שנה טובה: 10 טיפים לצלוח בשלום את ארוחות החג

6 0

שנה חדשה בפתח ולפנינו חודש שברובו חגים, חופש, ארוחות משפחתיות והרבה מאוד אוכל. לצד כל ה"פאן" והחגיגה של תקופת החגים, יש מי שדווקא חושש מ"העושר" התזונתי שיש לזמן הזה להציע. לקראת חגי תשרי הדיאטנית הקלינית שירה נחושתן ביטון מהמרכז הרפואי "מדיקל- טופ" מעניקה מספר המלצות- כך תעברו את החגים בשלום.


"תחילה, אני מציעה להסתכל על העושר התזונתי בפן החיובי שלו כיוון שבחגים ישנם הרבה מאוד מאכלים משובחים, מלאים בוויטמינים וסיבים תזונתיים וכמובן מאוד טעימים" מסבירה. ההמלצות של שירה נחושתן ביטון לתקופת החגים:

1. אל תגזרו עליכם "צומות" למיניהם, לא בתקופה שלפני החג ולא בערב החג עצמו, אי האכילה תגרום  לכם להגיע אל שולחן החג מורעבים, לכן במהלך היום מומלץ לאכול כרגיל או מעט פחות ולהגיע אל הארוחה בערב ברעב "נעים".

2. שלבו ירקות, סלט רענן הוא תמיד תוספת מעולה לכל ארוחה, לצד הוויטמינים והמינרלים שהירקות מעניקים לנו הם גם יתרמו לתחושת השובע.

3. הקפידו לשתות מים כבשגרה, מים עוזרים למערכת העיכול לפעול באופן תקין והימנעו משתייה ממותקת.

4. בארוחות החג לרוב ישנם מאכלים מיוחדים שאינם חלק מהשגרה התזונתית, לכן כדאי להסתכל על כל המאכלים שיש על השולחן, לבחור את המנות שאנחנו ממש אוהבים ומהם לאכול.

5. אל תוותרו על ארוחות הביניים- אחרת תגיעו רעבים יותר לארוחה המרכזית

6. נסו לאכול בנחת, באיטיות, לדבר, להנות מהאכילה, מהחברה.

7. בסוף הארוחה, כשהשולחן מתמלא בעוגות, פירות ופיצוחים- עצרו רגע, התבוננו ובחרו מה הכי מתחשק לכם, ולכו עם התחושות בהנאה וללא רגשות אשם.
8. נצלו את החגים לטיולים עם משפחה וחברים, עשו פעילות ספורטיבית משחררת ומהנה.

9. זכרו לא להיות קשים מידי או להלקות את עצמכם, רובנו אוכלים יותר בחגים, זה חלק מהעניין ומשמחת החגים, הימנעו מחשיבה דיכוטומית כדוגמת "הרסתי הכל" ותחזרו לשגרה בריאה.

10.היו קשובים לעצמכם, לגוף ולנפש שלכם, תהיו שלמים עם הבחירות שלכם והכי חשוב- תהנו מהחברה, מהמשפחה ומהאוכל הטעים.

הדיאטנית הקלינית שירה נחושתן ביטון, מעניק שירות במרכז הרפואי הרב תחומי של הגליל- מדיקל טופ במתחם סנטר הגליל בראש פינה. לתיאום תור: 0733310440 שתהיה לכולנו שנה טובה, בריאה ומאושרת!

Related Post

פגומים ללא דופי

Posted by - 25 ביולי 2018 0
לפני שנה וחצי, הקים סער בן הרוש את קבוצת הפייסבוק 'אבא פגום – שורדים ביחד'. מאז צברה הקבוצה כ –…

אסי עזר על ההורות המתקרבת, אלה אייבינדר, נבחרה לשמש כפרזנטורית רשת SCOOP, ניצן שיק מחתונמי ואחותה חוגגות רווקות ביום האהבה וגם – לילות איסטנבול בירושלים

Posted by - 15 בפברואר 2022 0
למרות שהחורף בעיצומו קרולינה למקה ברלין מצלמת את קולקציית משקפי השמש לקיץ 2022 באווירה של קיץ ונווה מדבר. על רקע…
כלי נגישות