שישי עם קק"ל – לאורך חודש מרץ קק"ל עורכת טיולים מודרכים ללא עלות בימי שישי ברחבי הארץ

5 0

קרן קימת לישראל מזמינה את הציבור הרחב ליהנות מטיולים מודרכים בפינות קסומות ברחבי הארץ בימי שישי במהלך חודש מרץ וכל זה ללא עלות. הטיולים, יימשכו כשעתיים וחצי, ייערכו בכל שבוע בפינה קסומה אחרת ברחבי הארץ, ויכללו נסיעה במכוניות פרטיות ביער והליכה קצרה בשבילי היערות.

מתל יזרעאל אל ה"עין" אשר ביזרעאל

נצא לטייל בתל יזרעאל לתצפית על עמק יזרעאל המזרחי ועל נחל חרוד שמנקז אותו. משם נרד דרך יער קק"ל ל"עין" אשר ביזרעאל, שם נשמע על מבצע העתקה של צמחים ופרחים מכל נחל חרוד ל"עין" אשר ביזרעאל. נעלה בדרך נוף גלבוע לתצפית מכתף שאול על עמק יזרעאל ונלך בשביל התנ"ך.

מתי? 8.3.19 בשעה 9:30

אל שביל האירוסים ביער אילנות (במידה ויהיו אירוסים)

החורף עדיין כאן ואיתו גם הפריחה המאפיינת אותו. נטייל בשביל האירוסים שביער אילנות, העובר בחורשת אקליפטוס ובשטח פתוח של קרקעות חמרה. השביל, הנקרא על שמו של אירוס הארגמן, הינו מסלול מעגלי ואורכו כ-3 ק"מ. במהלך הסיור נשמע סיפורים על הייחודיות של  יער אילנות ועל אירוס הארגמן הצומח בקרקעות הקלות של מישור החוף של ארץ ישראל. זהו  פרח גדול ומפואר, המורכב משישה עלי עטיף ארגמניים, שלושה פנימיים זקופים ושלושה חיצוניים, מכופפים כלפי חוץ. עלי העטיף החיצוניים הם בעלי כתם כהה במרכזם שממנו צומחות שערות צהובות.

מתי? 8.3.19 בשעה 9:30

אל שביל נחל נעמן

נצא לטיול קליל בשבילי נחל נעמן ונשמע על פרויקט שיקום נחלים ופיתוח בר קיימא של שטחים פתוחים כמשאב קהילתי – כחלק מפעילות קק"ל לשיפור פני הסביבה. לצד הנחל הזורם נצפה בצמחייה העשירה של גדות הנחלים, שבין מיניה הבולטים נמנים שנית גדולה, גומא ארוך וקנה מצוי.

בנוסף, אם יתמזל מזלנו, נפגוש גם כמה נציגים של הצב הרך, אותו צב ענק שמשקלו עשוי להגיע ל-50 קילוגרמים, של דג לבנוּן הירקון – דג כסוף, שאורכו מגיע עד 20 ס"מ ובבעלי חיים נוספים.

מתי? 15.3.19  בשעה 9:30

סטף-_יוסי_זמיר_(5)

צילום: יוסי זמיר

אל שביל הבעל בסטף

לקראת פורים, נטייל באתר הסטף, השוכן בלב הרי ירושלים, בו משמרת קרן קימת לישראל את נופי החקלאות המסורתית שהתקיימה בארץ ישראל. השביל מוביל לעבר כרמי גפנים ומטעי זיתים ותאנים הצומחים בין טרסות יפהפיות. במדרון זה משמרת קק"ל זנים של עצי פרי מהחקלאות המסורתית שנאספו במהלך השנים מרחבי הארץ. זהו "בנק גנים" של זנים מקומיים שנהגו לגדלם במקומות שונים בארץ, אך גידולם פסק והמשך קיומם היה בסכנה. בנוסף, נפגוש בגת עתיקה חצובה בסלע, נעבור דרך חורשת האלונים ונבקר בעין סטף.

לאורך הדרך נלמד כיצד בעלי החיים והצמחים "מתחפשים" על מנת להתאים עצמם לסביבה.

מתי? 22.3.19  בשעה 9:30

 

אל דרך הנוף הצפונית בנחל הבשור

נטייל ברכבים פרטיים בדרך הנוף החדשה, הדרך הצפונית, בנחל הבשור שאורכה כ-13 ק"מ. נהנה  ממרחבים של נופי מישורים מעובדים. נבקר בפינות חמד לאורך הדרך החוצה בתרונות האופייניים לגדות נחל הבשור, שמורת טבע, מצפור ועצי אשל וותיקים, מאגר מים ובאר דקלים.
מתי? 29.3.19 בשעה 9:30

 

כל הסיורים ללא תשלום, אך מותנים בהרשמה מראש ב"קו ליער": 1-800-350-550  או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il

 

צילום תמונה ראשית: מיכאל חורי

Related Post

שומרים על הטבע

Posted by - 15 בפברואר 2022 0
השבוע יצוין שבוע שמירת הטבע 2022, בין ה-18 ל-26 בפברואר – בסימן פרחי בר וצמחים בסכנת הכחדה ***השנה מתמקד השבוע…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות