שמפו ללא מלחים: טרנד נוסף או הכרח?

7 0

עובדה ידועה היא שמלחים וסולפטים נמצאים ב-90% ממוצרי טיפוח השיער והקרקפת. הם נוטים ליבש את זקיק השערה, להאט את קצב צמיחת השיער ולרוב מהווים גירוי לקרקפת. כתוצאה משימוש בשמפו קונבנציונלי, אנו רואים קשקשים ונשירת שיער תכופה. מה עלינו לעשות במצה הזה? מגוון חברות בשוק היופי והטיפוח מציעות לשימוש שמפו ללא מלחים, דבר שמעורר מחדש את הוויכוח על יעילותם של רכיבים טבעיים ועל היתרונות של הימנעות ממלחיים וסולפטים. במאמר זה נבין במה שמפו ללא מלחים עולה על שמפו קונבנציונלי, ובמה הוא לא.

שמפו ללא מלחים וכיצד הוא פועל?

שמפו ללא מלח הוא שמפו לניקוי עדין. מנגד, מוצרי שיער רבים מכילים מלחים וסולפטים, כלומר חומרי ניקוי אינטנסיביים, הנמצאים גם במוצרי ניקוי רבים החל מחומר ניקוי לשטיפת כלים ועד לג'ל כביסה. שמפו לשיער ללא מלחים מכיל חומרים טבעיים מקבילים למלחים, המופקים בעיקר מחומצות שומן קוקוס.

מה ההבדל בין שמפו ללא מלחים ושמפו קונבנציונלי?

מראש יש לציין ששמפו ללא חומרים פעילים אינו קיים, אחרת הוא לא יוכל לשטוף שום דבר. השאלה העיקרית היא באילו חומרים פעילים משתמשות החברות בתהליך יצור השמפו שלהם. שמפו קונבנציונלי מכיל לרוב חומרים פעילים אינטנסיביים – ונתרן וסולפט (SLS) – אשר לא משאירים סיכוי לזיהום כלשהו, ​​החל משומניות בשיער ועד שאריות חומרי עיצוב.

שמפו לשיער ללא מלחים וסולפטים מתהדר לרוב ברשימת מרכיבים טבעית של כמעט 100%, כולל תמציות צמחים, שמנים מרוכזים ותרכובות אחרות. כמעט בוודאות לא תמצאו בהם פרבאנים (חומרים משמרים), אפילו שהנזק של חומרים משמרים אלו לא הוכח. מאחר והחומרים הפעילים בשמפו זה הם מיוצרים בחומרים טבעיים, סביר להניח שהוא לא בהכרח יסיר את הכל הלכלוך שנדבר במהלך היום לבסיס השיערה.

עם זאת, שכבת השומנים נשארת שלמה ובכך מספקת הגנה על השיער ושומרת על השיער חלק יותר. בנוסף, שמפו ללא מלחים מומלץ לשימוש לאנשים בעלי עור רגיש, מאחר ולא פעם בשימוש עם שמפו רגיל יכול להתפתח גרד בקרקפת כתוצאה מהתחלה של תגובה אלרגית. אך יש לזכור כי גם תמציות ושמנים אתריים הם אלרגנים פוטנציאליים, במיוחד כאשר משתמשים בהם בריכוז גבוה.

איך לבחור נכון  שמפו ללא מלחים?

כאשר בוחרים שמפו או מסכה לשיער ללא מלחים כדאי לשים לב לכמה קריטריונים:

  1. נוכחות של שמנים מזינים לשיער- אם מוסיפים שמנים לשמפו נטול מלחים, אין צורך לדאוג שהשיער יסתבך לאחר המקלחת.
  2. חומצות לקרקפת שומנית- החומצה הסליצילית בשמפו ללא מלחים משפרת משמעותית את תכונות הניקוי שלו.
  3. שימוש במותגים בעלי מוניטין- תמיד עדיך לפנות למוצרים המוצאים על ידי יצרנים ידועים ואשר יכולים להציג תוצאות מוכחות.
  4. חומר מקציף- שמפו אשא בשימוש בו מייצר קצף עשיר, הוא הרבה יותר נוח לשיער.

שיגעון השמפו ללא מלחים הוא לגמרי מובן, אך תמיד זכרו את כלל הזהב: שלבו בטיפולכם מוצרי ניקוי שונים והקשיבו לצרכי הקרקפת שלכם ולא לטרנדים. לקבלת ייעוץ נוסף על מרכיבים, תהליכי שימוש ודרישות איכות של מוצרי טיפוח לשיער, צרו קשר עם המומחים של 'סנט הייר', אשר ישמחו לענות על כל שאלה ולהתאים עבורכם את המוצרים האיכותיים ביותר הקיימים בשוק.

קרדיט תמונה: פרטי

Related Post

הקורונה והנפש

Posted by - 11 בנובמבר 2020 0
נזקי הקורונה עושים סימנים בכולנו; ריחוק חברתי, חשש בריאותי, התמודדות עם חרדה כלכלית והשינויים המבניים במסגרת העבודה ובבתים הובילו באופן…

למה תמ"א?

Posted by - 10 במרץ 2021 0
התמ"א עדיין לא תמה.  תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים, הלא היא התמ"א, תפקע באוקטובר 22 -כשנה וחצי מעכשיו. בעלי הדירות…

"שומרים על בריאות ילדנו"

Posted by - 5 במרץ 2024 0
מלחמת 'חרבות ברזל' הביאה עמה אתגרים חדשים ורבים בחיק התא המשפחתי ועלולה לסבך מאוד את המצב כאשר מדובר בהורים גרושים…

פוטו תל אביבי

Posted by - 30 בנובמבר 2022 0
אם ביקרתם לאחרונה ב"גן העיר" בכיכר רבין בתל אביב , בטוח הבחנתם בתערוכת חגיגת העשור של פסטיבל הצילום הבינלאומי, "פוטו…
כלי נגישות