שיק צרפתי

7 0

עבור הישראלים צרפת מוכרת בעיקר בזכות היותה יעד תיירותי רומנטי, בגטים טריים, קוראסונים נוטפי חמאה ומקרונים סגנוניים. אך גם העיצוב הצרפתי, שהינו תוצאה של מורשת תרבותית שהנחילו דורות על דורות תופסת תאוצה בזמן האחרון וזוכה גם להכרה בינלאומית גדולה.

מעצבת הפנים אריאלה עזריה ברקוביץ, צילום גיא ברקוביץ

בכל הקשור לעיצוב פנים, העיצוב הצרפתי נחשב שמרני אך גם רומנטי מאוד. מבין מגוון הסגנונות העשירים, מתקופות שושלות המלכים, הבארוק והרוקוקו, יצאו פרטי ריהוט נצחיים, רומנטיים, שיש האומרים שככל שהם מתיישנים הם אף נעשים יפים יותר. "ספה או שידה עתיקה צרפתית, תשפיע על כל חלל בו היא מוצבת, את הסגנון הזה אי אפשר להסוות, כמו הרומנטיקה הסוערת, כך גם הסגנון הצרפתי, בולט, חמים וניצחי", אומרת מעצבת הפנים  אריאלה עזריה ברקוביץ.

שרית גולדשטיין, סמנכלית השיווק ומבעלות גולדשטיין גלרי טפט, צילום עמית פייס

הצרפתים הידועים בזכות  הפטריוטיות שלהם והגאווה הלאומית ישמרו לרוב על קו מסורתי שמזוהה עם העבר שלהם. מיטות אפיריון, הרבה קפיטונאז', שזלונגים הידועים כמיטות צרפתיות, ממשיכים לעשות חיל ולככב בבית הצרפתי, אולם הפעם עם טוויסט מודרני.

לדברי מעצבת הפנים אריאלה עזריה ברקוביץ העיצוב הצרפתי הוא מגוון, קלאסי עשוי היטב ומלא בטעם טוב. בתצורתו העכשווית, העיצוב הקלאסי בא לידי ביטוי בעיטוף קירות שלמים בקטיפות, שילוב של וילונות נשפכים עם שובל של 50 ס"מ ויותר על הריצפה ותוספת של אלמנטים ומוטיבים שיוצרים SHOW של ממש בחלל. החלל הקלאסי עתיר במורכבויות ומתבסס על ריבוד של אלמנטים וחומרים כמו מראות, קטיפה, וילונות, קרניזים ופרקט, שממשיך גם לתוך המטבח. כל אלה הם MUST . היופי הוא לתת לחומרים הללו ביטוי בדרך יצירתית ושונה מהנורמה, לדוגמה לעטוף חלל שלם בפרקטים בדוגמאות שונות כמו פישבון ושברון או להשתמש בקטיפות כמוטיב מרכזי ומוביל בחדר".

על מנת ללכוד את המהות של סגנון זה, ניתן לשלב בבית ריהוט ואביזרי עיצוב בעלי מראה וינטאג’ על מנת להדגיש באלגנטיות את אותות התקופה. ניתן לשלב שורת כיסאות ושולחנות לצד ארונות מסורתיים וערכות צבעים של שחור ושמנת.

למראה עיצוב פנים יוקרתי ניתן להוסיף בדי משי מנצנצים לצד קטיפה, רקמות מפוארות וטפטים מרהיבים שרית גולדשטיין סמנכל"ית השיווק ומבעלות "גולדשטיין גאלרי" מוסיפה: כדי ליצור מראה צרפתי קלאסי כדאי לחפות את הקירות בטפטים שיכולים לתת בקלות תחושה של עומק ויוקרתיות, לשיק צרפתי כדאי לבחור צבעים קלאסיים עשירים הכוללים כחול מלכותי, ארגמן וירוק עמוק ולשלבם עם שחור, זהב ולבן לשם יצירת הדגשים מעניינים"

צילום יחצ חול

Related Post

כלי נגישות