שביתת העובדים והעובדות הסוציאליים נמשכת: היום (יום ד') הגיעה ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, לתמוך בהפגנת העובדים הסוציאליים שמתקיימת בנתניה

10 0

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, הגיעה ברגעים אלו לתמוך בהפגנת העובדים הסוציאליים שמתקיימת בנתניה. פיירברג-איכר, עו"ס ומנהלת אגף הרווחה בעירייה בעברה, פנתה אתמול בקריאה לשר העבודה, הרווחה, והשירותים החברתיים, במטרה שיפעל בהקדם לסיום שביתת העובדים הסוציאליים, "הם העומדים בחזית החברתית, הם רשת הבטחון לחוליה החלשה בחברה, זוהי לא העת להותיר את האוכלוסייה הנזקקת ללא מענה. מאידך מאבק העובדים הסוציאליים מוצדק ומתבקש", כתבה פיירברג-איכר.

שביתת העובדים והעובדות הסוציאליים  המשיכה לשבוע השני שלה, מאות מפגינים בעשרות צמתים בכל רחבי הארץ. באיגוד העובדים והעובדות הסוציאליים טוענים להתעלמות ואדישות מוחלטת של משרד האוצר וכתוצאה מכך מקריסת השירותים החברתיים. ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, יצאה בקריאה לשר העבודה, הרווחה, והשירותים החברתיים: פעל לסיום מהיר שביתת העובדים הסוציאליים.

מאת: יקיר מנשה

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, פנתה במכתב לשר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, איציק שמולי, בבקשה לנקוט בכל הצעדים הנדרשים על מנת להביא לסיומה המהיר של שביתת העובדים הסוציאליים, במסגרת השביתה שהכריז איגוד העובדים הסוציאליים בהסתדרות. לקריאת המכתב:

"מחאתם ומאבקם זכו לתמיכת השר ולתמיכת הציבור הרחב, אך לא די בכך, ויש לנקוט בכל הצעדים הנדרשים להביא לסיומה המהיר של השביתה". אומרת פיירברג.

במהלך השביתה של העובדים הסוציאליים מחלקות הרווחה בעיר מנוטרלות. כך שיש מציאות של מקרים שמצריכים מעורבות עובדים סוציאליים בעיר נתניה ונותרו ללא מענה, בשל השביתה. בין המקרים: קשישה שביתה נשרף ואין לה לאן לחזור לאחר שתשוחרר מבית החולים, אישה מוכה שברחה מבעלה, נערה צעירה שחוותה תקיפה מינית עם חשש להיריון, אם שילדה תינוק ויש לה כעת מחשבות אובדניות, אדם מכור שהחל צעדים ראשונים של גמילה וחזר לפעילות עבריינית, ומקרים קשים נוספים.

"כמי שניהלה מחלקה לשירותים חברתיים וכעובדת סוציאלית בהכשרתי, אני מודעת להצלת החיים ולהצלת הנפשות המתרחשת מדי יום ע"י העובדים הסוציאליים ברווחה", כתבה פיירברג-איכר. "הם אלה העומדים בחזית החברתית, הם רשת הביטחון לחוליה החלשה בחברה ולמעשה מאפשרים את ה"שקט" המצפוני של כולנו".

לצד כל המקרים הקשים המאפיינים את עבודת העובדים הסוציאליים, קיים גל הולך וגדל של פניות חדשות המגיעות בעקבות משבר הקורונה והמצב הכלכלי במשק.

"זוהי לא העת להותיר את האוכלוסייה הנזקקת ללא מענה. מאידך מאבק העובדים הסוציאליים מוצדק ומתבקש. לפיכך אני פונה אליך לנקוט בכל פעולה אפשרית להביא לסיומה המהיר של השביתה".

צילום: נמרוד גליקמן

Related Post

אילנית לוי נבחרה שוב כפרזנטורית לבית האופנה גולברי, מה עשתה אנה זק ביישוב חופית בעמק חפר וגם – יוצאי האח הגדול 2022 התייצבו ב pre party של קרולינה למקה

Posted by - 14 בספטמבר 2022 0
1. מגישת הטלוויזיה אילנית לוי, הפרזנטורית מי זה 6 עונות של בית האופנה גולברי,   הגיעה אמש לסט הצילומים וסיפרה שבימים אלה היא…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות