שמירה על איכות הסביבה ועל חשבון החשמל – מערכות חימום סולאריות

8 0

במאמר זה נפרט ונרחיב על שימוש במערכות חימום סולאריות, מהן בדיוק ומה התועלת שלהן כיום, כאשר אין ספק שבישראל השמשית, בה ניתן ליהנות משעות רבות של שמש, ניתן להפיק אנרגיה סולרית נקייה ואפקטיבית ולרתום את אנרגיית השמש לטובת הפקת חשמל ושימוש ביישומים חדשים, החל מחימום תת רצפתי ועד חימום בריכה הנעשה בעזרת אנרגיה סולארית.

מהי מערכת סולארית וכיצד היא עובדת?

מערכות סולאריות הן על פי רוב מערכות סגורות, כלומר, המים החמים הנוצרים בעזרת השימוש במערכת הסולארית ממשיכים לחמם את המים במעגל.

ניתן לשלב קולטים לצד משאבות חזקות במיוחד ושקטות אשר עושות את העבודה 24/7 ומאפשרות לשמור על מים חמים גם בקנה מידה גדול, בבריכות למשל.

זאת אומרת שבניגוד למערכת דודי שמש בה המים שהתחממו מקרני השמש עוברים לשימוש חד פעמי  במקלחת וכדומה, הרי שבמערכות סולאריות סגורות, המים שהתחממו יחזרו דרך הצינורות ויחממו את המים בדוד וכך יישמר החום בצורה טובה יותר, עם פחות בזבוז של אנרגיה וכסף שעולה להפיק אנרגיה זו.

בנוסף ליעילותן, מציגות המערכת הסולאריות פחות צבירת אבנית, לכלוך, משקעים וכו'.

כל היתרונות במערכת הסולארית

פרט לחסכוניות, מדובר במערכות ידידותיות לשימוש המספקות מים חמים בזמינות גבוהה ובאיכות גבוהה לבתים פרטיים כמו גם לבתי מלון, ספא וכדומה, וכמובן אפשר לחמם בעזרתן בריכות פרטיות וציבוריות.

המערכת עובדת כך שמשאבות סחרור מזרימות מים דרך מסננים ומשם אל קולט השמש, המים נכנסים לחלק התחתון של הקולט ועוברים דרך הצינורות של משטח הקליטה.

חום שנאגר בצינורות מועבר למים ומשם בחזרה לבריכה. תהליך מעגלי זה חוזר שוב ושוב עד להגעת המים לטמפרטורה הרצויה ללא התערבות חיצונית של מפעיל.

בין יתרונות השימוש במערכות סולאריות אפשר לציין את העלות של המערכת, זוהי השקעה חד פעמית בפאנלים ובמשאבות. כמו כן מערכות אלה נחשבות ידידותיות לסביבה ומעולות לשימוש ביישומים שונים פרט לברכות כמו: חימום תת רצפתי, חימום מים, חימום מים בדודי שמש ועוד.

היתרונות הסביבתיים והכלכליים של המערכות הסולאריות, כמו גם ההתפתחות הטכנולוגית בתחום והשיפור של מערכות אלה, הופכים אותם למוצר מתקדם שכדאי להשקיע בו לטווח הארוך.

בעתיד הלא רחוק יעברו תעשיות שלמות לשימוש באנרגיה מתחדשת כאשר בחוד החנית, ובמיוחד בישראל השמשית, יעשה שימוש באנרגיית השמש ואין ספק שאם אתם רוצים גם לחסוך עלויות חשמל, גם לקבל מערכות נוחות לתפעול ולתחזוקה וגם ליהנות מאנרגיה בריאה ומתחדשת הרי שמערכות סולאריות הן העתיד אליו אנו מתקדמים בבטחה.

בעלי בריכות פרטיות וציבוריות רבים כבר עשו את השיקול הכלכלי הנכון והתאימו את המתקנים שלהם להתקנה של מערכות חימום סולאריות חכמות המשתלבות היטב עם משאבות בצורה אסתטית שאינה פוגעת בשטח הבריכה, ומאפשרות לבעל הבריכה ליהנות ממים חמים בוויסות טמפרטורה מושלם במשך כל ימות השנה, קיץ חורף, סתיו, אביב.

אפשר להניח שבעתיד השימוש במערכות אלה יהיה רב אף יותר, המחירים יהיו גם הם ידידותיים ממש כמו המערכות עצמן.

ישנן גם מערכות חימום היברידיות המספקות גיבוי לימים מעוננים אף בסופו של דבר ללא ספק השימוש במערכות הסולאריות הוא כדאי ובטוח לשימוש, הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי אשר יקצה לו משאבים גדולים יותר בשנים הקרובות ויינצל את הטכנולוגיות החדשות בתחום לטובת שימוש חכם באנרגיית השמש, חיסכון בחשמל, שמירה על איכות הסביבה והפיכת כל המתקנים לירוקים, חכמים וחסכוניים לטובת הציבור כולו. כמובן שייעוץ מקצועי בתחום לפני רכישה והתקנה הוא הכרחי.

קרדיט תמונה: https://pixabay.com/en/earth-planet-continents-light-pear-2581631/

 

 

 

 

 

Related Post

נשים באקסטרים

Posted by - 29 בינואר 2019 0
במשך שנים הן מתענגות על רפטינג בנהר סוער, טרקים בנוף פראי וסנפלינג וטיפוס בגבהים; לקראת סיום העשור החמישי לחייהן, החליטו…

פתיחת שבוע האופנה כאן במציצים

Posted by - 9 באוקטובר 2022 0
פתיחת שבוע האופנה בשיתוף לוריאל פריז שכלל  את שגרירות המותג המובילות שצעדו על המסלול, בניהן:  אנדי מקדואל, אווה לונגוריה, קתרין…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות