שיח משלהן

10 0

בעידן בו הכל הופך דיגיטלי ופחות אנשים מוצאים את הזמן לקריאת ספרים, הולכת וגוברת בארץ בפרט ובעולם בכלל תופעת מועדוני הקריאה, מועדוני שיח בהם דנים כל פעם על ספר אחר או על סגנונו של סופר כזה או אחר. גם על נתניה לא פסח הטרנד ולאט לאט קמו להם ברחבי העיר מועדוני מועדוני הקריאה, ראשי רשת הספריות והקתדרה של נתניה זיהו את התופעה והחליטו  כי אין מקום מתאים לקיים מפגש שכולו אהבת הספר וקריאה מאשר בספריה.  פתחנו את "מועדון קוראות נתניה" במעמד משותף של העמותה לחינוך בלתי פורמלי מיסודה של  עיריית נתניה ובאדיבות מדיה-טק העיר הספריה המרכזית .

אחת לחודש מתאספות להן בספרייה במתחם המדיה טק כ-30 נשים לערב של העצמה נשית, לשיחה על ספר אחד, ספרים בכלל, ועל הקטנות והגדולות של החיים.

"יש לנו חדר משלנו, בחוץ נשמע המלמול השקט של הספרייה, ואחרי כמה זמן נשמע הכרוז המבשר שהספרייה עומדת להסגר, ואנחנו נשארות לבד. כל היכל הספרים הנכבד הוא רק שלנו ואנחנו מתחילות להלל, לשנוא, לאהוב, לשבח, לקטול, להתבלבל, להתלונן ולדבר על  ספר אחד" מספרת דינה טלאור אחת ממייסדות המועדון".

מי שמנחה את הקבוצה בהתנדבות מלאה היא הגברת לאה שמעוני שדואגת כל פעם להעשיר את הידע של חברות המועדון בסיפור פיקנטי על הסופר או הסופרת, אנקדוטה מעניינת על דרך כתיבת הספר, מביאה תצלומים, תמונות של הכריכה של הספר בתרגומים השונים שלו.

במועדון נפגשות נשים מכל רחבי הקשת החברתית הקיימת בנתניה, לא פעם יוצא כי למועדון מגיע אותו הספר בכמה שפות שונות והדבר מעורר שיח רב על הכריכות השונות.,

לאה אלון – מנהלת קמפוס ספריות קתדרה: "המועדון הוא מועדון חברתי-קהילתי, כל אחת מהחברות נותנת את הזווית שלה על פי אמונתה – אז הלב מתרחב והחוויה מושלמת."

להצטרפות: מדיה טק העיר, הספריה המרכזית שד' בנימין 60 טל': 09-8620250

 

Related Post

מס שבח על דירה, מורה נבוכים

Posted by - 29 בדצמבר 2020 0
מס שבח הוא למעשה תשלום מס הנובע מהרווח שנעשה בעקבות מכירת מקרקעין בישראל. מס זה הוא למעשה פיתוח ישראלי ייחודי,…

שפיץ‭ ‬מהיציע עם ‬אפי‭ ‬ישראל

Posted by - 17 ביוני 2020 0
שוב‭ ‬הפסד‭ ‬למכבי‭ ‬נתניה‭ ‬והפעם‭ ‬בבית‭ ‬3:1‭ ‬מול‭ ‬בני‭ ‬יהודה‬, ‬במחזור‭ ‬הבא‭ ‬רעננה‭ ‬בחוץ‭ ,‬שלושה‭ ‬מחזורים‭ ‬לסיום‭ ‬העונה‭ ‬ומכבי‭ ‬נתניה‭…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות