שיאים חדשים בחינוך

8 0

טור אישי / מרים פיירברג איכר, ראש עיריית נתניה

הורים וילדים יקרים,

אני נרגשת לפתוח את שנת הלימודים החדשה, המקיפה השנה כ-53 אלף תלמידים, ב-95 בתי ספר ו-424 גנים.

יש לנו עיר איכותית שמחנכת למצוינות לימודית וערכית. מערכת החינוך של נתניה מהווה פסיפס אנושי מיוחד ורגיש של תושבים ממגוון הקבוצות בחברה הישראלית: חילונים, דתיים, חרדים, עולים חדשים וותיקים, בעלי יכולת כלכלית ומעוטי יכולת. בבואה של החברה הישראלית, כולם במקשה פדגוגית אחת ובערכים של שוויוניות, ממלכתיות וערבות חינוכית.

דור העתיד של נתניה הוא מהטובים והמובילים בישראל, מערכת החינוך של נתניה זכתה בפרס החינוך היוקרתי ביותר שמעניק משרד החינוך לרשויות המקומיות השונות על השקעה, חדשנות, טיפוח ערכים והישגים, קידום יוזמות ותכניות לרווחת תלמידי הרשות.

השיאים שלנו בחינוך מעידים על חוזקה של מערכת החינוך בעירנו, ההישג המרשים הוא בזכות שיתוף הפעולה מעורר ההשראה בין התלמידים, ההורים וצוותי החינוך וההוראה.

39% אחוז מהתקציב העירוני מושקע בחינוך – 725 מיליון שקלים. אנחנו לא מוותרים על אף תלמיד או תלמידה, ולכן נתניה היא מהערים המובילות בישראל באחוז נמוך של נשירה מלימודים עם 0.4%.

10 בתי ספר בעיר פועלים כבתי ספר מאיצי אנגלית שמסייעים לתלמידים לחוות אנגלית לאורך שעות היום בשיח, בקריאה ובכתיבה על מנת לפתוח עבורם צוהר לעולם הגדול ולסייע להם להשתלב במעגלי ההשכלה והתעסוקה. בשנה הקרובה יצטרפו לתכנית 22 גני ילדים. בתוך 5 שנים, בתי הספר יהפכו לדו לשוניים שמלמדים הכל בעברית ובאנגלית.

אנחנו מכשירים את תלמידנו להתמקצע בסייבר, רובוטיקה, ננו-טכנולוגיה ובינה מלאכותית. 11 בתי ספר יפותחו כבתי ספר עתירי טכנולוגיה וערכים.

אנו גאים להעמיד לרשותכם סביבות למידה מתקדמות, תכניות מגוונות וחדשניות, כדי שתצליחו להגיע להישגים ולהגשים חלומות. גם השנה הקפדנו כי תיהנו ממגוון עצום של תכניות העשרה ומצויינות להעצמת תלמידים, הורים ומורים, תוך טיפוח מנהיגות בית ספרית, הגברת המעורבות החברתית-קהילתית וחיזוק החוסן האישי.

במהלך הקיץ בנינו ושדרגנו עבור תלמידנו את מסגרות החינוך, כדי שתוכלו ללמוד בבית ספר נאים יותר, נעימים יותר וחדשים יותר.

21 ארגונים ותנועות נוער פועלים בנתניה המאפשרים לכל נער.ה למצוא את מקומו. אנו מעודדים הצטרפות לפעילות בתנועות מתוך הבנה שהחברות בהן מחנכת להטמעת ערכים חברתיים ולאקטיביזם חברתי ומפחיתה התנהגויות מסוכנות.

בחמש השנים הבאות נמשיך להוביל לשיאים חדשים בחינוך. נהיה העיר המובילה בישראל בלימודי מדעים וסייבר, העיר הראשונה עם 0% נשירה, והעיר עם הכי הרבה נוער פעיל ומתנדב.

העיר נתניה משופעת במשאבים אנושיים, היסטוריים, תרבותיים, אוצרות טבע ועוד. למען תלמידנו אנו מקדמים את הלמידה במרחב הציבורי ועוברים מבתי ספר בעיר לעיר כבית ספר. התלמידים יהיו שותפים להשפעה על איכות החיים בעיר.

נמשיך להוביל ערכים של צדק חברתי, ערבות הדדית ושוויון לצד הישגים לימודיים ומצוינות.

בהצלחה!

מרים פיירברג איכר

ראש עיריית נתניה

צילום: רן אליהו

Related Post

ביקור אותנטי

Posted by - 21 במרץ 2018 0
במסגרת הפעילות העירונית לעידוד קשרי החוץ והערים התאומות אירחה עיריית נתניה משלחת מהעיר התאומה בורנמוט' שבאנגליה. ראש העיר לורנס וויליאמס…

כצנלסון מתחדשת

Posted by - 15 בנובמבר 2022 0
ועדת המשנה לתכנון ובניה אישרה להפקדה תב"ע (תוכנית בניין עיר) לפרויקט פינוי בינוי ברח' כצנלסון שבקרית נורדאו. הפרויקט ישתרע על…
כלי נגישות