריו של אשכול, מפגש שחתם את אירועי השנה וריגש את הקהל במיוחד; ועוד שלל אמנים, סופרים ומרצים במפגשים שהם הזדמנות לדיאלוג בין היוצרים לקוראים, וכן ליצירת אווירה תרבותית ותוססת בספריות. 

השנה קיימו בספריות אירועי ילדים רבים, בהם קמפיין הקיץ 'קיץ של פנטזיה'חגיגות חנוכה, ופסטיבל 'נפלאות הדמיון' שחתם את השנה. במשך השנה התקיימו שעות סיפור בכל הסניפים, הצגות, סדנאות יצירה, מפגשי סופר ועוד אירועי תרבות וספרות אשר מעשירים את עולמם של ילדי העיר. 

השנה אף נחגגה פתיחת הספרייה ע"ש דבורה בן יהודה שזכתה למתיחת פנים בשיפוץ עדכני ורענן. בטקס הפתיחה כיבד בנוכחותו גיל חובב הנהדר חובב, נינו של מחיה השפה העברית אליעזר בן-יהודה, במפגש על ספרו 'לאהוב בעברית' אירוע מרכזי נוסף השנה היה פתיחת 'הבועה', ספריית פנטזיה וקומיקס חדשה שנפתחה בספרייה המרכזית.

אירוע הפתיחה החגיגי משך קהל רב של חובבי פנטזיה וקומיקס, ילדים ומבוגרים כאחד. האירוע כלל שלוש הרצאות מרתקות: 'על כתיבה ואיור של סיפור פנטזיה' עם הסופר והמאייר חנן דרור;'

על הסודות הגדולים מאחורי סדרת כראמל עם הסופרת מאירה ברנע גולדברג;

'על קומיקס, קריקטורות ואיורים' עם המאייר שי צ'רקה. בערב התקיים מפגש מיוחד למבוגרים 'כישוף כושל' עם נועה מנהיים שדיברה על ההיסטוריה המסקרנת של מכשפות מסביב לעולם. אירוע פתיחת הבועה היה מוצלח במיוחד, והוכיח את הביקוש הרב לספרייה ייעודית לפנטזיה וקומיקס בנתניה. רשת הספריות של נתניה מזמינה את הקוראים להמשיך להגיע לספרייה ולהשתתף באירועים והפעילויות המגוונות. 

צילום: נורית מוזס.

Related Post

יבגניה דודינה בביקור בעיר

Posted by - 9 באוגוסט 2023 0
יבגניה דודינה השחקנית הבינלאומית התארחה בבמדיה טק העיר לצד בעלה אבי בנימין המלחין והמנהל המוסיקלי של תיאטרון גשר. השניים שיתפו…

שומרים על הטבע

Posted by - 15 בפברואר 2022 0
השבוע יצוין שבוע שמירת הטבע 2022, בין ה-18 ל-26 בפברואר – בסימן פרחי בר וצמחים בסכנת הכחדה ***השנה מתמקד השבוע…
כלי נגישות