שמרים שמרימים

10 0

השמרים הם מרכיבים נהדרים לשימוש במטבח. מרכיב זה יכול להוסיף חיים וטעם למגוון של מאפים. בין אם אתם אופים מיומנים או שאתם רק מתחילים את דרכם במטבח, הכרות עם אופן הפעולה שלהם וכיצד כדאי לעבוד עימם, יפתחו בפניכם עולם שלם של אפשרויות קולינריות. במאמר זה נציג בפניכם את כל המידע לו תזדקקו כדי לעבוד עם שמרים ונציג בפניכם רעיונות למאכלים נהדרים אותם תוכלו להכין עמם.

אם שמרים עובדים?

השמרים הם למעשה יצורים חיים. מדובר בסוג של פטריה, לה ישנו תפקיד חשוב בתהליך ההתססה. כאשר הם באים במגע עם סוכר וחום, הם הופכים לפעילים וכך הם מתחילים לעכל את הסוכר. באמצעות עיכול זה השמרים למעשה הופכים את הסוכר לפחמן דו-חמצני ובמקרים מסוימים לאלכוהול.

כיצד נכון לעבוד עם שמרים?

כדי להפיק את התוצאה הטובה ביותר מהעבודה עימם, יש להקפיד על מספר כללים. ראשית, יש להקפיד להפעיל את השמרים בעבודה עם שמרים יבשים. הפעלתם תעשה באמצעות שילוב של מים חמים וסוכר שיבואו במגע עימם.

כאשר מוסיפים אותם לבצק חשוב להקפיד כי הנוזלים אותם אתם מוסיפים לבצק הם בטמפרטורה מתאימה. נוזל חם מדי עשוי להרוג את השמרים ונוזל קר ימנע מהם לפעול. כאשר מעבדים את הבצק חשוב להוסיף את אותם בהדרגה, כדי לאפשר להם להשתלב בצורה שווה בכל חלקי הבצק.

את הבצק עם השמרים יש לעבד במשך זמן רב, כדי לאפשר לקשרי גלוטן להיווצר. קשרי הגלוטן הללו הם אלה אשר יעניקו לבצק יציבות וצורה. בסיום העבודה עם הבצק יש לאפשר לו לנוח במקום חמים, כאשר הוא מכוסה במגבת או בניילון נצמד, עד אשר הוא מכפיל את גודלו. תהליך זה מאפשר להם להמשיך לתסוס וליצור פחמן דו-חמצני, אשר יוביל למרקם אוורירי ורך יותר.

מאכלים שאפשר להכין עם שמרים

ישנם סוגים רבים של מאפים אותם אפשר ואף צריך להכין בשילוב עם שמרים. לפניכם כמה מהמאכלים השווים ביותר.

עוגות שמרים

עוגות אלו הידועות לעיתים גם כקראנץ, הן עוגות שכשמן כן הן, משלבות שמרים בתהליך ההכנה. את העוגות הללו ניתן להכין עם מגוון של מילויים וטעמים. תוכלו להכין עוגת שמרים עם שוקולד, גבינה, פירות, ממרחים מתוקים ועוד. בעת הכנת העוגות האלו כדאי לתת לבצק לנוח במשך זמן רב, אפילו עד כעשר שעות במקרר, כדי לאפשר לו להפוך ליציב אך אוורירי, באופן שיאפשר לכם לעבוד עמו בנוחות. באמצעות הבצק תוכלו ליצור שלל צורות מגניבות להניח בתוכן את המלית, והתוצאה שתתקבל תהיה מהודרת ומרשימה עד מאוד.

פיצה

עוד מאכל אהוב ביותר אשר כולל עבודה עם שמרים הוא הפיצה, או ליתר דיוק בצק הפיצה. אולי תופתעו לגלות, אך בבצק הפיצה תמיד יש סוכר, שכן יש לספק לשמרים מספיק אנרגיה כדי שיוכלו לפעול כמו שצריך. גם כאן מומלץ לאפשר לבצק לנוח היטב כדי שיוכל לתפוח כמו שצריך. תפיחה ארוכה תוביל לבצק מפנק הרבה יותר.

פוקצ'ה

מאכל איטלקי נוסף בו נהוג לשלב שמרים במתכון הוא הפוקצ'ה. זהו לחם אוורירי ותפוח המשלב מעליו שלל תוספות לפי בחירתכם. תוכלו להוסיף מעל ירקות שונים כמו עגבניות, בצל או זוקיני. תוכלו להוסיף גבינות טעימות כמו מוצרלה או פרמזן ותוכלו גם להשאיר את הפוקצ'ה ללא תוספות ולטבול אותה בשמן זית וחומץ בלסמי. ההכנה של בצק הפוקצ'ה דומה מאוד להכנה של בצק הפיצה, אך כאן יש לנו תוצאה הרבה יותר תפוחה.

לחם

כמובן שלחם גם הוא נמנה עם המאכלים הכוללים בתוכם שמרים, הרי הם אלה אשר מאפשרים ללחם לתפוח ולהגיע לצורתו הרצויה. אם אתם מכינים בצק במטבח קר יחסית, ניתן להתפיח את הבצק בתוך תנור אשר חומם לחום נמוך וכובה. כך תוכלו לספק להם מספיק חום כדי שיוכלו לפעול כמו שצריך.

לסיכום, האפייה עם שמרים מאפשרת לכם ליהנות מעולם שלם של אפשרויות במטבח. תהליך ההתססה הקסום הופך מרכיבים פשוטים כמו קמח ומים למגוון ענק של מטעמים אהובים. גםאם מדובר בלחם קלסי או בפיצה מפנקת, השמרים מאפשרים לנו ליצור מטעמים מספקים, בעלי ניחוח משגע. זהו הרגע להפשיל שרוולים ולהתחיל להתנסות באפייה עימם, שכן רק דרך ניסיון תוכלו להפוך למומחים של ממש.

קרדיט תמונה: pixabay

Related Post

חודש מרץ בסימן יום האישה: אחת מלוחמות הקראטה המוכרות בעולם הגיע לתיכון בנתניה, פאנל נשים סוחף, הפעילות המעניינת למען עמותת אחת מתשע וגם – פורים בפתח

Posted by - 7 במרץ 2024 0
אירועי חודש האישה מציינים את יום האישה עם פאנל נשים מנהיגות עם הופעת אמנית אורח קורין אלאל,  בנוסף לוסי האריש…
כלי נגישות