שיעור אחר לתלמידים

8 0

במסגרת פרויקט "שיעור אחר" למדו בבית ספר "אחד העם" קורס העשרה  בנושא טכנולוגיה, מחשבים ואינטרנט, לשימוש מושכל ויעיל בעידן המידע. 

במסגרת פרויקט של עמותת "שיעור אחר" למדו תלמידי כיתות ו' בבית ספר "אחד העם" קורס בטכנולוגיה על-פי התוכנית "מאחורי החוטים".

עמותת "שיעור אחר" פועלת לקידום שוויון הזדמנויות ולעידוד מעורבות משמעותית של הציבור במערכת החינוך. הפעילות מתבצעת באמצעות מתנדבים ממגוון תחומי עיסוק, המאפשרים לתלמידים להיחשף למגוון תחומי עניין שעשויים לפתוח בפניהם נתיבי חיים אפשריים ואופקים חדשים.

העמותה מפתחת תוכניות העשרה, בשיתוף עם אנשי המקצוע, הכוללות מערכי שיעור מובנים וחווייתיים מבוססי הפעלות, סימולציות ואמצעי המחשה. בין התוכניות גם תוכנית "מאחורי החוטים", שמטרתה היכרות עם עולם הטכנולוגיה, המחשבים והאינטרנט, לשימוש מושכל ויעיל בכלים ובמושגים של עידן המידע.

את הקורס לתלמידים בחדרה העבירו בהתנדבות האחים גיא וטל פלד, בעצמם בוגרי "אחד העם".

הקורס נמשך עשרה מפגשים ואורגן סביב נושאים ויישומים מעולם הטכנולוגיה. הנושאים הועברו בדרך חווייתית של התנסות ומשחק והיוו הצצה לעולם מרתק המעודד סקרנות ויצירתיות.

התלמידים למדו על מקומה של הטכנולוגיה בחייהם כיום ובעתיד, השפעתה עליהם ומה ניתן להפיק ממנה, צרכנות נבונה וחשיבה ביקורתית כלפי חידושים טכנולוגיים בכלל והשימוש באינטרנט בפרט.

פעילות השיא כללה סיור מוצלח ומרשים בחברת  X.M.Pie , בה נחשפו התלמידים למידע רב ומגוון ופגשו עובדים נוספים בחברה מתחומי המקצוע שסיפרו על עולם התוכן שבו הם עוסקים.

כך למשל שמעו התלמידים את הרצאתה של עינב כהן על "מהו אינטרנט", הרצאתו של עמית כהן שסיפר על עצמו ובאמצעות הומור והמון רגישות שיתף את התלמידים כיצד הגיע לתפקידו הנוכחי כמנהל בחברה, וכן מוחמד מנסור שחתם את הביקור עם הרצאה מרתקת בה שילב את סיפורו האישי והציג תוכנה המשמשת כאמצעי התקשרות ומאפשרת תקשורת און ליין עם לקוחות בכל העולם וחיבור למחשבים בכל העולם. התלמידים למדו על הסכנות האורבות לנו ברשת ועל אמצעי הזהירות המומלצים.

 

 

Related Post

מול החוף וילג' חוזר לפעילות

Posted by - 26 באפריל 2020 0
ההקלות בהסגר מגיעות גם לחנויות במתחם הקניות הגדול בחדרה לאחר שבועות ממושכים בהסגר שהביאה איתה הקורונה והנחיות קפדניות שהגיעו גם…

בחזרה לילדות ליום אחד 

Posted by - 25 ביוני 2019 0
תלמידי כיתות ז' בבית הספר הרב תחומי עמל למדעים ואמנויות בחדרה זכו לחזור קצת לתקופת הילדות. במסגרת פרויקט "משימת בניי…

סיפורו של אלוף

Posted by - 13 בפברואר 2022 0
במסגרת הכנת תלמידי התיכונים בעיר לקראת הגיוס לצה"ל, בשבוע שעבר הגיע נועם גרשוני, טייס קרב לשעבר, אלוף אולימפי ומרצה בינלאומי,…

זוגיות ללא אלימות לבני הנוער

Posted by - 8 ביולי 2020 0
תוכנית ייחודית שמובילים אגפי החינוך והרווחה בעיר נועדה למנוע כבר אצל בני נוער תופעות של ביטויי אלימות בזוגיות בשיתוף פעולה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות