שנה חדשה, דף חדש: זה הזמן לקבל החלטות נכונות וברות השגה לשנה החדשה

6 0

מאת ד"ר קנת בראדלי, מנהל בריאות ותזונה ראשי, הרבלייף

סוף השנה האזרחית הוא זמן מצוין לחשבון נפש. רבים מאיתנו בוחנים את 12 החודשים האחרונים ומבטיחים להשתפר בשנה הבאה. אנחנו מתחייבים להפחית משקל, לעשות יותר פעילות גופנית ולחסוך יותר, בו זמנית.

כמובן, אלה מטרות ראויות, אך אם תשנו לחלוטין את חייכם בינואר, יש סיכוי טוב שהמוטיבציה תדעך עד פברואר. ישמו את החלטות השנה החדשה לאורך כל השנה באמצעות צעדים מדודים ותמיכה חברתית. כך תוכלו לעשות זאת בהצלחה:

1. הציבו מטרות ספציפיות

"לאכול בריא יותר" הוא יעד מעורפל מדי. מה לאכול? כמה לאכול? הגדירו יעדים ספציפיים, לדוגמה "לאכול מנת ירקות נוספת חמישה ימים בשבוע". ככל שהמטרה תהיה ספציפית יותר, כך יהיה לכם קל יותר להישאר ממוקדים.

עמדתם ביעד שהצבתם במשך שבועיים ברציפות? שתפו את ההישג בערוץ המדיה החברתית המועדף עליכם. הלייקים והפרגון שתקבלו יבטיחו שתמשיכו להתרגש מהתוכנית שלכם.

2. התחילו בקטן

אם אתם רוצים להתאמן יותר, אל תבצעו מעבר חד משלושה ימי הליכה לשבעה ימים של ריצה ואימוני כוח. התחילו בהוספת אימון אירובי או אימון כוח אחד בשבוע. התקדמו בהדרגה, וקבעו יעדים שאתם חושבים שתצליחו להתמיד בהם עד שתגיעו ליעד הסופי שלכם.

3. עשו זאת ביחד

לכו ברגל כמה שיותר, הירשמו לשיעור ריקוד או הזמינו חבר וצאו לטיול. בפייסבוק תוכלו למצוא עשרות קבוצות תמיכה להרזיה ואורח חיים בריא בהן תוכלו לחפש ולהציע תמיכה. התחייבות לשיעור קבוע או לפעילות קבוצתית מבטיחה שתישארו מחויבים.

4. שתפו בהתקדמות 

שמרו על מוטיבציה וצברו תומכים לאורך הדרך. סביר להניח שתתמידו בתוכנית שלכם לאחר שתבטיחו לשתף את העוקבים שלכם בהתקדמות. אתם יכולים אפילו לעודד חברים להצטרף אליכם במסע שלכם לאני הבריא ביותר שלכם באמצעות האשטאגים שונים, למשל: #hardwork #trainingmotivation

5. השתמשו באפליקציה

אפליקציות כושר יכולות לספק לכם את הדחיפה הנוספת שאתם זקוקים לה כדי להישאר ממוקדים ביעדים ארוכי הטווח שלכם. כשאתם משתמשים באפליקציית כושר, אתם גם הופכים לחלק מקהילה גדולה ובריאה שמעודדת אתכם ומספקת מוטיבציה בכל יום.

6. פרגנו לעצמכם

גם אם היה לכם יום רע והתנחמתם בחטיפים, אל תייסרו את עצמכם כשאתם מתחייבים לאורח חיים בריא יותר, אתם לא חייבים להיות מושלמים. מעידות הן נורמליות. שימו אותן מאחוריכם וחזרו למסלול ביום למוחרת.

מאידך, אל תשכחו לתגמל את עצמכם כשאתם מגיעים לאבני דרך מסוימות. לדוגמה, כאשר אתם מפחיתים חמישה ק"ג או משיגים את יעדי האימון שלכם במשך 30 יום, פנקו את עצמכם בעיסוי.

באמצעות הצבת יעדים ספציפיים וניתנים להשגה ועל ידי קבלת תמיכה מהרשת החברתית, תוכלו להפוך את החלטות השנה החדשה לאורח חיים בריא שתוכלו לשמור עליו גם בטווח הארוך.

Related Post

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - ינואר 28, 2021 0
הפסד ביתי למכבי נתניה 3:1 מול מכבי תל אביב  ביום ראשון מכבי נתניה תארח את מ.ס. אשדוד שבסיבוב הקודם…

זוכרים ולא שוכחים

Posted by - אפריל 20, 2020 0
פולה‭ ‬צור‭ – ‬גיבורה‭ ‬ששרדה, ‬מספרת‭ ‬על‭ ‬הניצחון‭ ‬הפרטי‭ ‬והכללי‭ ‬שלנו‭ ‬כעם, ‬לחיות‭ ‬במדינת‭ ‬ישראל‭ ‬ולהקים‭ ‬משפחה‭ ‬וצאצאים כל חיי…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - אוגוסט 20, 2020 0
שני ניצחונות והפסד, זהו מאזנה של מכבי נתניה בגביע הטוטו, נתניה תפגוש את בית"ר ירושלים במשחק על מקומות 3-4, ב-29/8…

שפיץ מהיציע

Posted by - פברואר 7, 2018 0
ניצחון חשוב ביותר 2:1 בקרית שמונה שהבטיח 5 מחזורים לפני סיום הליגה הרגילה, שמכבי נתניה בפליי אוף העליון * הישג…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - אוקטובר 3, 2019 0
לאחר ההפסד הצורב של מכבי נתניה בחיפה 0:3, הקבוצה תארח ביום ראשון את בית"ר ירושלים במשחק ששווה לכל אחת מהן…
כלי נגישות